Ieškok geriausio...

[ Publikacijos sentencija:
"Nėra didesnio pažeminimo, kaip matyti, kad firmoje iškyla bukagalviai, o tau tai nepavyksta".
Floberas ]

Pasirinkti terpę WWW serveriui nėra lengvas riešutėlis. Vienas populiariausių "Apache" serveris veikia daugelio "Unix" bei NT terpėse. "Netscape" firmos "FastTrack" ir "Enterprise Web" - taip pat. Ir tikrai, daugelis šiuolaikinių WWW serverių yra skirti kelioms terpėms (iškyrus, nebent, "Microsoft" firmos IIS).

Tad reikia pažiūrėti, kokią programinę įrangą jau turite ar planuojate įsigyti. Ar ji naudos NSAPI (Netscape), ar ISAPI ("Microsoft") - bus lemiama. Tačiau juk gyvenimas - tai ne vien pliažas su "Bounty" ir kokoso palmėmis. Pažiūrėkite, ko jums reikia. Ar geriausios terpės WWW puslapiams, ar CGI programoms? Trumpai peržvelkime bandymų rezultatus.

AIX yra rimta terpė, kurios naujausios versijos vykdo 64-ių bitų programas, nors pati terpė nėra visiškai 64-ių bitų. "Java" programos vykdomos gerai, o su AIX gaunate ir JDK ir kitus programavimo įrankius.

Nemari širdis

Atskirai paimti - jie nuostabūs. Tai pasakys bet kuris faklai prieš "Microsoft" nenusiteikęs PK vartotojas - labai padori IE naršyklė ir labai padori operacinė terpė. Bet tereikia juos sujungti į vieną produktą ir žmonyse sukyla pasipriešinimas ir jie negali ramiai užmigti. Jie žnairomis žiūri į tą glaudžią integraciją. Jie neklausia, ar tai gerai, jie pradeda įtarti, kad vienos firmos produktų suliejimas yra nepadorus ir neteisėtas.

Bet man tos kalbos atrodo keistos. Pavyzdžiui, jei firma, liejusi dalgius, pradeda gaminti ir kotus jiems - tai ji jau pavirsta monopoliste, jei į parduotuves veža paruoštą darbui įrankį? O jei atskirai dalgį, ir atskirai kotą - tai viskas gerai? Kažkuo panašiu apkaltino "Microsoft" firmą.

Dabartinė "Windows 98" versija neturi IE pašalinimo galimybės. Ir net ištrynus jo ikoną bei įdiegus "Netscape" naršyklę, IE širdis plaks "Windows 98" krūtinėje - tvarkydama segtuvus ir kitus su HTML susijusus reikalus - o tai visa "Windows 98" pagalbos sistema.

Kas suklydo - "Microsoft" ar Bilo Geitso priešininkai?

"Digital Unix", atrodo, yra , kai reikia pateikti statinius WWW puslapius. Tai, praktiškai, įkaitintas I/O turbovariklis (dėl ypatingai greitų diskų ir TCP/IP tvarkyklių). Be to, pati terpė yra 64-ių bitų.

Jai greičiu beveik prilygsta HP-UX, tačiau kartais gali trikdyti nestandartinis sistemos administravimas. Tačiau tai, gal būt, saugiausia "Web" terpė (visi "Unix" ir su tam tikromis išimtimis NT yra C2 saugumo, o HP-UX - net B1). HP netgi tvirtina, kad būsimos HP-UX versijos veiks ne tik su PA-Risc, bet ir naujos kartos "Intel" procesoriais.

Pasaulis už jo paprastumą ir patikimumą yra pamilęs "OpenLinux". Tačiau kartais jis "sminga" atsidūręs neįprastose situacijose (ypatingas procesorius, atminies ar disko klaidos). O kas nežino didžiausio šios terpės privalumo - kainos? Ar gali būti kas pigiau nei veltui?

"Sun Solaris" yra tinkamiausias CGI programoms vykdyti. Ir, kas nenustebino, ypač gera terpė "Java" programoms vykdyti. Greitis padidėjo, kai "Sun" patobulino diskų tvarkykles ir TCP/IP steką. Tačiau dar reikia "pridėti ranką" saugumo srityje.

Ir kaip atrodo NT šiame "Unix" parade? Gerai nuteikia jos "Active Server Page" koncepcija. tranzakcijų stebėjimas ir kitos galimybės (kas iš to, jei jas išvardinsi?). Dėl to, jis yra geras pasirinkimas "Intranet" tinklams, ypač atsiminus, kad terpė pateikia ir daug kitų firmų programavimo priemonių. Vykdydamas "Web" programas atskirame atminties lauke NT saugo save nuo tų programų klaidų. Tačiau ji neišgyvena įvairius aparatūros sutrikimus ir pernelyg dažnai "užšoka" ant savo pačios klaidų. NT klasteriai nėra išeitis, nes jie dar nepasiekė reikiamo patikimumo lygio. Po daugelio režimų pakeitimų reikia iš naujo įkelti sistemą - kas gali erzinti vartotojus. Ir dar - tai pati lėčiausia terpė, kai naudojama jos "prigimtinė" failų sistema NTFS. Tačiau, tai tinkamas (ir nebrangus, nes "Intel" serveriai yra pigūs) sprendimas, kai nereikia netrikdomai turėti "Web" serverį "Intranet" programoms, kurios nebūtina, kad jis nepaliaujamai diena po dienos suktųsi po 24 valandas.

Tad idealios terpės nėra - kiekviena turi savų privalumų ir savų "kabliukų". Svarbu tik, neužkibti ant komersanto meškerės...


Pusfabrikačiai
Viskas kinta...
Kompiuterių poveikis mums
Pasakykite tai mano avatarui
Mano sielos grobikai
Kam Elizai Internetas?
Informacijos ekologija
Į ką iškeisčiau muilo operas?
Naršyklių kova
Jie vėl čia!
Vartiklis