Kas ras aukso gyslą?  

Prisiminkite aukso karštines. Auksingų plotų atradimai pakeisdavo daugelio žmonių likimus. Daugybė žmonių palikdavo namus ir žemes svajodami apie didelius turtus. Žmonės traukė arkliais, vagonais, laivais, o kai kurie ir pėsčiomis. Visi tikėjo, kad išsipildys jų svajonė. Gyventojų skaičius toje vietovėje išaugdavo keleriopai per labai trumpą laiką.

Visi jie atėjo turtų ir tik keletas jų juos susikrovė. Ir kaip manote, kas sudarė daugumą jų? Ogi, pardavėjai teikiantys paslaugas išprotėjusiems dėl turtų. Ir ypač įdomu, kad tarp jų buvo nemažai moterų.

Pavyzdžiui, vienas pelningiausių verslų buvo skalbyklos. Pirma, aukso plovimas buvo labai "purvinas" užsiėmimas, o antra, 90% tų pakvaišusių dėl aukso buvo vyrai. Tad savaime suprantama, kad moterys steigdavo skalbyklas. Už vieną plovimą 8 "baksai" 1800-aisiais - labai neblogai!

O buvo ir kitų pelningų verslų - kepyklos, maisto prekės, pirtys, siuvyklos ir kitos kasdienio gyvenimo reikmės. Kainos buvo labai aukštos - tačiau ar galėjo rinktis auksaploviai?

Pardavėjai nečiupo kastuvų ir savaitėmis nerausė žemės. Jie įrengdavo krautuvėles. Dauguma tų, kurie kapstė žemes, grįžo nuvargę, purvini ir nusivylę. Pasirinkę ne tokį akivaizdų pasipelnymo kelią grįžo nutukę, laimingi ir turtingi. Tai rodo, kad ieškoti "aukso gyslos" nėra užtikrintas kelias į sėkmę (Nors ir ne visi prekeiviai patyrė sėkmę - prisiminkime Dž.Londono apsakymą apie kiaušinių vežimą).

Tai tinka ir Internetui. Pažvelkite į minias žmonių kasdien įsijungiančių "į liniją". Šimtai tūkstančiai naujų naršytojų, kuriuos į Voratinklį atvedė įvairios priežastys. Tai dar neatskleista rinka. Kurį kelią rinktumėtės jūs?

Kiber-mūšiai
Dirbtinis protas?
Kas laimėjo mozaikų mūšį?
Seni kompiuteriai: Niekada nesakyk, kad mirė
HAL 9000 – pramanytas kompiuteris
Karštos naujienos
NSO ir paslaptys
Slaptoji doktrina
Kieta ar minkšta kalba?
Mano sielos grobikai
Kam Elizai Internetas?
Informacijos ekologija
Į ką iškeisčiau muilo operas?
Kaip aš pirkau kompiuterį?
Vartiklis