Greitaskaita ir lėtaskaita

Labai mėgstu daug ką daryti atvirkščiai, ne taip, kaip kiti daro (matyt todėl ir nemėgstu žaidimo "Jurgeli meistreli..."). Taigi ir "Dovanų bendradarbiui" - S. Minkevičiaus (Red. pastaba: Nepatikrintais duomenimis knygelės autorius yra habil. moksl. daktaras, - taigi, gal chirurgas, o gal tiesiog veterinorius?) neaiškaus pavadinimo knygelę pradėjau skaityti iš antro galo. (Rašau neaiškaus pavadinimo, nes nesupratau, ar "Personalinio kompiuterio ABC" ar "Greitaskaita" jos pavadinimas - mat ant viršelio parašyta vienaip, o pirmajame puslapyje kitaip, tad ir susigaudyk, biednas žmogeli, kuo tikėti...).

Ir pagrindą rimtą tam turėjau - labai jau intriguojantis paskutinysis skyrelis "Trumpas kompiuterinis - prekybinis žodynėlis". Visokių žodynėlių teko matyti, bet pirmą kartą ir kompiuterinis, ir prekybinis vienoje vietoje. O gal ką nors ne taip supratau? Viskas, pasirodo, daug paprasčiau, negu maniau - tai "specifinio žargono, menkai suprantamo žmonėms, nepažįstantiems kompiuterio pasaulio" aiškinamasis žodynėlis. Tai, ko gero, pirmasis lietuviškas apskritai kokio nors žargono žodynėlis. Nedidukus 5,5 puslapio su didžiausiu malonumu perskaičiau. Kai kurias auksines mintis, matyt iš prekybinės dalies, norėčiau pateikti ir kitiems skaitytojams - juk retoje knygoje tokių dalykų rasi!

Taigi, perkant kompiuterį (ar skaitant skelbimus apie kompiuterius) labai pravers žinoti, kad (visur pateiktos TIKSLIOS citatos iš knygutės, net jei kam atrodytų, kad tai rašybos klaidos, - recenzento pastabos tėra tik laužtiniuose sklaustuose [….]):

Jei greitaskaita skaitant šią knygelæ aptiktos mintys patiko ir Jums, mieli skaitytojai, skaitykite antrąjį nuo galo skyrelį "Kaip pasirinkti ir nusipirkti gerą personalinį kompiuterį?" - gal ten dar įdomesnių dalykų bus?... O gal pabandykite lėtaskaitos metodą - juk tik taip verta skaityti rimtas knygas (čia juk ne koks skaitaliukas apie nelaimingą meilæ, o tikra bendradarbio dovana ir dar net du pavadinimus turinti!).

A.ž.

Redakt. baigiam. pastaba: Tikrai nuostabių dalykėlių joje surasite. Aš neabejoju, kad ši "dovana" gali drąsiai konkuruoti su J.Erlicko "Knyga", - ir net neaišku, kurią paskaičius, labiau ima juokas... Tad jei kur knygyne ar kitur pamatysite šią
Sauliaus Minkevičiaus "Personalinio kompiuterio ABC"
pirkite nedvejodami, - neapsiriksite!

Apie šią knygą jau rašė ir kitas recenzentas, kuris skaitė ją ne iš antro, o iš pirmo galo. Siūlau aplankyti ir šitą recenciją.
Kitos:
Gūgliška banalybė
Darbas Microsoft Windows’95 terpėje” ar
VPU "Informatikos įvadui"