Surask geriausią!

[Meditacijos perliukai:
"Kvailys ieško laimės tolimoje šalyje; išminčius ją augina po savo kojomis".
[ Džeimsas Openheimas ]

Didžiausias Interneto privalumas - kad kiekvienas gali pasakyti bet ką ir bet kuria tema. Ir tai perskaityti galės bet kas bet kurioje pasaulio šalyje. Studentai gali rasti atsakymus į dėstytojo užduotus klausimus, teta Morta visam pasauliui pasiūlyti savo pamėgto vyšnių pyrago receptą ir t.t.

Didžiausias Interneto trūkumas - kad kiekvienas gali pasakyti bet ką ir bet kuria tema. Ir tai perskaityti galės bet kas bet kurioje pasaulio šalyje. Studentai gali platinti "interviu" su ateiviais, teta Morta visam pasauliui pasiūlyti niekam tikusio vyšnių pyrago receptą ir t.t.

Voratinklis niekuomet nebuvo "glotnus", t.y. jo turinys beveik niekada nebuvo redaguojamas ar peržiūrimas (cenzūruojamas). Visi kiti informacijos šaltiniai (ar bent taip teigia kai kurie, nieko tų teiginių nepagrindę) yra patikrinti ir pertiklinti (tuo nenorėčiau patikėti po daugelio nuskambėjusių faktų apie 'padirbtus' reportažus pasaulio spaudoje ir žinant, kad Lietuvos ryto žurnalistai rengia "reportažus" neišeidami iš darbo kabineto, kad B.Burgis rašė apie Birštono programuotojų konferenciją pagal jos tezes - ir kartais tai atrodė labai juokinga, - ir kitą asmeninę patirtį). Tad, manau, Internete pateikiamos informacijos patikimumas yra toks pat, kaip ir visos kitos žiniasklaidos.

Didesnė problema yra - kaip nustatyti, ar surasta (gauta) informacija yra tikra (tiek tradicinėje žiniasklaidoje, tiek Internete). Nedaug žmonių patikrina kelis šaltinius. Tad turėtų būti centrai (bibliotekos), kurie nubrėžia gaires į vertingas svetaines. Gal pradėti nuo naujosios (VELTUI!) "Encyclopedia Britanica" šakos "Britanica Internet Guide" (BIG).

Tai nuorodos į vertingiausias Voratinklio svetaines (panašiai kaip ir http://point.lycos.com). Iš milijonų WWW svetainių buvo atrinktos tik pačios vertingiausios, pasižyminčios

Tik 65 tūkst. WWW svetainių tenkina šiuos reikalavimus, iš kurių tik 30 pažymėtos "geriausiomis" (visas WWW svetaines suskirsčius į 14 kategorijų, panašiai, kaip Yahoo!)

Tylos kalba
Minties virusai
Kompiuteris rodo dėmesį
Ką Internetas davė Elizai?
Nematomo žmogaus kultūra
Niekada nesakyk, kad mirė
Istorijos ratas: pasikartojimai?
Toji pirmoji naktis arba Failas 'X', Nr.3
Mitas apie kompiuterių revoliuciją
Kas ten skrieja prie degančios žvakės?
Pasakykite tai mano avatarui
Surask geriausią!
Vartiklis