Klausimai - atsakymai, 4 dalis
Tęsiame atsakymus į skaitytojų klausimus apie kompiuterių filtrus (skaitykite pirmąjį, tada antrąjį, o vėliau trečiąjį ir pagaliau penktąjį klausimų-atsakymų apie filtrus puslapius). Klausimai prasidėjo pasirodžius straipsniui apie kompiuterio poveikį žmogui.
K.: OCLI gamina filtrus iš saugaus grūdinto stiklo. Ar tai reiškia, kad nukritęs ant žemės jis nesuduš?
A.: Taip. Mes patys jau kelis kartus bandėme iš didesnio, negu 1 m aukščio. Nė vienas filtras net neįskilo.K.: Teigiama, kad ekrano filtrai padidina kontrastą. Kam to reikia, juk monitorius turi kontrasto reguliatorių?
![]()
A.: Techninis kontrasto apibrėžimas šiais abiem atvejais yra skirtingas. Vaizdžiai aiškinant monitoriaus kontrasto reguliatorius reguliuoja kontrastą už ekrano, o filtras - šiapus ekrano. Žvilgterėkite į savo monitorių ir Jūs vargu ar atrasite jame aiškiai juodos spalvos lopinėlį. Uždėkite skaidrų, kontrastą didinantį filtrą ir pamatysite, kad spalvos pasodrėjo, o buvusi tamsi pilkuma pagaliau įgavo aiškių juodos spalvos bruožų. Šis triukas nepasiekiamas monitoriaus kontrasto reguliatoriumi. O dėl kontrasto didumo Jūs teisus: per didelis kontrastas nereikalingas, todėl ir gaminami skirtingų kontrastingumo tipų filtrai. (Pvz. OCLI: LiteTint ir HighContrast).
K.: Ar labai svarbu, kad ant filtro nesimatytų atspindžio, pvz. mano veido?
A.: Taip, tai labai svarbu. Atspindžiai buvo viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių Europos Bendrija (bei daugelis kitų institucijų) pradėjo sertifikuoti ekrano filtrus.O gal norite palikti žinutę ar klausimą apie filtrus ir kitus sveikatą liečiančius dalykus? Užsukite šiuo adresu ir rašykite!
Pirmasis atsakymų apie filtrus puslapis
Antrasis atsakymų apie filtrus puslapis
Trečiasis atsakymų apie filtrus puslapis
Penktasis atsakymų apie filtrus puslapis
Šeštasis atsakymų apie filtrus puslapis
Septintasis atsakymų apie filtrus puslapis
Kompiuterio poveikis žmogui
Vartiklio naujienos