Bendro pobūdžio klausimai - atsakymai

Tęsiame atsakymus į skaitytojų klausimus apie filtrus (skaitykite ankstesnį, tada trečiąjį, tada tada ketvirtąjį ir pagaliau naujausią klausimų-atsakymų puslapius). Filter Klausimai padažnėjo pasirodžius straipsniui apie kompiuterių sukeliamus negalavimus.

K.: Kas geriau: geras monitorius, ar vidutinės kokybės monitorius su filtru?
A.: Geriausia geras monitorius (vaizdo suformavimo kokybė) su geru filtru (papildoma ergonomika). Skirtingi žmonės kenčia nuo skirtingų kenksmingų faktorių, o dabartinės monitorių gamybos technologijos negali jų pašalinti. Geras monitorius - labai svarbu, bet kai kuriems žmonėms to nepakanka.

K.: Kas tai yra CVS?
A.: CVS (angl. Computer Vision Syndrome, liet. siūlytume KVS - Kompiuterininko Vizualinis Sindromas) - grupė sveikatos sutrikimų, atsiradusių dėl nuolatinio akių dirginimo bei pervargimo dirbant su monitoriais.

Kita nuomonė?

Darbas su kompiuteriu nekenkia sveikatai!

Taip paskelbė Pasaulinė sveikatos organizacija. Darbas prie kompiuterio nesukelia nei akių ligų, nei galvos skausmo, odos išbėrimo arba apsigimimus. Dirbantys po kelias valandas prie kompiuterio neb8tinai turi sugadinti savo sveikatą. O kompiuterių sukeliamas ultravioletinis spinduliavimas yra gerokai mažesnis už dienos šviesos žiemą sukeliamą spinduliavimą.

Iš tikro, akių ligos ir galvos skausmai atsiranda tik tada, kai kompiuterių monitoriai stipriai mirga arba atspindi šviesą. Ir biure dirbantiems žmonėms įprastinės "tarnautojų" ligos kyla dėl blogo oro patalpoje, netinkamos kambario temperatūros bei apšvietimo, niekam tikusių kėdžių ir pan. Todėl sveikatos sutrikimų, kylančių dėl profesinio streso ar per ilgo sėdėjimo prie stalo, nereikėtų aiškinti kompiuterių sukeliamu spinduliavimu.

K.: Kokie yra CVS simptomai?

A.: Pagrindiniai CVS/VKS simptomai yra šie:

K.: Kiek laiko galima dirbti su monitoriumi, nekenkiant sveikatai?
A.: Kiekvienam žmogui - skirtingai. Amerikos mokslininkai, tyrę CVS/VKS problemą, teigia: “kiekvienas žmogus, dirbąs su monitoriumi daugiau kaip 2 valandas, rizikuoja susirgti CVS”.

Atsakymai į individualius klausimus

K.: Daug mokėjau už "Polaroid Contour" III filtrą, bet nesu juo patenkintas…
A.: Jūsų minėtas filtro modelis visiškai nefiltruoja e/m spindulių. Galime tik patarti tokius specializuotus “nepilnaverčius” filtrus pirkti tik gerai išbandžius, nes gali būti, kad būtent e/m komponentė yra tarp pagrindinių jūsų bėdų priežasčių.

“Keblūs” klausimai, į kuriuos redakcija dar nežino atsakymo

  1. Kodėl skystųjų kristalų monitoriai tokie žvėriškai brangūs, prastesnių charakteristikų už įprastus monitorius, bet vis tiek atkakliai kuriami?
  2. Kuris monitoriaus filtras geriausias?

O gal norite palikti žinutę ar klausimą apie filtrus ir kitus sveikatą liečiančius dalykus? Užsukite šiuo adresu ir rašykite!


Pirmasis atsakymų apie filtrus puslapis
Trečiasis atsakymų apie filtrus puslapis
Ketvirtasis atsakymų apie filtrus puslapis
Penktasis atsakymų apie filtrus puslapis
Šeštasis atsakymų apie filtrus puslapis
Septintasis atsakymų apie filtrus puslapis
Kompiuterio poveikis žmogui
Vartiklis