Nr.16 prisistatymas

Motto: Nesitikėkit per daug iš pasaulio pabaigos...

Pirmiausia noriu atsiprašyti už numerio vėlavimą visų Vartiklio prenumeratorių, kurie gaudavo tekstinę versiją elektroniniu paštu. Taip pat tų, kurie jo negavo. Šis nesklandumas yra susijęs su disko gedimu, kai buvo prarastas nemažas kiekis informacijos, tame tarpe ir Vartiklio prenumeratorių adresai. Pavyko archyvuose surasti tik 1996 m. liepos 16 d. sąrašo kopiją. Visi naujesni adresai negrįžtamai "išnyko kaip dūmas".

Todėl prašyčiau visus Vartiklio prenumeratorius, negavusius Vartiklio pakartoti prenumeratą. Tereikia parašyti laiškelį adresu anagris@perkunas.omnitel.net

Kaip ir buvo pažadėta ankstesniame numeryje, toliau nuo davatkų ginami du tešlagalviai: Beavis ir Butt-Head'as. Kol kas dar nesukurtas jiems skirtas atskiras www puslapis, tačiau du lapeliai jau pasirodė:
apžvelgiama jiems skirtas kompiuterinis žaidimas;
pateikiama žinomo lietuviško eilėraščio parodija


Reta, labai reta Lietuvoje kompiuterinių leidinių. Rankos pirštų tikriausiai užtektų. O panorus geresniųjų, - kažin ar rastum Lietuvoje bent vieną. Na dar keletas ar keliolika įdomesnių WWW knygelių ar puslapių, bet ir čia "periodikos" beveik nėra. Keletas WWW knygučių paprasčiausiai dar retkarčiais pasipildo, laikas nuo laiko įsideda pora naujų lapelių. Bet kad juos pavadintum "žurnalu" ar "laikraščiu", - liežuvis nesiverčia. Pernai pirmą pusmetį 'Vartikliui' kompaniją dar sudarė BNN leidinukas (kaip WWW laikraštis, http://www.bnn.lt - dabar neveiksnus), tačiau rudeniop, lapams krentant, ir jis atsisakė "periodikos" - liko tiesiog nebloga besivystanti WWW knyga, kurioje įdomiausia dalis yra lietuviškųjų WWW puslapių apžvalga.

Tačiau kartu su rudenio lapais pasirodė naujas elektroniniu paštu platinamas Atviros Lietuvos fondo remiamas leidinys, - kaip pats prisistato, - skirtas mokytojams. Tai "Veidrodis", - kurio Ričardo Ališausko "Šalikelės" (iš Nr.4) pora citatų pateikiu čia:

"XXII. Jei Tu nemoki nei šokti, nei dainuoti, tai Tu nieko nemoki. Turbūt nėra nepatogesnės padėties, nei ta, kai negali pritarti dainai, kai visi dainuoja, kai negali šokti, kai griežia muzikantai ir aplink Tave sukasi poros. Gali vaikščioti pėsčias, kai kiti važiuoja mašinomis. Gali kantriai maigyti BK0010 klavišus, kai kiti spaudo pelių pasturgalius... Bet nedainuoti, kai dainuoja širdis, arba neraudoti, kai ji plyšta - nežmoniška. Nebent Tu esi 'visai numiręs poetas'.

Kas tada yra Lietuva?"

"XXV. Atsikelk anksti anksti, kol dar neprašvito. Ir tada pamatysi - tokių kaip Tu yra ir daugiau. Jie visi čia, šalia. Jais galima pasikliauti ir eiti su jais bet kur. Nors ir čia pat, už miesto, į laukus, į mišką, prie ežero.

   Ir ugnį galima su jais įžiebti.
   Ir šilumą pajusti.
   Ir išgirsti, kaip kažkur tamsoje už ežero švilpauja žilvičio dūdelė.
   Ir kanklės skamba.
   Ir pajusti, kaip lietus nuplauna sielas.
   Ir Saulę pasveikinti.
   Ir suprasti, kad esi ne vienas, bet viename."

Jei norite užsiprenumeruoti šį VELTUI platinamą leidinį, pasiųskite laišką adresu (palikę tuščią "Subject" eilutę):

osflistserv@osf.lt

kuriame parašykite pora komandų:

subscribe veidrodis
end


Šiame 'Vartiklio' WWW numeryje rasite kelias aliuzijas į istoriją. Be to, prasidėjo (arba greitai prasidės, - kaip žiūrėsi) Naujieji Metai. Trečia, greitai, - kitas numeris, - 'Vartiklio' pirmosios metinės. Kartu su juo galite sulaukti ir kai kurių organizacinių pakitimų... Bet tai kol kas dar paslaptis...

Metai skrieja kaip kregždutės, - tai aukštai danguje, tai pažeme, tikriausiai po konservatorių pergalės - prieš lietų. Į valdžią sulindę šeimomis, - tai kas, kad kvaili kaip pėdai atrodo, ir kaip F.Latėnas sako: "Visi juokiasi, o jiems nė motais". Nei gėdos, nei garbės... Tik skraido ir dergia...

Taigi istorija, - pažvelkime bent tai, kas įvyko lygiai prieš tūkstantį metų, - ką autoriui, laiko spaudžiamam, pavyko surasti. Ateityje šis sąrašas bus papildomas naujais faktais. Laikas bėga, o 'Vartiklis' skrenda.


O užbaigdamas priminsiu pora ne tokių senų, tačiau žinomų žmonių pasisakymų:

"Bendra visos Europos automobilių rinka ne didesnė nei 1000 vienetų per metus".
(Gotlybas Daimleris, 1886)

"Visame pasaulyje tėra poreikis 5-iems kompiuteriams".
(IBM pirmininkas Vatsonas, 1947)

" 'Internet' tėra trumpalaikė užgaida".
(Viljamsas Geitsas III, Microsoft, 1995)

Va taip, 1997-01-15
Redaktorius

Vartiklio nr.16 turinys
Vartiklis