Mažosios gudrybės

Atidarome naują skyrelį - "Mažosios gudrybės". Jame bent kartą per savaitę rasite bent po vieną patarimą, kaip kūrybingiau ir efektyviau panaudoti savo kompiuterį ir greičiau atlikti įprastus darbelius. Greičiau važiuosi - daugiau laiko "Vartikliui" skaityti turėsi!

Taip pat kiekvienąkart bus duodama kokia nors nuoroda į vertingą programą su trumpu jos paskirties aprašymu. Jei jūs žinote kokių nors kitų "mažųjų gudrybių" (apie "Windows", DOS ar "Unix" terpes, NC, "Word", "Excel", "Netscape Navigator" ir kitas programas), atsiųskite jas man el. paštu adresu j.skendelis@elnet.lt - bendrai mes sukursime "Mažųjų gudrybių galeriją". Laukiu Jūsų!

O dabar pirmoji (pavasario? ) kregždė...

Pastaba: Visi tekstai pateikti "Vartiklyje" yra autorinė "Vartiklio" nuosavybė, kuri negali būti spausdinama, platinama ir kitais būdais atgaminama be "Vartiklio" redaktoriaus asmeninio leidimo. Jūs teturite teisę juos perskaityti ir įsirašyti į savo neuronų tinklus.

Iš mažo išpešk naudos - mažieji patarimai

1. Tempk su dešiniu pelės klavišu!

Ilja Repin, Burlaky na Volge, Ilya Repin, Volga's boatmen

"Windows 95" (o dar anksčiau "Word ir kitos programos) įpratino mus spragsėti ne tik kairiuoju, bet ir dešiniuoju PELĖS mygtuku, kurio paspaudimas pateikia su pasirinktu objektu galimų (dažniausiai naudojamų) veiksmų sąrašą. O ar kada pagalvojote, kad failą, katalogą ar nuorodą "Windows 95" ekrane galima galima tampyti irgi nuspaudus dešinį pelės klavišą? Tada pabandykite!

Nutempus objektą į pasirinktą vietą gausite meniu:
Move Here - perkelk į čia;
Copy Here - padaryk kopiją čia;
Create Shortcut(s) Here - čia sukurk nuorodą (nuorodas) į objektą;
Cancel - nereikia.

Kas čia tokio? - ims ir paklaus tūlas. O ar dažnas jūsų atsimena, kad tempiant (pvz., "Windows 95" darbalaukyje) objektą su nuspaustu "Ctrl" (o ne "Shift", kuris naudojamas grupei objektų pažymėti) klavišu padaroma jo kopija? O jeigu su kita ranka aš tuo metu laikau žiaumojamą sumuštinį? Be to, šis tempimas "su dešiniąja pakraipa" suteikia daugiau galimybių, o ne vien tą vienintelį įprastinį. Ir kartais tai jus apsaugo nuo atsitiktinių klaidų, pvz., kai vietoje to, kad kopijuotumėt objektą, - perkeliate. Tenka sugaišti laiko atstatant "teisybę".

Sutvarkykim savartyną

Pavargote nuolat knisdamiesi savosiose WWW svetainių atžymų ("bookmarks") be tvarkos sumestose krūvose? Tada pabandykite šią 32-bitų (taigi skirtą "Windows 95") Alert Bookmarks programą, pažymėtą 4-iomis "Ziff-Davis" "aukso" žvaigždėmis. Ji leidžia įsiminti iki 75 tūkst. nuorodų (ne tik į WWW puslapius, bet ir el. pašto adresus, nuorodas į garso įrašus ir kitką) kartu su jų komentarais naudojant ratu besisukančius "smagračius", kurie išnyksta iš akiračio, kai nėra naudojami. Greitosios paieškos (Speed Search) ir "paimk-ir-numesk, kur reikia" galimybės leidžia greitai surasti ir sutvarkyti jūsų nuorodų sąrašą. Iš vienos programos susikalbėsite tiek su "Internet Explorer", tiek su "Netscape Navigator" naršyklėmis. Išsaugoti jas galite tiek paprastu tekstiniu, tiek sudėtingu hypertekstiniu formatais.

Advanced HTML puslapis
Skelbimų ir naujienų puslapis
Pagrindinis Vartiklio puslapis