IBM - tai visas pasaulis!
IBM - tai visas pasaulis!

IBM - tai visas pasaulis!
IBM karščiausios naujienos

Šachmatų revanšas: Pasiruošę siųsti į nokdauną

Viskas primena įprastas sunkiasvorių boksininkų varžybas. Viename kampe mindžikuoja 5 pėdų ir 10 colių aukščio bei 176 svarų svorio Garis Kasparovas - šachmatų karalius ir čempionas iš Azerbaidžano, galintis apakinti priešininkus žaibiškais ėjimus - per sekundę darydamas net po du.

Kitame kampe 200 milijonų ėjimų per sekundę greičiu urzgia 6 pėdų ir 5 colių aukščio bei 2800 svarų svorio pretendentas iš Jorktauno. Jo vardas "Deep Blue" - "Sodrus mėlynasis".

Keletą mėnesių "Deep Blue" mokslininkų komanda, kurios didžioji dalis iš "TJ Watson" tyrimų centro, buvo "giliai" įnikusi į 32-ių bitų ypač galingą lygiagrečiųjų operacijų "RS/6000SP Supercomputer", kurį uoliai uoliai mokė ir ruošė jį susirėmimui su neturinčiu sau lygių žmogumi - legenda Kasparovu.

Numatytoji kova vyks nuo gegužės 3 d. iki gegužės 11 d. Niujorko "Equitable" (neutralioje zonoje) centre. Ten IBM "Deep Blue" ir Kasparovas iš naujo sukryžiuos ietis šachmatų dvikovoje.

IBM tyrinėtojai į šį mačą žiūri kaip lygiagrečių skaičiavimų eksperimentą. Nors "Deep Blue" ir garsėja savo sugebėjimu teisingai įvertinti sudėtingas šachmatų padėtis, pagrindinė idėja buvo panaudoti šachmatus kaip modelį kitiems realiems taikomiesiems uždaviniams spręsti. Jau dabar IBM bando pritaikyti "Deep Blue" technologiją molekulinės dinamikos skaičiavimams farmacijoje, astrofizikoje, finansų modeliavime ir duomenų "žiaumojime" (datamining).

Kasparovas nenusileidžia: "Aš su nekantrumu laukiu susitikimo Niujorke su IBM naujuoju ir dar galingesniu kompiuteriu ir tikiuosi, kad žmogaus žinios, intuicija, kūrybinės galios ir vaizduotė gali įveikti šį neįtikėtinai galingą kompiuterį".

Numatyti susitikimai yra gegužės 3, 4, 6, 7, ir 11 dienomis. 'Vartiklis' yra pasiryžęs plačiai ir nuodugniai nušviesti šios dvikovos eigą.

IBM - tai visas pasaulis!

Lužino gynyba
Antroji partija
Deep Blue laimėjo!
Čigorino variantas
IBM naujienų skiltis