Kas ten skrieja prie degančios žvakės?

Šią vasarą Lietuvoje lijo - gal todėl jinai buvo "grybų vasara". O kur daug grybų, netrūksta kirmėlyčių ir kitokių vabalų. Tad šių metų vasarą galima pavadinti ir "vabzdžių vasara". Bet ne todėl, kad mašalai puolė Druskininkų ir kitų Panemunės kraštų gyventojus bei jų svečius, o dėl gausaus "vabzdžių" kiekio programinėje įrangoje.

Ir atėjus rudeniui reikia juos suskaičiuoti (anaiptol ne viščiukus). Ypač, kad jie užpuolė skaudžiausią mūsų vietą - saugumą. Aš šįkart nekalbėsiu apie "Visa Electron" ir kitokio plauko elektronines korteles, kurias palyginti trumpas laiko tarpas įrodė, kad Lietuvoje jos tokios pat saugios, kaip Gedimino prospekte ant šaligatvio numesta piniginė. Tegu apie tai prabyla tas pilkasis paukštelis "Vartiklis".

Mums labiau parūpo į "raudonųjų" iš anapus "balos" akį įkritusi skausminga muselė, kuri sutrikdė jų vado regą ("Outlook"). Pasirodo, "raudonieji" yra pakankamai trumparegiai ("Outlook" ilgų vardų tvarkymo strategija), ir tuo netrunka pasinaudoti "vikrūs" žvalgai-hakeriai. "Microsoft" priverstas skubiai keisti akinius ir vienu "lopu" uždengti ir senas ir naujas "Outlook" klaidas:
http://officeupdate.microsoft.com/downloadDetails/outptch2.htm (nuoroda jau neveiksni)

 
 
 

Kai pasitaisė regėjimas, "raudonieji" nusiplikė liežuvį. "Java" pupelių kava jiems pasirodė per karšta. "Internet Explorer" 4.0 naršyklėje "JavaScript" išmušė tokią didelė apsaugos skylę, kas jų šamanas ištarė nuosprendį (vertimas): "visi, KAIP GALIMA GREIČIAU, turi atsisiųsti ir įsidiegti [tyrinėtojo lopą]".
http://www.microsoft.com/msdownload/vbscript/scripting.asp

NA viskas, o dabar prisėskim ir atsipūskim... Ir pataikyk tu man prisėsti tiesiai į skruzdėlyną!? Ne vienas nelemtos IE 4.0 naršyklės lange išvydo pranešimą:

"Negaliu rasti . Patikrinkite, ar teisingai nurodytas kelias arba Interneto adresas".

Kartas ji "užsisiuva burną" nieko netardama, tačiau užsipryrusi kaip ožka nežengia jokio žingsnio. Tiek "Microsoft", tiek kiti tą ožką bando pastumti iš užpakalio - žš.
http://support.microsoft.com/support/kb/articles/Q174/2/65.asp
http://www.browsertune.com/bt98/

Tačiau ir tai padeda ne visiems... Ožka ir Internete yra ožka... Ką daryti? Viskas labai paprasta - kaip ir trijų pirštų kombinacija:

  1. Patrauki į registrus (regedit.exe) ir sutraiškai viską, ką IE meluoja apie save;
  2. Surandi ir pašalini (VISĄ) IE4 katalogą;
  3. Atsisiunti ir įdiegi "Netscape Communicator" 4.5 versiją:
    ftp://ftp6.netscape.com/pub/communicator/4.5/4.5_PR2/english/
    windows/windows95_or_nt/complete_install/cc32e45.exe (neaktyvi)

Bet palikim naršykles ramybėje ir nerkime į tunelį (prie Seimo?).
Ne kiekviekas kas rytą pravažiuoja per jį, kaip ne kiekviena naudoja "Point-to-Point Tunneling Protocol" (PPTP), skirtą asmeniniams virtualiems tinklams - dar mums per nauja technologija. Ne kiekvienas drįsta viešai atlikti privačius reikalus - ir jokių aliuzijų į Amerikos prezidentus.

Ir va, jei pasirenkate "Microsoft" PPTP, netikėkite, kad nėra slaptos VRS kameros stebinčios jūsų privačius reikaliukus. Tad užtraukime bent užuolaidėlę:
Windows 95 vartotojams:
ftp://ftp.microsoft.com/softlib/mslfiles/msdun13.exe (nuoroda neaktyvi)
Windows 98 vartotojams:
ftp://ftp.microsoft.com/softlib/mslfiles/dun40.exe
"Windows" NT 4.0 RAS vartotojams:
ftp://ftp.microsoft.com/bussys/winnt/winnt-public/fixes/usa/NT40/hotfixes-postSP3/pptp3-fix/ (nuoroda jau neaktyvi)
"Windows" NT 4.0 RRAS vartotojams:
ftp://ftp.microsoft.com/bussys/winnt/winnt-public/fixes/usa/NT40/hotfixes-postSP3/rras30-fix/

Kas tai - išbaigti produktai ar bandomosios ("Beta") versijos, kuriose klaidos dar yra atleistinos. O gal imkime ir jau dabar išbandykime "Windows" NT 5.0 "Beta 2" versiją - NT versiją, kuri turės pakeisti visas tas "Windows" 95/98 versijas ir tikėkime su visomis jų klaidas (Pastaba: apie FAT32 ir OSR2 galite paskaityti "Vartiklyje": http://www.spauda.lt/tips/fat32.htm)

Bet... IE 5.0 Beta gaunama su tuo pačiu klaidelių "bukietu". Bet tikėkim, kad ramunėlės iš jo nenuvys iki kitų metų vasaros... O mes - nenuvyskime iki Kalėdų...

O tada - ne už kalnų ir 2000-ieji... Ar įsidiegėte "Windows" 98? Na jau tikrai, "raudonieji" mus baigia įtikinti, kad kas kas, bet ši versija tikrai saugi tą nelemtą Naujųjų metų naktį... Bet atsitik man, kad ka-kieno paleista raketa nukrito tiesiai and dižiojo "vigvamo". Ne dėl metų, o dėl to, kad užregistruota jau 2000 "Windows" 98 klaidų!!! Ir tai - "dar ne vakaras"...

Tylos kalba
Minties virusai
Ištrauka iš Luiso Kerolio 'Alisa veidrodžio karalystėje'
Minties virusai
Tylos kalba
Kompiuteris rodo dėmesį
Ką Internetas davė Elizai?
Nematomo žmogaus kultūra
Niekada nesakyk, kad mirė
Istorijos ratas: pasikartojimai?
Toji pirmoji naktis arba Failas 'X', Nr.3
Mitas apie kompiuterių revoliuciją
Kas ten skrieja prie degančios žvakės?
Pasakykite tai mano avatarui
Papildytoji tikrovė
Surask geriausią!
Vartiklio naujienos