Kas yra kas: tiesa ir melas

Pirmiausia buvo Žodis, o po to ant stalo telpantis ("desktop") personalinis, o vėliau jo nešiojamas, tačiau sunkus rubuilis (iki 12 kg) brolis ("laptop"). Dar vėliau atėjo rankose išlaikomos knygelės ("notebook"), o dabar kažkas panašaus kalkuliatoriai, į kurių ekraną pažiūrėjus bent 10 minučių akys išeina iš orbitos ir apsiverki, tarsi mažas vaikas iš laimės.

Negi 20 metų personalinių kompiuterių vystymasis buvo reikalingas tik tam, kad pamirštume, kas yra kalkuliatorius, o po to vėl bandytume jį sukurti, tačiau - kas nuėjo, tas negrįžta. Sugebėjimas gaminti kalkuliatorius, atrodo, prarastas visiems laikams.

Šiandien mes turi ištisą kompiuterių žvėryną, - kontorose ir namuose, ant stalo, lagaminuose ir kišenėse. Kas yra kas, kuo jie skiriasi ir kuo panašūs. Kas tiesa ir kas melas? Pabandykime tai paaiškinti.

Darbo stalas (angliškai vadinamas "desktop")

Tiesa: tai stalo paviršius, dažniausiai naudojamas pasidėti popieriui, ant kurio rašome tušinuku ir kitais rašymo įrankiais. Ant šio paviršiaus išdėlioti įvairūs darbui reikalingi įrankiai: kalkuliatorius - skaičiavimams, talefonas - ryšiams, sąvaržėlės, lipdukai, pieštukai, žirklės ir kt. - darbui su popieriais ir korespondencija.

Melas: Tai personalinis kompiuteris, sveriantis 8-10 kg ir dažniausiai ne plokščias, o status bokštelis, numestas šalia stalo ir labai tinkantis kojoms susidėti.

Tinklo kompiuteris (NC)

Tiesa: Plokščias, keturkampis inkaras, labai tinkantis, išvykus į žvejybą, valčiai išlaikyti vienoje vietoje.

Melas: Senas ir pamirštas kompiuteris ištrauktas iš palėpės turintis klaviatūrą, monitorių ir net truputį pastovios (ROM) atminties. Každodėl sugeba vykdyti peržiūros programas. Laukia, kol "Microsoft" sukurs jam tinkamą NT versiją.

Java kompiuteris

Tiesa: taip pat inkaras valčiai.

Melas: Tai vardas, kuriuo "JavaSoft" vadina NC. Gali DOS'e vykdyti "Java" programas. Pirmas šią nesąmonę sugalvojo "Sun", o vėliau tą mintį pasivogė "Microsoft".

Nereikalaujantis administravimo PC

Tiesa: Logiškai mąstant negali būti tokio kompiuterio.

Melas: Labai saugus seifas kompiuteriui. Direktorius gali užtrakinti jį, o paskui raktą išmesti į kanalizacijos vamzdį.

JavaStation

Tiesa: kavos virimo įrenginys, kavinė, baras, direkcija ir bet kuri kita vieta, kur dideliais kiekiais geriama kava.

Melas: pigus kompiuteris vykdantis "Java" parašytas programas.

WebTop

Tiesa: Aukštakrosnės variantas, vykdantis "Microsoft" programas "Netscape" peržiūros programos terpėje. "Windows" žudikas.

Melas: Markas Andrysenas pasakė: "tai mintis, kad 'Web' turinys paims viršų ant vartotojo stalo ir patyrimo. Visuotinė [Voratinklio] raizgalynė. Mes galvojome, kad vadinti reiktų 'NetTop', bet 'Novell' firma jau suteršė šį vardą". Dabartinių "Web" puslapių žudikas ir naujos voratinklizmo eros pradininkas.

Darbo vieta

Tiesa: Patogus asmeninis kompiuteris, neturintis ryšio su jokiomis "Intel" geležėlėmis bei "Microsoft" programomis.

Melas: Amžini Džono Lovitco žodžiai: "Tai mano švelnusis pisiukas. Darbo - be proto. Dar daugiau darbo. Tai man! Sunkus reikalas. Tokį bilietą pirkau."

O Serveris? Serveris visada yra vien tik serveris!


Taip pat galite paskaityti anksčiau paruoštus anekdotų rinkinukus:
97 m. vasario mėn. rinkinį,
taip pat 97 m. kovo mėn. rinkinį,
taip pat 97 m. gegužės mėn. rinkinį,
Kas geresnio Laimėnų šeimynėlėje?,

o taip pat nesąmonienas: pirmąją dalį ir antrąją dalį.
Linksmi nutikimai garsiems žmonėms

Ir pagaliau Atspindžiai: Žemai toli
Daug priežasčių, kodėl alus geriau nei moteris,
Daug priežasčių, kodėl agurkas geriau nei vyras,
Liūdna pasaka apie Unix,
Ką padarė viščiukas?
O gal mėgstate lingvistines problemas?
Žvaigždžių trekas su Windows'95
Jumoras islame