Mano sielos grobikai  
     Ir kaip prakaito lašeliai
     Pro odos poras sunkėsi siela…
               Vysockis

Paskaitykite: Į ką iškeisčiau muilo operas?

Santykiai tarp žmonių - dalykas rimtas. O Virtualiųjų Veidrodžių Karalystėje jie pasireiškia dar aštriau. Pasirinkęs sau pseudonimą (nickname) netikėtai, paslėpęs už jo skraistės savo veidą, netikėtai (sau ir kitiems) pasijuntate visai nuogi, - be jokių drabužių.

Apgirtę nuo įsivaizduojamos įsivaizduojamo pasaulio laisvės ir nebaudžiamumo, striksėdami tarp eilučių ekrane, sulaukiame pačių realiausių džiaugsmų, skausmingų niuksų ir įsipainiojame į tokius bruzgynus, į kuriuos šiaip niekada neišdrįstume nerti.

Bijai vilko - neik į mišką. Kartą prisėdai prie kompiuterio norėdamas pasmalsauti, o kas gi per žvėris tas Internetas yr,… ir nepajutai, kad tu jau nesi šio pasaulio gyventojas.

Visi žino, kad žmogus - žaidžiantis tvarinys. Ir žaidimai nesibaigia su vaikyste, kaip nesibaigia pasitraukus nuo kortų kaladės. Žmogus negali nežaisti! Žaisdami patenkiname jausmų badą ir išblaškome nuobodulį.

Tad ir Internetas virtu keistu bibliotekos ir brangaus žaisliuko samplaika. Ne vienam žmogui jis tapo vienintele bendravimo priemone. Žmonės nuolat susirūpinę, kaip tvarkyti savo laiką. O daugiausia laiko praleidžiama chat'o virtualiuose plepaluose. Į juos galite įsijungti bet kada, - ir išeiti bet kurią akimirką (net neatsisveikinę). Jokių suvaržymų. Juose galima sau leisti tai, ko niekada nedarytum realiame gyvenime.

Bendraujant su žmonėmis informacija perduodama ne vien žodžiais (verbalinė informacija). Bet kitaip (balso tonas, gestai, prisilietimai, kvapai ir t.t.). Internete neverbalinė dalis atmetama. Tad visai nesunku pasirodyti visai kitokiu, nei esi - būti šmaikštesniu ir protingesniu (arba atvirkščiai - grubesniu).
(Pastaba: šis tekstukas rašytas dar 1999 m.; dabar už lango jau 2021-ieji, „koronės“ laikai. Ir dabar jau labai išplitę video įkėlimai į soc. tinklus – tad verbalinis pateikimas taip pat yra, tik dažnai jis yra apsimestinis, vaidybinis. Bet ir neverbaliniu būdu juk perduodama daug apsimestinumo!?)

Voratinklis tampa geriausiu Draugu, Kūdikiu ir Tėvu. P pagaliau ir Priešu (ir jam yra poreikis). Bet jame nelieka gyvos tarpusavio bendravimo energijos ir pasikeitimo ja.

Nuo gilios senovės žinomas žmogaus polinkis paklusti įvairiems (paprasčiausiems) ritmams. Juos naudojo ir pirmykščiai šamanai, ir šiandienos diplomuoti psichologai. Kompiuteris turi pranašumą - atneša savus ritmus. Žmogui padeda net paprasčiausias Tetris. Smegenys, paklusdami išoriniam ritmui, sutvarko savo energetiką ir, antra, dėmesį nukreipia į šalį nuo nuolatinio informacinių šiukšlių stebėjimo bei filtravimo.

Voratikliui, šiam energetiniam vampyrui, atiduodame nemažas psichinės energijos kiekius. Ne veltui tiek daug pasakojimų apie Interneto „zombius“.
Kartą paragavęs, - negali sustoti!

O dabar paskaitykite: Į ką iškeisčiau muilo operas?

2021 m. papildymas:

Kaip Internetas pakeitė gyvenimą?

Pirmiausia, jis revoliucionavo komunikavimą iki tiek, kad tapo mums pagrindine bendravimo priemone. Kad ir ką bedarytume, tai darome internete: užsakom picą ar sušius, perkam prekes ir knygas, dalijamės akimirkomis su draugais ar tiesiog sekėjais. Anksčiau, norėdami sužinoti naujienas, turėjai nukulniuoti iki spaudos kiosko ir nusipirkti laikraštį; dabar keli spragtelėjimai pele ir visos naujienos (o kartu ir visi feikiniai dalykai) tau prieš akis! Tavo reikalas įvertinti ir atsirinkti, ką pasirinkti...

Keičiasi ir pats internetas. Ankstyvuoju laikotarpiu tai buvo statinis tinklas, skirtas perduoti mažoms Kaip Internetas pakeitė gyvenimą informacijos porcijoms tarp dviejų terminalų, o informaciją ruošė tik specialistai. Šiandien nuolat į jį įliejamas milžiniškas informacijos kiekis ir kiekvienas mūs tapo jo kontento kūrėju: skelbėju, komentatoriumi, platintoju.

Įžengus į 21 a., web 2.0 sukėlė socialinių medijų ir kitų interaktyvių priemonių bangą. Jis jau nebuvo skirtas vien informacijos apsikeitimui: jis tapo sudėtingu įrankiu, leidžiančiu kurti turinį, bendrauti tarpusavyje, gyvai žaisti ir net pasislėpti nuo tikrovės. Tai, kas buvo lokalu, tapo globalu.

Ir kilo diskusijos apie tai, kiek internetinis bendravimas pakeičia socialinius santykius. Internetas išlaisvina nuo geografinės priklausomybės ir leidžia susikurti grupes, kurios nariai yra iš bet kur. Jis paveikė verslą, mokymąsi, vyriausybių veiklą, sveikatos apsaugą ir net .... meilės reikalus. Vis tik pokyčiai socialiniame bendravime ypač svarbūs – ypač jaunesnių žmonių tarpe. Iškilo diskusijos apie „naująją komunikacijos demokratiją“.

Nauju vystymosi žingsniu tapo mobilus ryšys, kartu su mobiliu internetu. Tai išlaisvino mus nuo prisirišimo prie konkretaus prietaiso, o viskas atsidūrė „debesyje“. Mes tapome visad online. Nors čia kilo ir rūpestis dėl privatumo ir saugumo.

Pastaba: statistika teigia, kad 2021 m. pasaulyje yra 4 mlrd. interneto naudotojų, apie 50% viso interneto srauto tenka mobiliems prietaisams. Vartotojai per dieną internetui skiria po 170 min. (t.y. beveik 3 val.), iš jų – 140 min. socialiniams tinklams (kur vis dar lyderiu išlieka „Facebook“). Internetiniai pardavimai perkopė 3,5 mlrd. dolerių ribą, o m-komercija tampa pelningiausia industrija. Bet išaugo ir susirūpinimai privarumu, apgaule ir hakeriavimu.

Jūsų žodis        

Kviečiame ir jus pasidalinti savo istorijomis ir nuomonėmis apie „gyvenimą“ kiber-erdvėje.

     Jūsų vardas: 
Jūsų el.pašto adresas: 
Jūsų žinutė:

                   

Minties virusai
Papildytoji tikrovė
Telefonai: 5G pagreitis
Ką Internetas davė Elizai?
Nematomo žmogaus kultūra
Ar Internetas turi savimonę?
S. Lemas. Televizija be korseto
Stepių vilkas ir jo nepriklausomybė
A. Cvetkovas. Blogio atskleidėjai
Pavelas Amnuelis. Ekspertas
Vyras privalo gerai bučiuotis
Robotai - dirbtiniai žmonės
Pokalbis su Eliza 212
Dirbtinis protas
NSO puslapis
Vartiklis


O čia yra jūsų žinutės:        

deividas 2008 m. gegužės 6 d., antradienis, 12:37:39
pasidaryk plastine operacija!!!!; Pp

deividas k. 2008 m. gegužės 6 d., antradienis, 12:36:07
dariau tu nesveikas!!! xD

darius 2008 m. gegužės 6 d., antradienis, 12:32:36
as myliu interneta tai nerealu, ir daug graziu panu m;****
o jos nemato mano weido, ir mano kad ash grazus. ;p

Lina 2008 m. vasario 22 d., penktadienis, 12:58:37
Gyvenimas tai lynas, o mes juo einantys akrobatai - netikslus Žingsnis ir mes jau krentame, panašiai pasakė filosofas Nyčia.
Nesakau, kad internetas blogas dalykas čia galima sužinoti, pareikšti savo nuomonę, patikslinti informaciją, pabendrauti..... Kuo daugiau mes esame internete tuo labiau išryškėjo mūsu dvasios silpnumas, tuo daugiau mus kankina abejonės, žmonių baimė, užsisklendimas savyje, ir kitos fomijos. Pradedame vengti bendravimo gyvai nes per sunku emocionaliai atlaikyti situacijas. Aš iš visos širdies noriu, kad žmonės suprastų kad nuostabesnio dalyko kaip bendravimo gyvai, aplinkos teikiamus pojūčius neatstos joks internetas. Siūlau mesti įšūkį gyvenimui ir drąsiai ugdyti sielą :)

joker 2008 m. sausio 12 d., šeštadienis, 22:48:51
Man tai internetas, ypac ziema, yra visas gyvenimas. Atsisedi - ir pralekia diena. Nereikia nuobodziauti ar ziureti kvaila televizoriu. Siaip neseniai apturejau interneta, bet atrodo,lyg buciau su juo nuo gimimo. Juk kas ten uz lango - nebesvarbu, palyginus su informacijos gausa. Interneto globejas Sv. Izidorius vertas ypatingos pagarbos, nes dave zmonijai ugni, lyg prometejas. Tad tegyvuoja internetas!

valdas 2007 m. gruodžio 29 d., šeštadienis, 13:46:48
netas jega !!! geras apsikraitai cia puslapis be neto sito puslapio nebutu :(

deimante 2007 m. lapkričio 13 d., antradienis, 15:53:05
ka vk. mano meile

saulius 2007 m. rugpjūčio 19 d., sekmadienis, 21:31:20
man patinka si erdve. daug suzinai ir pamatai, nesureiksminu to bendravimo nete, nes daug bendrauju ir gyvam pasauly. netas man yra informacine terpe, kuria naudojuos. jeigu musu cia nebutu, tai ir neto nebutu. kaip ir pasaulyje cia yra ir gero, ir blogo.

Peteris von Kugelis 2007 m. balandžio 23 d., pirmadienis, 14:28:53
ui ui, kaip priskiede. Nereikia to interneto taip sureiksminti. Nera blogu dalyyku, yra tik netinkamas ju naudojimas. Peilis gali ne tik duona pjauti galu gale, bet ir koja ir ranka. labai prajuokino vienuolio pasisakymas. Dar jeigu butu pasakes jog musu likimas uzkoduotas jau is anksto, tai butu is viso virsune. atrodo lyg zmogus butu kokia besiele butybe. Taip nera, nebus ir but negali!

jonas 2007 m. balandžio 20 d., penktadienis, 01:24:08
kad nezemiskos civilizacijos palaiko rysi su zeme daugely amziu abejoti manau neverte per daug faktu ir mitu yra apibresta musu samoneje ir moksle.. zmones tuo atveju kai realybe zvelge y akis , save aptraukia tokiu sydu kad to paprasciausei negali but ir uzblokuoja savo prota tam kas akivaizdu , bet vel gi zmogus kol nepaciupines neisanalizuos , kol konkrecei pasikeis poziuris y siuolaikine fizika hemija bei kitu mokslu kurie manau anksciau ar veliau susijungs ir bus pavadinti vienu vardu.
buvau vaikas kai mane tikrai truke tokie dalykai , mokslas, pazanga, zmogaus yvairus laimejimai, daug kas man pritars kad yra pajute ta jausma kad mes zmones zinome tai ko iekome , bet tarsi viska pamirse. ir zinot tas zmogiskas smalsumas kuri tarsi programa yrasyta samoneje ir pasamoneje , tarsi formule kurios deka anksciau ar veliau zmonija pasieks savo smalsumo riba ki nebeliks nieko ka nauja jis galetu suszinot .

jonas 2007 m. balandžio 20 d., penktadienis, 01:13:28
intrnetas traukia ir trauks gilyn tuos zmones kurie pasiduoda tam tom dvasiskai nejusdami, ateities problema kuri anksciau ar velaiu tures rimta vieta ystatymuose bei normionese ribose... nes kitaip zmones paprasciausei praras dvase be kurios bus tik kunas beis protas kuris dirbs automato principu..

pirrate 2007 m. kovo 7 d., trečiadienis, 21:44:07
as manau kad viskas tikra nes esu maciusi si reiskini nelinkiu jokiam ymogui susidurti su pasauliu tarp gzvuju ir mirusiuju...

Amelija 2006 m. gruodžio 21 d., ketvirtadienis, 12:34:32
Man patinka viskas apie nso.As jieskau info.Karta ir man tai nutiko.Einu ir balta deme manyje skverbiasi!

mija 2006 m. spalio 24 d., antradienis, 19:27:20
Vinuolis'''Labas!!Taip as pritariu tau!Nes pati buvau isprotejusi..ir maciau ir girdejau tai ko niekas nera mates..Tiesiog kazkas musu energija bando paveikti...taciau zmogus atsipirti jai turetu tik isgyvenes laaabai daug ko..ir neturintis ne laselio pykcio..bet yra ir kita medalio puse..narkotines medziagos yra draudziamos tam jog zmogus nemoka ju logiskai vartoti..nes smegenys nera priprate prie to!del to vartotojai dazniausiai baigia savo dienas su Aids ar siaip baltose palatose..Be to jai visi mastytu kaip tu mastai pasaulyje vyktu suirute..nes tada neliktu jokio TABu!

karolis 2006 m. rugsėjo 1 d., penktadienis, 19:15:03
Man 15,vaikysteje sapnuodavau,kad prie lovos prieidavo kazkokia sena moteris su skara ir mane pasimdavo ir isinesdavo.Nuo tu visu seniu buvau labai daug persigandes-kas tik sukrebzdedavo iskart pradedavau drebet ar verkti.Tai dabar galvoju ka tas galetu reiksti.

vienuolis 2005 m. gruodžio 25 d., sekmadienis, 19:52:25
nuo senoves teigiama ir i galva kisama, kad pasauli sukure dievas ir t.t, biblijos pasakojimai filmai ir visa kita, egzistuoja kitas ir net kiti pasauliai, kiekvienas zmogus yra asmenybe ir jo negali sustabdyti, pvz, LT istatymai kodel jie galioja vieniem kitiem ne nors ta pati darome ?
kodel sapne negali atsigerti ar ijungti sviesos , kodel negali pereiti sienos, ar ja laipioti, kodel negali pakibti ore , nors oras uzpildo tavo plaucius, atrask savo gyvenimo kelia pazinsi save, pamatyk uznugari neatsigrezes, eik ten kur niekad neitum nekreipk demesio ikelio zenklus draudziamas zonas ir kita, pajusk ta ko pajusti negali, suprask ko negali suvokti, zmogus kaip kompiuteris yra uzprogramuoti DNR genais, klausimas ? Ar tu matai ka ? paziurek aplinkui, ar gali buti kitaip, ,taip- vadinamieji isproteje kurie uzdaromi, ar jus suprantate kas tai yra isprotejimas, ka jis mato ka girdi ka jaucia, zmonija yra akla ar durna, taip vadinamieji isprotejeliai jie suprato, pajaute ie praregejo, todel ju protas nesugebejo susitaikyti taipkaip yra, arba yra taip kaip nera, paprasciausisi jau senoviai taip susiformave viens pasake kad jis durnas ir visa zmonija vieningai pritare, nes savo nuomones neturi, ir lengviau pritampama prie aplinkos, nepropaguoju narkotiku, bet klausimas kodel jie draudziami ? gal ju pavartojes praregi kaip yra , tiems kas vartojo extasy tableles tai pajuto kad pamate savo akimis kita pasaulio puse, sviesesne taikesne, kas i visa tai ziuri piktai, gal bega nuo tiesos, o kas ji yra? dauguma jusu suzinoje taptumete isproteje nes tuo negaletumete patiketi, neatlaikytumete spaudimo, ir jumis niekas netikes. bukite savimi, nepriklausikite nuo kitu, matykite tai ka norite matyti, o ne ka parodis jums kiti, kelias i praregejima gali buti nepasiekiamas kaip ir suplanuota, arba atsiskyrus nuo visu pamirsus visus materialinius dalykus pinigus daigtus, netgi pamirsti savo varda, kai visko atsisakai esi laisvas ir i viska matai kitaip, vardas tai kaip kodas kodel jonas o ne 154 kodel asmens kodas o ne vardas ar zodis , visi suzimeti kodais simboliais, aplinkui nera nieko tikro, toliau jums ieskoti tiesos ar tai ,ar anaip gyvenimas jusu, jus ir sprendziate, ar ieskoti kelio ar pasilikti amzinoje tamsoje.
saolinio vienuolio rankrascio istrauka, Tibetas 1457Metai

stare 2005 m. gruodžio 14 d., trečiadienis, 19:07:49
As manau kad su internetu yra taip .pabandes jo pabuves chate mazdaug 2 valandas dauguma zmoniu suserga interneto liga tai yra buvimas prie kompo nemaziau kaip 4-6 valandas per para o poto zmoness negales bendrauti tikrame gyvenime pilnavertiskai tiek laiko prabuve prie chato taigi...

laura 2005 m. spalio 30 d., sekmadienis, 16:00:46
as su draugemis issikvieciau piku dama tai buvo baisu ji pirma puole pri rebekos o paskui pradejo smaugti ir sandra as isigandusi ijungiau sviesa ir piku dama pranyko ivyko stebuklas mano abi drauges liko gyvos fuuu!mes pasizadejome daugiau niekada neprasidesime su juodaja magija zinoma mes pasimokeme kad juodoji magija yra blogai anksciau mes to nezinojome aciu dievui kad visos likome sveikos!

Citata... 2005 m. spalio 12 d., trečiadienis, 09:40:16
"Bendraujant su žmonėmis informacija perduodama ne vien žodžiais (verbalinė informacija)."

Kamane 2001 m. gegužės 10 d., ketvirtadienis, 12:32:30
Tiesos yra, juk turi buti. Kodel Abraomas cis vaiksto o ne i Biblijos puslapius ?

jonaZ 2000 m. rugpjūčio 29 d., antradienis, 08:17:05
Aš manau , kad internetas (visos jo paslaugos) nieko nekeičia. Mes darome ta patį ka ir "realiame" gyvenime tik naudojam kitas priemones. Žmonės kaukias užsideda ne tik chat'uose ir IRC. Mes visi turim vieną kitą :) Skirtumas tik tas kad "kibererdvėje" (kur? kur?...) viskas vyksta greičiau (ne visada) ir dedesniais mastais (beveik visada). Interneto paslaugos nepakeitė žmonių, jos tiesiog suteikė galimybė labiau pasireikšti. Štai, kad ir dabar, argi aš prieš 30 metų būčiau galėjęs tauzyti tokius niekus, kuriuos galbūt (??) skaitys tukstančiai:)

filo 2000 m. rugpjūčio 22 d., antradienis, 17:31:23
Kto znaet tot molchit.
Pochteny Lao nesmonenno znal,
I vsie taky svoix
Piat' tysiach slov skazal...

Shypsenele 1999 m. gruodžio 29 d., trečiadienis, 08:50:20
Ogi daug tiesos chia buvo pasakyta. Visi mes jauchiames drasus, ,sexualus,ishmintingi..., bet dazhniausiai pasislepe po KAUKEMIS..

Tai va, kam tie chatai daugiausiai ir naudojami:)

tomcius 1999 m. gruodžio 18 d., šeštadienis, 20:38:24
Nors ir ne viskam pritariu bet tiesos yra.O shiaip tai manau kad jei nesutinki su kito nuomone tai nebutinai kitas turi buti kvailesnis nei tu.O keiktis eikit i mIRC'a..:).
Aciu

Ruslanas 1999 m. rugsėjo 24 d., penktadienis, 16:04:34
Ka chia ir bepridursi... Pasirodo, mano kompas man primeta savo ritma. Aishku, ash nelabai suprantu, kuri mano kuno dalis gali vibruoti 200MHz dazhniu, bet jei zhmones rasho, tai turbut zhino. Pasirodo, smegenys sutvarko netgi savo energetika, apie kuria medicina, beje, neturi ne zhalio supratimo. Keischiausia, kad visi tie marazmai pateikiami kaip seniausiai zhinoma moksline tiesa.

nusvaigote i sona 1999 m. rugpjūčio 15 d., sekmadienis, 18:11:25
rasote nesamone - sakot, kad interne blogiau negu
paprastame pasaulyje. NUSISNEKATE - tikrame pasaulyje
eisi vakare gatve ir gali gauti i NOSI ir dar tai tiersiai,
kad paskui ir kaimyno kaltas negales padeti. O cia internete
taves ne paliesti nepavyks. Aisku durna ir baznycioje mus-
isilaus koks gersa dede i tavo aparata ir tada jau blogai, bet
vistiek gyvybei pavojaus nera. Sakote pasijuntate, kaip nuogi
ogi ne as pvz pasijuntu visiskai nezinomas ir galiu daryti ka noriu
ir cia zmones tik zodziais apsivaido, bet ne kumsciais. Taigi esate
DURNIAI

Muiliukas 1999 m. liepos 19 d., pirmadienis, 22:44:53
Muilo operos skirtos tik senoms psichinems bobutems, kurios neturi ka veikti.

Abraomas 1999 m. gegužės 20 d., ketvirtadienis, 16:45:05
Purvinas savo sielas tuo miulu ir plaukite

Abraomas 1999 m. gegužės 20 d., ketvirtadienis, 16:43:16
Ja, operas tik į muilą (ūkišką)