IBM - tai visas pasaulis!


Nokautas!

Šioje padėtyje Garis pasidavė!
Yra dėl ko nuliųsti...


IBM - tai visas pasaulis!
IBM karščiausios naujienos

"Sodriai mėlynasis" geria šampaną!

 Šeštoji partija

Baltieji: Juodieji:
"Sodriai Garis
mėlynas" Kasparovas

1. e4   c6
2. d4   d5
3. Žc3  dxe4
4. Žxe4  Žd7
5. Žg5  Žgf6
6. Rd3   e6
7. Ž1f3  h6
8. Žxe6  Ve7
9. O-O  fxe6
10.Rg6+  Kd8
11.Rf4   b5
12.a4   Rb7
13.Be1  Žd5
14.Rg3  Kc8
15.axb5 cxb5
16. Vd3  Rc6
17.Rf5  exf5
18.Bxe7 Rxe7
19.c4

Juodieji pasidavė

Garis 17-u ėjimu
atidavė valdovę,
o kartu prarado
ir karūną...

G. Kasparovo strategija mače nepasiteisino. Dėl nepaaiškinamų priežasčių, jis atsisakė savo mėgiamų atvirų padėčių ir žaidė taip, tarsi jo vietoje sėdėtų jo ilgametis varžovas A.Karpovas, kuris mėgo juodaisiais žaisti Karo-Kano gynybą.

Tačiau "Deep Blue" šis žmogiškasis faktorius nesutrikdė ir po Kasparovo klaidos, padarytos jau 7-ame ėjime, žvaliai aukojo žirgą. Duomenų bazės analizė parodė, kad po šios aukos "išgyvena" tik kas devintas nelaimėlis.

"Deep Blue" nepaliko jokių vilčių - ir mums beliko tik apstulbus stebėti trumpiausią oficialią žmogaus ir mašinos dvikovą. Laikrodis buvo sustabdytas jau 19-ame ėjime ir, resultatui esant 3,5 : 2,5, mačą laimėjo kompiuteris. Kaip tokia proga nepasimėgauti šampano burbuliukais?

O Kasparovas šoko būsenoje viešbučio kambaryje karšligiškai sklaidė kompiuterio sklaidinius, tikėdamas, kad pavyks surasti nuostabaus "Deep Blue" žaidimo principus.

Bet šiam rūpi ne vien žaidimai. "Sodrus mėlynasis" pasiruošęs pulti vėžinius susirgimus kurdamas ir testuodamas naujus vaistus. Milžiniško situacijų kiekio analizė leis 12-os metų trunkančius tyrimus atlikti du kartus greičiau.

Anonsas, buvęs prieš mačą ir apie
"Deep Blue" pergalę antrojoje partijoje.

Ateityje bus paruošti ir detalūs komentarai ir analizė šiai ir kitoms mašinos ir žmogaus mačo partijoms. Tad nuolat stebėkite IBM puslapį, laukdami naujienų. O aš Jūsų neapvilsiu...

IBM - tai visas pasaulis!

Lužino gynyba
Čigorino variantas
IBM naujienų skiltis