Uždirbk skatiką!

Jei turite WWW svetainę ar keletą savo WWW puslapių, visai nesunku uždirbti keletą dolerių - tereikia pasirinkti kokį nors banerį - piešinuką, kurį spragtelėjus jūsų puslapių lankytojui, - jūs gausite pora centų (nuo $0,02-$0,09). Paprasta ir veiksminga - tereikia pasirūpinti, kad Jūsų WWW puslapiai būtų kuo lankomesni. Bet kur tuos banerius paimti? Patikimiausia iš kokio nors banerių pulo - "Vartiklis" siūlo tik patikrintus.

O dabar aš pasiūlau straipsniuką apie elektroninę komerciją - šis straipsniukas buvo kaip redaktoriaus žodis "Vartiklio" naujienose - tekstiniu pavidalu kas savaitę ar rečiau el. paštu siuntinėjami naujausi WWW svetainės papildymai. Spragtelėkite šią nuorodą, jei norite užsisakyti "Vartiklio naujienas" arba į SERV@OSF.LT pasiuntus laišką su tokiu turiniu (body):
subscribe spauda_vartiklis
end

Potlatčio

Motto: Naršant po Vartiklio svetainę nepadarysite skriaudos jokiam gyviui!

Panašu, kad visi kliedi el.komercija. Bet ką iš tikro tai reiškia? Tikriausiai ne daugiau negu "Jūs pas mus nusipirksite krūvą mėšlo, o mes gausime gerą pluoštą baksų". O paniką sukelia tos WWW svetainės su visokiausiais katalogais, baneriais ir prekių krepšeliais, aplink kurias raitosi CGI, "Visual Basic" ir "JavaScript" čiuptuvai. Na, šalia jų mes jaučiamės, tarsi nuliai.

Pasimetę mes klausiame: "Kur gi tas mūsų el. komercijos žaidimas? Negi likimas vėl eina pro šalį?" Mano svetainė "daro" pinigus. Tačiau iš kur tas jausmas, kad tesi didžiosios būties grandinėje nei šiukšlynų gyventojas?

Vartiklis pardavė knygų ir per pusę metų uždirbo $2,74! Gerai, kad visos šios sumos pakako nusipirkti Senekos "Diatribėms". Gerai skamba lyginant su visur prikišamomis milijardinėmis Amazonės (www.amazon.com) apyvartomis. Tad ką rinktis - gal Cdnow? Užmiršk!

Aišku, - tai neveikia!

Šiuo klausimu reikia gerokai parakinėti smegenėles. Savo mielų skaitytojų juk neapmokestinsi. Daugiau nei aišku, kad INFORMACIJA turi būti pateikiama veltui. O dar AIŠKIAU, kad surastum tik pora ištikimųjų, kurie metams už Vartiklį paaukotų bent 10 lietuvaičių".

Tai jums kažką pasako, ar ne? Vartiklis yra meilės Jums išraiška. Ir būtų puiku sulaukti atgarsio - į meilę reikia atsakyti meile. Ar tai jau retas jausmas Voratinklyje?

Ir aš manau, kad ne vienas jaučiasi panašiai. Bet ką tai pasako apie mus, kaip žmogiškąsias būtybes? Apie meilę mūsų širdyse?

Ne, jokiu būdu! "O Dieve, ką daryti?" - klausiame su nuostaba Ir netikėtai, habilituotų daktarų siaubui, surandi činoko indėnų sąvoką "Nūtka pačitl", kuri reiškia "duoti potlatčio dovaną". Bet kas tai yra? Enciklopedijose, išlieję nemažai prakaito, rasite: "Šiaurės vakarų Amerikos indėnų vestuvių arba kūdikio gimimo šventė, kurios metu šeimininkai kiekvienam svečiui pagal jo rangą dalija dovanas. Potlatio dlijimas išsivysto į varžytuves ir šeimininkų nuskurdimą taip atspindint auštesnės vertės turtus"

Nėr ko ir sakyti - šaltukas nubėga per nugarą. Ir vis tiek - kviečiu į Vartiklio svetainę. Aš jums duosiu potlatčo!

Mes nepardavinėjame Jūsų saugumo.
Vartiklio redaktorius

Post scriptum: O grįžus prie el.komercijos - paprasčiausias ir užtikrintas būdas yra užsisakyti banerius - piešinukus, už kurių spragtelėjimą nueinant į kažkieno svetainę gaunate pora centų. Jei Jūsų svetainė pakankamai populiari, per mėnesį galite prisidurti keliolika dolerių - praktiškai be jokių pastangų.

Minties virusai
Tylos kalba
Minties virusai
Kompiuteris rodo dėmesį
Ką Internetas davė Elizai?
Nematomo žmogaus kultūra
Niekada nesakyk, kad mirė
Istorijos ratas: pasikartojimai?
Toji pirmoji naktis arba Failas 'X', Nr.3
Mitas apie kompiuterių revoliuciją
Kas ten skrieja prie degančios žvakės?
Pasakykite tai mano avatarui
Surask geriausią!
Vartiklis