Kalba ne vaikai...

Pagaliau ir mažieji Lietuvos skaitytojai sulaukė labai gražios (kai kada net vadovėliu pavadinamos!) knygelės apie kompiuterius – M. Stivens (M. Stephens) ir R. Trieis (R. Treays) "Kompiuteriai pradedantiesiems" (iš anglų k. vertė Petras Skirmantas, išleido "Alma litera" leidykla). Atrodo, kad tokia proga reikėtų tik katučių ploti, jeigu ne keletas rimtų bet...

Apie "Kompiuterių pradedantiesiems" kalbą bei terminus jau rašė A. Kaulakienė ir V. Valiukėnas "Lietuvos aide" (1996 vasario 9 d.), tad šį kartą dėmesį skirsime knygelės turiniui.

Netikslumų, loginių klaidų, o kartais net ir aprašomo dalyko nesuvokimo atvejų galime aptikti ne viename straipsnelyje ar paaiškinime. Pakomentuosime kai kuriuos iš jų.

Įdomybių buvo galima parinkti ir daugiau... Neturint angliškojo originalo sunku pasakyti, ar ir jame tas pats buvo, ar vertimo metu privelta. Tačiau bet kuriuo atveju leidykla ar net pats vertėjas galėjo pasitelkti į pagalbą specialistus, išmanančius aprašomus dalykus (net jei ir originale yra šie netikslumai, tai vargu, ar knygelės autoriai įsižeistų, jei vertimas būtų pataisytas).

Tas pats pasakytina ir apie terminus – nesunku buvo sužinoti terminus, kurių vartojimui pritarė Lietuvių kalbos instituto Terminologijos skyrius (šiuo metu jau pasirodę net du žodynai!). O dabar su didžiausiu džiaugsmu atsivertęs skaityti taip puikiai poligrafiškai išleistą knygelę, į lentyną ją padedi tikrai nuliūdęs. Neveltui sakoma šaukštas deguto visą statinę medaus sugadina...

Aidas ŽANDARIS

Paskaitykite ir daugiau recencijų:
Recencija: Kaip gintis nuo virusų?;
Dar viena abėcėlė kompiuterininkams;
Recenzija vadovėliui "Informatikos įvadas" Aukso mintys: Recencija;
Greitaskaita ir lëtaskaita: Dar viena recencija;
Recencija: "Naujovės" Turbo Paskalyje
Saulius Jonaitis su Recencija';
 


NSO puslapis
Vartiklio naujienų puslapis
Pagrindinis Vartiklio puslapis
Globalusis lietuviškasis tinklas