Klausimai - atsakymai, 6 dalis

Filter

(skaitykite pirmąjį, tada antrąjį, o vėliau trečiąjį bei ketvirtąją ir pagaliau penktąjį klausimų-atsakymų apie filtrus puslapius).
O gal norite palikti žinutę ar klausimą apie filtrus ir kitus sveikatą liečiančius dalykus? Užsukite šiuo adresu ir rašykite! Klausimai prasidėjo pasirodžius straipsniui apie kompiuterio poveikį žmogui.

K.: Kodėl monitoriai iš karto negaminami su filtrais?

Atsakymas: Kol monitorių gamintojai (ar jų atstovai) tyli, kaip vandens į burnas prisiėmę, pateikiame filtrų gamintojų versijas. Tuo labiau, kad atsakymai gana paprasti ir lengvai suprantami.

 1.   Filtro įmontavimas į monitoriaus korpusą labai padidina monitoriaus kainą. O dabartinėmis žiaurios konkurencijos sąlygomis smarkiai nukritus kainoms, kainos padidinimui gali ryžtis tik gerai “kuoktelėjęs” arba labai labai autoritetingas vadybininkas. Daug paprasčiau užrašyti krūvą nieko nereiškiančių skaičių ar simbolių ir visa gerkle šaukti, kad “monitorius jau nebekenksmingas”. Ir taip – kas 2 metai. Mūsų žiniomis, kažkada tokiam žingsniui ryžosi “Sony”, bet atsisakė, nes transportavimo metu filtrai duždavo. Kitas autoritetas - “NEC” – dar neseniai sąžiningai pardavinėjo (gal dar tebepardavinėja?) filtrus, kaip priedus prie monitoriaus. Rinkitės tą variantą, kuris labiau patinka. Deja šiuo metu monitorių kainos taip nukrito, kad filtro kaina “baido” pirkėjus. Pardavėjui parankiau parduoti pigesnį monitorių be filtro, nes pirkėjas vėliau vis tiek sugrįš jau “subrendęs” brangaus filtro pirkimui. Ir abu liks patenkinti!
 2.   Ant monitoriaus technologiškai neįmanoma gauti tokios pat kokybės dangos, kaip ir ant stiklo lakšto. Įsivaizduokite, kad į vakuuminę kamerą reikia patalpinti stiklo kolbą, iš kurios išsiurbtas oras, po to stabilizuoti jos temperatūrą (!), o po to, prisilaikant specialaus šiluminio režimo, užgarinti sluoksnį. Po to pakeisti kolbos temperatūrą (būtina sąlyga, norint gauti kokybišką sluoksnį), stabilizuoti ją ir užgarinti sekantį sluoksnį. Tik tas, kas dirbo su vakuuminėmis kameromis, gali įsivaizduoti, kaip sunku stabilizuoti kolbos temperatūrą vakuume, veikiant garintuvams. Tai – tikra technologinė akrobatika. Mažų mažiausiai labai padidėja laiko sąnaudos. Be to, kad ir kiek besistengtumėme, kolbos kraštuose vis tiek gausis kitokia danga, negu viduryje. Tuo tarpu, dirbant su stiklo lakštu, temperatūrą galima patogiai stabilizuoti iš kitos stiklo pusės; taip pat galima dengti abi stiklo puses, išgaunant dar “gudresnę” filtruojančių sluoksnių kompoziciją. Beje OCLI “Glare/Guard” filtrai – vieninteliai, kurie gaminami individualiai ant labai aukštos kokybės grūdinto stiklo (dėl to jie ir nėra pigūs). Visi kiti filtrai gaminami dar paprasčiau ir pigiau: dengiamas didelis stiklo lakštas, kuris po to supjaustomas į mažesnius gabaliukus (apie statistinius kokybės “išsibarstymus” nutylima).
 3.   Kai kurių savybių iš viso neįmanoma suformuoti ant monitoriaus. Pabandysime paaiškinti kuo paprasčiau. Spindulys, išėjęs iš monitoriaus kerta paviršių vieną kartą. Jei uždedate filtrą, - tris kartus (vieną monitoriaus ir du – filtro). Kitu atveju, atsispindėjęs nuo monitoriaus paviršiaus spindulys iš viso nekerta nieko, o, uždėjus filtrą, - po du kartus prieš atsispindėjimą ir po jo.

  Norite palikti žinutę ar klausimą apie filtrus ir kitus sveikatą liečiančius dalykus? Užsukite šiuo adresu ir rašykite!

  Pirmasis atsakymų apie filtrus puslapis
  Antrasis atsakymų apie filtrus puslapis
  Trečiasis atsakymų apie filtrus puslapis
  Ketvirtasis atsakymų apie filtrus puslapis
  Penktasis atsakymų apie filtrus puslapis
  Septintasis atsakymų apie filtrus puslapis
  Kompiuterio poveikis žmogui
  Kosmoso technologijas - į Žemę
  Vartiklio naujienos