Laiškai ir nuomonės

"Vartiklyje" buvo bandoma surinkti nuomones įvairiais klausimais:
lietuviškos klaviatūros projektas,
lietuviškos raidės Voratinklyje,
nuomonė apie Microlink ir
'Lintel' puslapio Webmasterio nuomonė.

Kaip ir buvo tikėtasi, didelio anšlago nebuvo, - lietuviai tokia jau tauta, kad arba nesivargina su pamąstymu, arba nemoka ir nenori (o gal tiesiog bijo) savo mintis išbarškinti klaviatūra. Iš to, ką surinkau, pateikiu teismui (šiek tiek paredagavęs) kai kurias įdomesnes nuomones.

Atsiliepimas į "Lietuviškos klaviatūros projektą"

Man atrodo keista, kad vaizduojant klavišų išdėstymą yra rodomos skirtingos klaviatūros. Gal tai reiškia, kad patvirtinus klaviatūros išdėstymą, visi turės pirkti tik to tipo klaviatūras iš kokios nors vienos UAB? Nes šiuo metu skirtingi gamintojai gamina skirtingas klaviatūras. Tad, gal tegu pabando kas nors sukurti klaviatūra, kurioje yra ne 101, o pvz. 108 klavisai.

Taip pat norečiau sužinoti, ar daug yra programų (Red.pastaba: ir kaip greitai atsiras ne tik jos, bet ir tvarkyklės šiam išdėstymui), skirtų išmokti "aklo rinkimo", kurioms būtų galima pritaikyti naują lietuviškų raidžių išdėstymo variantą. Juk angliško tipo klaviatūrai jų yra labai daug.

Ir nereikėtų apjungti į vieną kategoriją tokių vartotojų, kaip mašininkės ir programuotojai, nes jie skirtingus klavišus naudoja skirtingai dažnai. Pavyzdžiui, [ ] : @ & klavišai pas mašininkes gali buti labai retai naudojami, o programuotojams juos įvesti naudojant ALT GR nėra patogus.

Gal geriau siūlyti kelis variantus?

Šiaip, tai aš matau didesnę problemą su kodų puslapiais (Red.pastaba: lietuviškų raidžių kodavimu). Atrodo, kad yra ir standartai, bet jie niekur neveikia, kaip priderėtų. Gal geriau pirma susitvarkyti su šia problema? Dabar iš skirtingų institucijų gaunant laiškus reikia naudoti visokiausius konverterius. O jei dar prisideda konvertavimas tarp DOS ir "Windows", tai nors nusišauk.

Saulius


Lietuvybės temą papildo ir Robertas:

Skirtingo peržiūros skirtingai reaguoja į lietuviškus simbolius. Bent jau tokia mano patirtis: naudoju "Explorer" 3.02 WIN95 ir NT terpėse. NT yra lietuvizuotas, bet kai kuriose stotyse nematau lietuviškų raidžių: pvz. www.gamta.lt, nors WIN95 rodo puikiausiai. Dar problema, kad [dažnos] puslapių kūrimo priemonės į lietuviškas raides žiūri kaip į kažkokią komandą (Red.pastaba: ji vadinama metakodu) &jfhsdh;, o ne lietuviška raide. Tam kad aš galečiau kurti puslapius su raidėm kurias galės matyti visi, turiu dirbti tik rankom... Bet tada iškyla kita problema! Aš, įsikėlęs "Microsoft Index" serverį, o naudodajant "Explorer", (dabar jau net nesvarbu, kokia platforma), iš viso neranda tų raidžiu (šiam PĮ gabalui BŪTINAI reikia tų &hjgvcds;), nors su "Netscape" viskas OK!!!!!
Normalios išeities taip ir neradau! Dabar puslapius darom rankom, o tuos dokumentus, kuriuos reikia indeksuoti, su "Word Assistant". Mačiau, kaip kai kurie į WWW puslapi įrašo šrifto vardą, - bet pagal mane, tai yra visiškai nepriimtinas variantas!


Ir pagaliau nuomonė į estus

Lietuvoje aplamai ši tema sujudinta - tarsi estai būtų koks širšių lizdas. O nuomonės:

Pirma, jų yra geri monitoriai. Tad tegu ir veža vien tik tuos monitorius. O surink, - surinksim jau ir patys, kad ir KTU rūsiuose.

Kauno studentai

Savo nuomonę pareiškia ir Robertas:

Ziurint liberaliai, būtų kvaila kažkam drausti įsibrauti į rinkč. Mano rankos nebandė jų kompiuterių, bet jų menedžmento strategija mane smarkiai pritrenkia. Aišku, rimtas žingsnis bandant išsikovoti "Microsoft" licenziją pardavinėti savo kompiuterius su OEM WIN95, bet tą juk gali net i "Sonex" Vectoriai!!!...

Man kartą yra tekę būti jų prezentacijoje ir matyti visą Pabaltijį, nusagstytą jų veliavėlėmis (reik suprasti, kiek firmų prekiauja jų kompiuteriais). Labai smagu - čia rimtas pletkas: kažkur Murmanske irgi yra vėliavėlė, tai pasirodo ten kažkam VIENAM irgi sugebėjo parduoti.

Net pačioje Estijoje pas juos požiuris į klientus yra toks, kad KLIENTAS turi ateiti pas juos, o ne atvirkščiai, - tai man visai nesuprantama.
Aš, kolkas, dar nepirksiu "Microlink" kompiuterių!

Gal kas turi dar ir kitokių minčių? Parašykite...

"Vartiklyje" buvo publikuota nuomonė apie "Lintel" puslapį. Šiandien buvo gautas (perskaitytas) "Lintel" puslapio administratoriaus laiškas, "nušviečiantis" ir taip šviesią varganų vartotojų ate.... Aišku, būtų galima pakomentuoti pirmąją laiško pastraipą, (o gal ir pakomentuoti, jei jūs pageidaujate?), tačiau labiau norėčiau išgirsti, ar visi skaitytojai sutampa su šio laiško turiniu? Rašykite...

Laiško rašyba netaisyta!

Sveiki,

Klaidos atsiranda dėl jūsų ribotų techninių galimybių - papraščiausiai browser'is nespėja parsiūsti viso dokumento su JavaScrip'ais, kai tuo tarpu kitas dokumenntas jau nori naudotis šio dokumento JavaSriptais. Šią problemą stengsimės peržiūrėti ir išspręsti.

Apgailestauju dėl jūsų ribotų techninių galimybių. Ir manau, kad progresuoti tikrai reikia. Dabartines technologijas tikrai pasiekė savo. Tai supranta visi. Faktai: 97-ieji: Pentium II su MMX iki 266 MHz , 98-ieji: iki 366MHz ! Pentium 90 MHz vis sunkiau galima rasti nusipirkti... Taigi, ir jums siūlau pagalvoti, kaip 486 paversti bent jau 66MHz, ir naudoti Netscape Navigator paskutinę versiją - 3.01

Reklamos keitimo periodą stenksimės sumažinti būtent dėl vartotojų su ribotom techninėm galimybėm. Bet JavaScrip ir Frame tikrai bus naudojami ir ateityje.

Sėkmės !

Juozas Bruzga
System administrator

S. Lemas. Televizija be korseto