Naršyklių kova

[Dienos sentencija:
"Didžiausios istorijos tragedijos ne tada, geras susiduria su blogu, o tada, kai du geri susipeša tarpusavyje".
Henris Kisindžeris ]

Ar nutilo kovos Raudonųjų fronte?
Kažin, kažin... O jūs jau patikėjot, kad dulkės jau nusėdo? Taip, "Microsoft" priverstas išimti "Internet Explorer" iš "Windows" terpės... Taip, tiek PK gamintojai, tiek vartotojai turės daugiau laisvės pasirinkdami, ar diegti ar nediegti tos pačios firmos operacinę sistemą ir naršyklę. Dar plykstelėjo kibirštys, kai JAV Teisingumo departamentas prikišo "Microsoft" firmai, apie jos "nejautrumą" atsiliepiant į pirmąjį teisėjo Džaksono kaltinimą.

Ar grįžimas į gamtą pašalina pavojų susirgti vėžiu?

Išsivysčiusių šalių moterys dažnai serga krūtų, gimdos ir kiaušidžių vėžiu. Jos gali tik pavydėti Kung Sano ir kitų Afrikos medžioklių genčių, kurios tebegyvena akmens amžiui artimomis sąlygomis,"silpnajai" lyčiai.

Šių genčių moterys neminta riebiu maistu, joms menstruacijos prasideda vėliau, o gimdo - anksčiau, žindo kūdikius ilgiau ir dažniau. Bet ir klimaksinio amžio sulaukia anksčiau. Visa tai mažina vėžio riziką. Mokslininkai spėja, kad mūsų kūno sandarai yra artimiausias akmens amžiuje buvęs gyvenimo ir maitinimosi būdas.

Balandėlių meilė

Oi, koks romantiškas vaizdelis - du balandėliai burkuoja ir glaustosi. Pats laikas ruošti lizdelį būsimai šeimynėliai. Bet užtenka romantikos - patinėlis burkuoja patelei, o mokslininkai manė, kad taip jis paskatina liaukų darbą kiaušinio dėčiai. Dabar spėjama ir kitaip, kad būtent patelės burkavimas skatina gemalo vystymąsi jos kiaušidėse.

Atlikti tyrimai roso, kad jei patelė negali burkuoti, - kad ir kaip besistengtų patinėlis, nieko neatsitinka. Bet kai ji girdi savo pačios magnetofone įrašytus burkavimo garsus - kiaušinis padedamas.

Tai kam tada patinėlis ir reikalingas? - ne vienam kils klausimas. Gal girdėdama jo balsą, patelė pati dažniau burkuoja? Dviese smagiau...

Kas be ko, - "Microsoft" atėjo laikas atsikvėpti... Bet kur tau, - firma skelbia, kad išleidžia dviejų "intranet" serverių "beta" versijas, - tai vėl skamba, kaip "integracija". Ar gerai girdi, "Netscape"? taip pat ji demonstruoja, kad gali "draugauti" ir su kitais, pvz., įtraukdama "Symantec" firmos "WinFax Starter Edition" į savo naująją "Outlook 98" versiją.

Ir pralaimėjęs šį teismą, "Microsoft" lieka darbo stočių programinės įrangos lyderis. Apžvalgos rodo, kad šio giganto produktai pirmauja prieš konkurentų gaminius. Ar gali skruzdė nugalėti dramblį? O kol sprendžiate šią mįslę, grįškime atgal ir prisiminkime, koks incidentas buvo prieš pora metų.

Epizodas su "Compaq"

1996-aisiais "Compaq" "Presario" modeliams iš "Start" programų grupės pašalino "Internet Explorer" 3.0 ikoną, nes pasirašė susitarimą su "Netscape" firma. Jie ten norėjo įdėti "Navigator" ikoną. Šios ikonos buvimas pačiame "Start" meniu yra toks svarbus todėl, kad programą galima iškviesti žymiai greičiau. Priešingu atveju tenka paspausti "Start" mygtuką, atverti programų meniu, pasirinkti norimą segtuvą, pvz., "Netscape Navigator Gold 3.0" surasti ir spragtelėti pačios programos vardą (štai kodėl labiau patyrę vartotojai dažniau naudojamas programas "iškelia" į pagrindinį darbalaukį (desktop).

Tačiau jau 1996-ųjų gegužės 30-ąją "Microsoft" nusiuntė laišką "Compaq" firmai pranešdama, kad nutraukia "Windows 95" licenciją. Žemiau pateikiu ištrauką iš Stefeno Dekerio, "Compaq" PĮ aprūpinimo direktoriaus, apklausos "Microsoft" byloje, nuorašo.

Klausimas: Kaip "Microsoft" atsakė į "Internet Explorer" ikonos pašalinimą iš darbalaukio?

Atsakymas: Taigi, kai jie apie tai sužinojo, atsiuntė mums laišką, kad, žinote, jie nutrauks mūsų bendradarbiavimo sutartį.

Kl.: [ Kodėl jie taip padarė? ]

At.: Taigi, aš manau, kad priežastis buvo lengvesnis programos panaudojimas. Juk matydamas ir lengvai pasinaudodams šia ikona vartotojas gali nejučia pereiti prie šios, o ne kitos, esančios segtuve, programos naudojimo.

Kl.: Ką darė "Compaq", kai gavo laišką iš "Microsoft" apie galimą licencijos nutraukimą?

At.: Mes grįžome ir pakeitėme kodą, kad vėl atsirastų IE3 ikona.

Taigi, "Microsoft" ir "Compaq" firmos "susitarė" (t.y. "Compaq" laižė padus ir atsiprašinėjo "Microsoft"), todėl "Microsoft" nusiuntė tokį laišką:

1996 m. birželio 6 d.

Poniai Celestei Dunn'ai, viceprezidentei

Kur skristi musei?

Kokia planetą raizgančio Voratinklio apimtis? Spėjama, kad pasaulyje yra per 80 mln. WWW puslapių. Šis skaičius negali būti tikslus, nes yra ir tokių svetainių, kurių turinys vien dinaminis (pvz., pagal DB užklausas generuojami puslapiai). Ir vis tik "Web" dydį galima apytikriai suskaičiuoti, naudojantis tokiais statistiniais duomenimis:

  • Puslapis vidutiniškai turi 15 nuorodų į kitus puslapius ar objektus ir apie penkis "vidinius" (SRC) objektus, t.y. piešinius ar garso įrašus.
  • Vieno HTML puslapio apimtis apie 5 KB;
  • Vidutinis piešinio (GIF, JPEG) dydis apie 12 KB;
  • Vidutinis objekto, perduodamo per HTTP, dydis yra apie 15 KB;
  • Vidutiniškai Voratinklio svetainė 20% sudaryta iš HTML kodo ir 80% iš piešinių garsų ir vykdomų modulių (pagal dydį baitais).

Aš pabandžiau paskaičiuoti ir gavau 2,5 mln. GIGABAITŲ bendrą Voratinklio svorį. Nelengvas darbelis vorui jį austi...

Brangi Celeste,

Aš įvertinau šiandieninį pokalbį telefonu su jumis. Kaip mes ir aptarėme, atstatant abipusio bendrdarbiavimo ir pasitikėjimo dvasią, mes norėtumėm išspręsti anksčiau minėto "Pranešimo apie ketinimą nutraukti" klausimą kuo greičiau ir abipusiškai priimtinu būdu, kiek tai įmanoma.

Kad tai būtų pasiekta, "Microsoft" reikalauja, kad "Compaq" pakeistų "Microsoft Network" ir "Internet Explorer" ikonas visų "Presario" modelių darbalaukiuose. Ypač mes reikalaujame, kad jos būtų atstatytos ir veiktų taip, kaip numatė "Microsoft" ir/arba autorizuoti daugintojai. Tai reiškia, kad ikonos negali būti vien tik paprastos "Windows 95" darbalaukio nuorodos (shortcuts), nes jų funkcinis veikimas yra kitoks. Papildomai, "Microsoft Network", "Internet Explorer" bei "Internet Setup Wizard" ikonos turėtų būti sugrąžintos į įprastines vietas ir tinkamai veikti po "Start" mygtuku.

Jei ketinate duoti "Microsoft" firmai aiškų raštišką užtikrinimą, kad aukščiau paminėti dalykai bus sugrąžinti visuose "Presario" modeliuose per šešiasdešimt (60) dienų skaičiuojant nuo šio laiško datos, "Microsoft" atšauks "Pranešimą apie ketinimą nutraukti".

Ir vėlgi, mes vertiname jūsų atvirumą ir norą tartis, kad būtų išspręsti aukščiau minėti klausimai.

Pagarbiai,
Donas Hardvikas, OEM pardavimų skyriaus grupės vadovas


Stefenas Dekeris apklausos metu buvo paklaustas:
- Kodėl dabar "Compaq" firma nepasirinko "Netcaster" kaip alternatyvos IE 4.0?
- Aš sakyčiau, kad pagrindinė priežastis buvo, kad IE naršyklė yra išbaigta ir bus operacinės sistemos dalis. Tad "Compaq" gaus jo kodą kaip operacinės terpės dalį. Štai kodėl mes neieškome kokio nors atskiro produkto, už kurį, iš esmės, turėtume mokėti mokestį - ir dar jis užimtų papildomą vietą diske.


Pusfabrikačiai
Viskas kinta...
Ieškok geriausio...
Kompiuterių poveikis mums
Pasakykite tai mano avatarui
Mano sielos grobikai
Kam Elizai Internetas?
Informacijos ekologija
Į ką iškeisčiau muilo operas?
Jie vėl čia!
Vartiklis