Į ką iškeisčiau muilo operas?
(Interneto paviliotosios išpažintis)

Rytą atsikėlusi - nusiprausiu ir išgeriu puoduką kavos. Tada metalu pažviegiančiu modemu pakeliu dvasią ir pakylėta širdis pradeda plakti greičiau. Tai - ne kofeino poveikis. Voratinklio magija pavergia mane ryte, dieną ir naktį. Naujienos pamėgtuose saituose, el.paštas, tikrinamas kelis kartus per dieną, ICQ ir chat'as, ICQ ir chat'as. Ar jūsų skambtelėjimas, pranešantis apie naujo laiškelio atėjimą, nevekia jaudinančiai?

Voratinklis apipainioja nuo galvos iki kojų. Jame perdaug gijų ir stočių, kur galima nučiuožti, susitikti, pakalbėti. Jei per dieną pribloškiu bent vieną Interneto klajoklį - reiškia, diena neprabėgo veltui.

Kompiuteris su modemu man suteikia daugiau galimybių. Aš galiu nueiti ir pavartyti knygą apie HTML, - ir kartu pasvajoti apie savo WWW svetainę. Galiu perversti šūsnį žurnalų, ir įvairiausių WWW puslapių. Naršydama Internete paslepiu savo kredito kortelę, kad instinktyviai nekiltų nesuvaržoma pagunda ką nors nusipirkti.

Aš per metus sukaukiau daug CD. Jie labai labai naudingi. Aš juos galiu pakabinti prie veidrodžio, galiu naudėti padėkliukais kavai, surengti svaidymo į tolį konkursus - vardinti panaudojimus galima labai ilgai.

Ir manęs visai netraukia TV su begalinėmis muilo operomis ir kvailais žaidimų šou. Geriau aš įsirašysiu į porą papildomų diskusijų sąrašų (lists, - štai ką tik sužinojau apie naują lietuvišką NSO klubą, - užsiregistruokite ir jūs pasiųsdami tuščią laišką į nso-subscribe@onelist.com, o kai serveris atsiųs pirmąjį anglišką laišką, padarykite "Reply", kad patvirtintumėte savo norą - ir jūs jau klubo narys!). Aš noriu su kitais dalintis savo mintimis!

Pabandykite ir jūs! O man duokite greitesnį modemą ir ... pažabokite Telekomą!

Jūsų žodis

Kviečiame ir jus pasidalinti savo istorijomis ir nuomonėmis apie "gyvenimą" kiber-erdvėje.

          Jūsų vardas: 
Jūsų el.pašto adresas: 
Jūsų žinutė:

                   

O čia yra jūsų žinutės:

Mi 2021 m. sausio 13 d., trečiadienis, 02:00:24
Oi, tikra nostalgija. Spėkit, kur atradau šį puslapį? Ogi savo disketėje, kuri buvo užsilikusi lentynoje iš praeito amžiaus, žiūriu, HTML failas, išsaugotas paskutinį kartą 1999 metais. Pagooglinu, žiūriu, kad gi šitas puslapis dar egzistuoja. Kaip smagu!

2012 m. gruodžio 21 d., penktadienis, 23:28:00
a tu durna????? metyt cd????

blockednose 2008 m. sausio 14 d., pirmadienis, 01:11:16
mirę.mirę.čia tvyro mirtis.amen.

Reikia nuomonės! 2005 m. spalio 12 d., trečiadienis, 09:41:44
Kas geriau - TV ar Internetas?

O_kam_tas_vardas...:) 2000 m. lapkričio 5 d., sekmadienis, 23:30:47
internetas suteikia didziule laisve ir anonimiskuma, del ko gali "praleisti" pro savo mintis tokius zmoniu kiekius kokiu realiai uzsimusdamas kazin sugebesi... ir atsirinkti is ju tai ka pats nori.. o del jausmo - ismoksti isreiksti savo pojucius neka prasciau nei realybeje... ir pazinti zmones irgi neka prasciau... tik - nereikia kad tao taptu tikru gyvenimu, tai labiau priemone susipazint, pazint, gilintis i kazka... ir nereikia po to praleisti progos susitikti is tikruju su zmogum... na ir - kiek tik as tokiu zmoniu nebuvau susitikes, nebuvo kad buciau labai nusivyles.. ir tai po to nepalyginamai geriau kai jau kazkoki bendravimo barjerai, susikaustymai, ribos jau pramusti internete tiesiog keliais sakiniais, ko realiai zmogui paprastai tenka vargti menesiais ar metais...

Zanas 2000 m. spalio 19 d., ketvirtadienis, 06:43:54
Labai nenoriu idealizuoti kiber erdves. Kad ir kaip man patiktu chat'uose shypsotis kai nejuokinga, ishspausti asharele kai kramtau buterbroda. Kad ir taip.
Jau metai negavau ne vieno tikro laishko, nors inboxe kas dien guli virs 30 e-muilu, bet vis dar kas ryta, eidamas i darba, pasilenkiu ties tikraja pasto dezute. Jau pamirsau ta jauduli gavus popierini laishka, ta kvapa...
Kiber erdve nuostabus dalykas ieskant/dalinantis informacija. Suzinojau tiek daug, tiek daug pamaciau slykstaus, bet vis dar sedziu palinkes.
Tiesiog tai puikus papildymas realybei. O krastutinumu yra tiek tikrame, tiek e-pasaulyje. Ir ten ir ten yra zmoniu turinciu bendravimo problemu. Taip yra, buvo ir bus. Man monitorius tai teliko ir gyvenomo papildymas.
Sveikas pasauli, ish uz ekrano!

Inga 2000 m. liepos 20 d., ketvirtadienis, 06:05:01
Ilindau i kibererdve, nes mano naujas televizorius (Sony) netraukia ne vieno kanalo - gyvenu kazhkokioje durdoje skyleeje (Senamiestyje) kur problemos su TV antenomis - neima ir viskas. Taigi, muilo operu problema atpuola automatishkai, nors tiesa sakant, pasigendu kai kuriu kitu laidu.
Ilindau i kibererdve, vildamasis rasti su kuo pasishneketi mane dominanchiomis temomis. O domina mane seni laikai - viduramzhiai. Deja, istorikai, matyt, retai ishlenda ish kokio XIV shimtmechio - mano kol kas nesiseka, bet neprarandu vilties. Virtualioje realybeje galima nors aakmens amzhiu susikurti, ir tai bus nuosava "muilo opera" (visada idomesne uz svetima).

nesvarbu 2000 m. balandžio 29 d., šeštadienis, 15:36:19
labas barclai

SNG 2000 m. sausio 5 d., trečiadienis, 17:57:23
Vaikai vaikai vanagai,

Tik nesijaudinkit viskas savo vietoje o ypač Internetas.

Romantiškos mergaitės (kaip beje ir berniukai) visada rašė laiškus, kuriuos kažkurtai siuntė, ar mėtė pro lekiančio traukinio langus, ar klijavo ant sienų, ar palikdavo svetimose knygose. Laiškuose aišku būdavo ir atsargios necenzūros - romantika visada maištinga. O dar anksčiau turbūt irgi ką nors darė - kalė runas ar peckiojo urvo sienas, ar gal kokias čiastuškas rimavo.

Viskas gerai, viskas savo vietoje tik nereikia tai sieti su kompiuteriais.
Laikas eina - ateina ir liūdnas prozaiškas supratimas kad buhalterines programas rašo vis daugiau pažįstamų žmonių, negu kad kuria HTML.

O dėl chatų - smagu paplepėti su pasauliu. Mano pašnekovė nuo Melburno pasiguodė sausra, ir pasiplovė - jai reikėjo pasiimti vaikus iš mokyklinio autobuso. Man tai gyviau negu discavery kanalo Australija.
Paaugsit Jūs, paaugs ir Jūsų čatai, dar pakalbėsite juose ir apie sauskelnes o gal ir apie burokėlių marinavimą...

DarkElf 1999 m. lapkričio 22 d., pirmadienis, 15:50:00
Abidvi jus durnos ir neteisios, bent jau man taip atrodo. Tu Laura neturi komiuterastes talento, thus negali i kompa pazhiuret be butinybes, ir turbut nebandei sushirashinet niekad, bo emocijas tikrai neblogai galima ishreiksht rashtu. o i tavo paulina darzha plyta - tu jau save apipisineji, jei taip tave koks nors doxlas laishkas jaudina. Slepiesi nuo kokiu nors realybes ar savo vidiniu problemu ryshkiai. Ash pvz einu i ineta zhaisti, humoro skaitineti arba kitiem nuotaika gadinti(ir sau kelti), nuo to (t.y gadinimo ir savo kieto zhaidimo) ash pasijauchiu labai krutas tipo ir man pilnai poxui kad tai visuomenei nepriimtina. O,jo ,tada ir savo emaila duosiu kad irodyt, anyway uzhteks turbut

Simas 1999 m. liepos 3 d., šeštadienis, 16:48:43
Nenoriu pasekmiu. Parasyk man.

Paulina 1999 m. gegužės 10 d., pirmadienis, 11:10:21
:) apie laiskus norejau pasakyti, kad jie neateina, jeigu as nenoriu,
neateina tie, kuriu nenoriu. Bet tarkim as noriu pabendrauti su artimu
zmogum, o jis siuo metu uzsiemes, net telefonu neturi laiko plepeti. As
rasau jam laiska, o jis atsako man kai turi laiko. Juk puiku,
jam nereikia atsargiai issisukineti, atsiprasineti, jaudintis del to,
kad neizeistu savo ne demasiu. O as rasydama issikraunu, man palengveja,
be to zinau, kad galiu tiketis atsakymo. Bet kokie laiskai yra puikus
bendravimo budas. Kaip tik jie geri tuo, kad galima apgalvoti savo
zodzius ir po to dar perskaityti ka parasei, o tik po to paspausti
"Send" arba imesti i pasto dezute. Juk kaip daznai bendraudami
tiesiogiai per daug prikalbam, del ko veliau tenka gailetis.
El. laiskai man patinka tuo, kad jie siunciasi zimiai greiciau.
Tai kazkas tarpinio tarp laisko ir telefoninio pokalbio.

Laura 1999 m. gegužės 7 d., penktadienis, 15:32:59
Paulina,
Laiskai neateina kada tu nori - jie ateina tada, kai kas nors tau paraso... Kiek teko bendrauti Chatuose ir laiskais, manau, kad kaip tik susidarai klaidinga nuomone apie zmogu. Faktas yra tas, kad visuomet lengviau yra parasyti ir nematyti zmogaus, kaip jis reaguoja, kaip tuo metu elgiasi. Tu tiesiog parasai ir paspaudi Send - o tada jau atia visi jausmai. Kas is to, jei zmogus samojingas rasydamas laiskus, o susitikes, jis negali pratarti zodzio ?!
Isore lieka isore - zinoma ji svarbi. Ir nesakyk, kad pabendravus laiskais ir susitikus zmogu, visai nepakeiti nuomones apie ji...
Visi negali buti grazus - zmones buna simpatiski ir nelabai simpatiski. Kol kas tiek - reik begt - pratesiu veliau...

Paulina 1999 m. gegužės 6 d., ketvirtadienis, 09:57:04
Laura,del skonio nesigincijama. Manau el. pastas geras jau vien tuo,
kad jis ateina tada kai as to noriu, o ne tada, kai pastininkas
teikiasi man ji atnesti. Del bendravimo irgi yra labai daug privalumu.
Na tarkim pagal zmogaus isvaizda nori nenori susidarai tam tikra
nuomone apie ji. Nors visi sako, kad isvaizda jiems nesvarbu, svabu
tik jo vidinis jo grozis, taip sakant siela. Bet juk tai ne tiesa.
Gerai, jeigu zmogus yra grazus. Jam daug lengviau susirasti draugu.
Na o ka jeigu jis serga kokia liga? ar seip kompleksuotas del savo
isvaizdos? Nesutinku su tuo, kad cia zmones tampa bejausmiais robotais.
Toli grazu. Manau kad cia butent daugiau laisves, o tai reiskia, kad
butent cia parodomas tikrasis veidas.
Sakai "Drąsa ir sąmojis pasilieka už ekrano ?!" jeigu del manes,
tai man tos drasos ir samojo pakanka ir ten ir ten. Bent jau su
bendradarbiais ir draugais :)) Manau Internetas tai dar vienas budas
bendrauti. Labai idomus. Tiesiog daugiau toleransijos reikia :)) Ir dar
pastebejau, kad kuri laika bendraujant Internete, atsiranda didziulis
noras pamatyti ta zmogu gyva.

Laura 1999 m. gegužės 3 d., pirmadienis, 13:06:16
Niekaip negaliu suprasti, kodėl Jums taip patinka elektroniniai laiškai ir Chatai... Juk visa tai yra taip netikra ir taip šalta. Prarandi ryšį su gyvais žmonėmis ir sėdintys kitapus laidų virsta robotais, kurie neturi jausmų. Tik norėdamas suteikti visam tam žavesio, pats įsivaizduoji, kaip tas žmogus jaučiasi ir dažnai prifantazuoji daug daugiau, nei yra iš tikrųjų...
Jei ne stalas ir kompiuteris, kuris pririša mane darbe, niekas negalėtų manęs priversti daugiau žvilgtelti i dėželę ir džiaugtis laiškais, kuriems parašyti nereikia jokio vargo...
Jautiesi drąsi ir sąmojinga ?... Kaip tada su gyvais žmonėmis - prarandi ryšį, neturi ką kalbėti, tiesiog viskas pasakyta laiškučiais...
Drąsa ir sąmojis pasilieka už ekrano ?! Nenustebsiu, jei po keletos metų mes nebepratarsim nė žodžio, ir pasaulio ir žmonių pažinimas pasibaigs Interneto ir Chato liūnuose...

Paulina 1999 m. balandžio 16 d., penktadienis, 12:04:32
Oi tai labai idomu. Gyvenimas sioje erdveje man kartais mielesnis nei realus gyvenimas. Man taip pat suvirpa sirdele, kai uzgirstu kaip laiskelis slepteli i mano pasto dezute. Kartai buna labai mielas svelnus laiskelis, nors jame tik keli zodziai. Bet sie zodziai suprantami tik man ir tam, kas juos parase. Joiu skambuciu, jokiu pastininku ar seip tarpininku. Bendradarbe salia manes sedinti ne neitaria, o as jau zinau kur ir kada kava gersiu su....
Dauguma Internetiniu mano pazistamu nezino kiek man metu, nemato manes, todel jaucuosi labai gerai. As drasi, jeigu is karto nesumoji ka atsakyti, galima pagalvoti ir atsakyti kai ka nors jau sugalvojai. Todel atrodau samojingesne, nei is tiesu esu.

Telefonai: 5G pagreitis
S. Lemas. Televizija be korseto
Amerikai matematika nereikalinga!
Stepių vilkas ir jo nepriklausomybė
Laisva mintis ir oficialioji propaganda
A. Cvetkovas. Blogio atskleidėjai
NSO svetainė
Vartiklis