Mažosios gudrybės

START  

"Windows 9x" turi puikią programą, kuri labai naudinga dirbant DOS lange. Tai START.EXE. Ji skirta "Windows" terpės programų įkėlimui. Tačiau ją galima panaudoti ir kitiems naudingiems uždaviniams. Tarkime, jūs norite peržiūrėti tekstinį failą. Galite surinkti tiesiog jo vardą, pvz.,
START skaityk.txt
Arba prezentaciją:
START tezes.ppt

Programa turi ir keletą naudingų raktų, kuriuos sužinosite surinkę
START /?

Pastaba: Ji tebeveikia ir „Windows 10“ terpėje !!!

Sistemos registrai  

Taigi, Windows 98 jau suspaudžia sistemos režimų registrą, kai jame laisvos vietos kiekis viršija 500 KB. Jei norite tai padaryti "rankytėmis", MS-DOS lange pasidarykite registro kopiją (registras yra "Windows" katalogo SYSTEM.DAT ir USER.DAT failai) - nors tą daryti patartina atliekant bet kokius veiksmus, kurie gali paveikti registrą. Tada vykdote komandą:
SCANREG /OPT

Šią programą galima panaudoti ir registrų išsaugojimui bei atstatymui (raktai /BACKUP ir /RESTORE) bei registro "taisymui" (raktas /FIX)

2018.11.12. Pabandysime atnaujinti šį 1998 m. pradėtą, tačiau trumpai gyvavusį skyrelį (dalis papildomų patarimų dar buvo hot.lt svetainėje, tačiau joje juos sunku surasti), papildydami jį jau „šiuolaikiniais“, t.y. šiuo metu aktualesniais patarimais.

Šluota registrams (2018 m. viena geriausių nemokamų)    

CCleanerPiriform turi nemokamą versiją (ir nepaprastai populiarią) sistemos registrų išvalymui. Ji veikia „Windows“ aplinkoje (tinka ir 10 versijai). Mažiau įrašų registruose – Sistema veikia sparčiau. Ir nors neturi disko fragmentavimo ar failų atstatymo funkcijų (tik +Plus  versijoje), ji pateikia nemažai naudingų optimizacijų, pvz., Startup menedžerį, failų duplikatų paiešką, naršyklės plug-in tvarkyklę, diskų analizatorių. Galite parsisiųsti lokalią kopiją (exe; 17 MB).


Ką daryti sušlapus telefonui?   Telefonas vandenyke

Sudrėkęs telefonas sugenda, nes vanduo sukelia elektroninių komponentų trumpąjį sujungimą arba jų koroziją. Ypač pavojingas – sūrus vanduo.

Pirmiausia telefoną reikia ištraukti iš vandens. Kuo greičiau jis paliks vandenį, tuo daugiau galimybių jį atgaivinti. Tačiau venkite staigių judesių – viską darykite lėtais judesiais – tada vanduo ne taip plačiai pasklis po telefoną.
Tada būtinai išjunkite (įjungtas gali sukelti trumpąjį sujungimą) ir išrinkite – atskirkite bateriją, SIM ir atminties korteles. Be baterijos neįmanomas trumpasis sujungimas – tiesa, ne visuose modeliuose galima išimti bateriją: juose išimkite viską, ką galima.

Atskirtas detales sudėkite ant sugeriančios medžiagos (šluostės, rankšluosčio, tualetinio popieriaus,...). Net jei baterija ir išsiima, geriau kuo skubiau pristatyti telefoną serviso meistrams, kurie turi specialią tam skirtą įrangą. Jei nėra galimybės – džiovinimui naudokitės „liaudiškomis“ priemonėmis.
Galite įdėti telefoną į silikagelio pripiltą sandarų indelį – silicio oksidas palaipsniui ištraukia drėgmę (silikagelis – tai medžiaga, dažnai pakuojama į mažus maišelius, dedamus į naujus batus, elektronikos ir kitokias prekes, ir skirta apsaugoti jas nuo drėgmės). Daug kas pataria įdėti telefoną į nevirtus ryžius, - ir sako, kad tai padeda; tačiau yra ir pavojus – ryžių dalelės gali patekti į telefono vidų ir vėliau sukelti trumpąjį sujungimą. Dar blogesnis siūlymas – bandyti išdžiovinti telefoną plaukų džiovintuvu; oras tik varinėja vandenį po visą telefoną ir taip gali sudrėgti ir kiti telefono komponentai. Geriau įdėti į vakuuminę pakuotę ir iš jo išsiurbti orą – kartu bus išsiurbiama ir drėgmė.
Išdžiūvus telefonui (tai gali trukti ir ilgiau nei 24 val.) galima pabandyti jį įjungti – jei veiks, tai matyt viskas gerai, o jei ne – tai gali tekti keisti sugedusias dalis arba pirkti naują telefoną.

Jei dažnai tenka būti ekstremaliose situacijose, kur yra grėsmė telefonui sušlapti, verta pagalvoti apie drėgmei atsparaus modelio įsigijimą.

Papildomai skaitykite Karai dėl telefono

Ankstesnės mažosios gudrybės:
Tempk su dešiniu pelės klavišu!
Sutvarkykim savartyną
Kaip mažėja dideli diskai?
Nėra programų be klaidų!
FAT32 - geras senas naujas...

Advanced HTML puslapis
Zingeris ir jo siuvamoji
Windows 11: negi vėl déja vu?
Robotai - dirbtiniai žmonės
Atominio amžiaus vaikai
Kas išrado telefoną?
Patarimai virtuvėje
Vartiklis