Jie vėl čia!

"Aš negaliu atvirai atsistoti ir pasakyti, kad mes žinome geriausią būdą tai padaryti. Mes nesame tvirtai įsitikinę, kad mūsų sprendimas yra didingas, bet gali būti, kad nėra jokio sprendimo, kuris būtų geriausias"
(Ira Magazineris apie domenų vardų planą)

[Dienos sentencija:
"Menininkas žino, kad padarė tobula, ne tada, kai nėra kuo daugiau papildyti, o tada, kai nėra, ką galima būtų pašalinti".
Antuanas de Saint-Egziuperi ]

Pirmiausia jie nuėjo ir pakeitė mano tėvų regioninį telefono numerį. Iš pradžių tai neatrodo taip baisu, bet aš buvau jį užprogramavęs bent trijuose telefonuose. Ar kada bandėte perprogramuoti telefoną, kurį turite jau daugiau nei trys mėnesiai. Neįmanoma atsiminti veiksmų sekos, o instrukcija kažkur dingusi. Ir atsitiko, kad trijų skaitmenų pakeitimas prilygo tam, tarsi tėvai būtų išvažiavę gyventi kitur ir nepranešę naujo savo adreso.

Ar išdegs?

Keistas "Netscape" firmos manevras "Microsoft" firmai sutikus pašalinti "Internet Explorer" iš "Windows 98", - ne tik veltui dalinti savo naršyklę bet ir suteikti teisę laisvai naudotis jos pradiniais tekstais Ir nors tai atrodo tarsi šūvis į "Microsoft" pusę, bumerangas gali sugrįšti atgal.

Programuotojai dabar galės teisėtai keisti naršyklės pradinį tekstą ir kurti savas versijas, Jei senais DOS karų laikais, taip būtų išdalinti DR-DOS pradiniai tekstai, "Microsoft" firmą galima buvo pribaigti, nes ji tada buvo daug silpnesnė. O vėliau jau ji panašiais metodais ant kelių paklupdė "Netscape" firmą.

Kas bus? "Microsoft" firma ir toliau supirks naujų galimybių licenzijas. Nedaug kas žino, kad "Microsoft" savo naršyklę surinko iš "Spyglass" ir kitų firmų licenzijų. Nueikite į "Help" ir spagtelėsite "Copyright" nuorodą. Galėsite puslapis po puslapio sklaidyti apie tikrąją naršyklės kilmę. "Microsoft" irgi prarandapinigus, nes tiria, kaip patobulinti tą naršyklę. Leidus didžiajai bendrijai kurti ir tikrinti įvairias koncepcijas, "Microsoft" firmai pakaks sėdėti ir stebėti, kas yra geriausia - tada perimti ir patobulinti.

Rinką užplūs apie 20 naujų ir skirtingų "Netscape" naršyklės versijų, kurios konkuruos tarpusavyje ir nesivystys viena linkme. "Microsoft" galės iš jų susirankioti geriausias idėjas ir sukurti supernaršyklę, kuri darys viską. Ir argi "Netscape" turi tiek jėgų, kad atliktų "Microsoft" žlugdantį manevrą? Jau dabar ji susiduria su sunkumais ir sklinda gandai, kad ją nupirks "Sun" firma. Ir nors "Netscape" galės veltui naudotis visų naujų versijų kodu, ji neturi "Microsoft" "kopijuok ir tobulink" įdirbio.

Na nieko. Tai pasibaigė. Aš įsirašiau tą prakeiktą regioninį numerį, kuris niekad neprilygs tam pamėgtajam, su kuriuo aš užaugau. Tai jau tikrai!

Antra, darbovietėje nutarė pakeisti el. pašto programas. Skamba nebaisiai, bet staiga šimtai adresų, sukaupti ankstesnės programos adresų knygutėje tapo beverčiai, o laiškai įstaigos viduje pradėjo blaškytis tarsi teniso kamuoliukai priklausomai nuo to, siuntėjas ar adresatas yra pasikeitęs programą ar ne.

Na nieko. Ir tai pasibaigė. Aš pradėjau telefonu daugiau kalbėti su žmonėmis (bet ne su savo tėvais). Net sunku patikėti, kaip pokalbiai su žmonėmis gali pašalinti el. pašto poreikį. Tai dabar pasaulyje su informacijos apsikeitimu yra tvarka?

Netvarka!
Jie vėl ateina, kad būtų tvarka ir darna suteikiant domenų vardus. Negi nėra nieko, kas būtų šventa? Aš iki šiol maniau, kad Tinklas buvo kurtas kaip chaoso išraiška. Tai buvo jo, ech, tikrasis žavesys.

"Turi būti aišku, kad MES norime sistemos su didesne konkurencija - privačios ir labiau tarptautinės", - sako Ira Magazineris, Baltųjų rūmų atstovė. Magazineris - kur man girdėta ta pavardė? Ar nebuvo tokio vaikino Hillary Klintonienės komandoje, kuri prieš kelis metus darė tvarką JAV sveikatos apsaugos srityje? Bet nenukrypkim į šalį...

Gal man nuo telefono kodo pakeitimo dar liko nemalonių prisiminimų, bet aš nenoriu, kad kas įvedinėtų tvarką skiriant "Internet" vardus. Dabartinė sistema yra pernelyg žavi. Štai prieš pora savaičių "užsiroviau" ant http://www.timewarner.com svetainės. Ne vienas pamanys, kad ji kažkaip susijusi su milžiniška žiniaskaidos kompanija. Nė velnio - ten PLAŠTAKĖS. Ir dar - vienas didžiausių visų laikų paneigimų: "Ši svetainė ne tos organizacijos, kurios čia tikėjotės". Nors imk ir verskis kūliais ("cool").

Šiandien jau nesivarginkite. Atrodo, kad su tuo baigta. Galbūt "Time Warner" surado kelis teisininkus, kad šie pakirptų drugeliams sparnus. O gal jie gavo šiek tiek "baksų", kad išskristų kitur? Bet štai kitas pavyzdys - http://www.monicalewinsky.com svetainė. Tai domenų vardų registravimo svetainė. Prieš tuos vaikinus verta nusiimti kepurę. Jie net sako, kad "šis vardas yra rezervuotas Monikai Lewinski, kad ji galėtų Amerikai pasakyti TIKRĄJĄ istoriją apie incidentą Baltuosiuose rūmuose". Gal, bet dabar galite čia apsilankyti ir užregistruoti savo kvapą gniaužiantį domeno vardą. Negi "gloom.com" užimtas, o kaip tada su "gloom.org"? Laisvas? Puiku - imu...

Tad prašau, Magaziner'e, nevaržyk "internet". Mums jis patinka toks, koks yra.


Pusfabrikačiai
Viskas kinta...
Ieškok geriausio...
Kompiuterių poveikis mums
Pasakykite tai mano avatarui
Mano sielos grobikai
Kam Elizai Internetas?
Informacijos ekologija
Į ką iškeisčiau muilo operas?
Antuanas de Sent Egziuperi
Naršyklių kova
Vartiklis