Atsargiai su užrašų knygutėmis

Jeigu daug keliaujate ir su savimi vežiojatės nešiojamą kompiuterį (arba bent jau pažįstate tokių žmonių), šį teksčiuką tikrai reikia perskaityti.


Taigi, sužinosi, kaip aerouostuose specialiai sudaromos grūstys, kad būtų lengvai pavogiami nešiojami kompiuteriai. Du asmenys, apsimetę, kad nešasi kompiuterį, užlenda prieš nieko neįtariantį keleivį prieš metalo detektorių. Jie tol kuičiasi, kol keleivis uždeda kompiuterį ant konvejerio juostos. Pirmas iš jų pro metalo detektorių praeina be problemų, o antrasis - užkliūva, pradeda versti kišenes, nusiiminėti brangenybes, saują monetų ir t.t. tol, kol tikrasis kompiuteris pravažiuoja pro rentgeną, ir jį nučiumpa pirmasis ir "paskęsta" minioje. Dažnai ten jį perima dar ir trečiasis - ir viskas tol, kol nieko neįtariantis keleivis laukia savo eilės.

Tokia praktika taip išplito, kad tapo didelė problema. Todėl, jei tik tai įmanoma, venkite eilių prie metalo detektoriaus. Arba dėkite kompiuterį ant juostos tik tada, kai pro jį praeis visi prieš buvę keleiviai. Ir niekad nenuleiskite akių nuo savo kompiuterio įdėklo, o taip pat nuo kitų arti esančių keleivių. Ką žinai?


  Suk suk ratelį, suk į vieną pusę...

Net šiurpuliukai pereina nuo kompiuterių industrijos spiralinio vystymosi! Teisūs, be galo teisūs buvo filosofai ir fantastai. Štai kaip tai atsitiko su "Novell" - gilioje Senovėje buvusiu tinklų Imperatoriumi. O dabar jų akcija teverta tik $12.00, o ir tai firmą jau taikosi praryti "Sun" ar HP. Nuostabu - kaip greitai gali firma iš tokių aukštumų nudribti į tokią duobę? Aišku, ji dar "valdo" PC klasės rinką, bet tai jau nėra akivaizdu. Į kulnus jau alsuoja "Windows NT Server". Tačiau jo greitis krenta, peržengus 25-ių vartotojų ribą, o "NetWare" jis visada pastovus.

Aišku, problema ne kainoje - ji kai kuriems dalykėliams net žemesnė už "Microsoft". Tačiau šioji firma dominuoja ir laimi prieš kitas, sukeldama pasitikėjimo jausmą. O "BackOffice" yra tiesiog patrauklus.


  "Windows 95" gudrybės

 1. Norite pakilti į prieš buvusio lygio segtuvą, paspauskite "Backspace".
 2. "Ctrl-A" parinks visus segtuvo failus.
 3. Jeigu norite sužinoti, kiek yra laisvos vietos diske, virš disko ikonytės paspaudę dešinę pelės akytę, pasirinkite menu lauką "Properties".
 4. "Windows" terpės programas galima vykdyti tiesiai iš DOS lango.
 5. Jei norite sužinoti, kokie dokumentai yra spausdintuvo eilėje, atverkite spausdintuvą "Start->Settings->Printers" segtuve. Dar paprasčiau, spausdintumo ikonytę pasidėti ant "darbo stalo" - tereiks ją dukart spragtelėti.
 6. Jei norite informacijos apie spausdintuvą, į kurį ką tik pasiuntėte spausdinti dokumentą, dukart spragtelėkite užduočių juostelės dešinėje pusėje atsiradusią spausdintuvo ikonytę.
 7. Norite paieškos ("Find") lango - spragtelėkite dešiniu pelės mygtuku virš "stalo" ir po to paspauskite F3.
 8. Tinkle nematote kito Win95 kompiuterio - tai ko jis neįjungė (neįdiegė) "File and printer sharing for Microsoft Networks" komponentės?
 9. Norite patikrinti Microsoft Internet Explorer 2.0 for Windows 95? Tada "View" meniu spragtelėję "Options" pasirinkite "Appearance" kortelę, kurioje išjunkite "Show Pictures", "Play Sounds" ir "Show Animations" režimus (tie laukai turi būti be varnyčių). Panorėję piešinukus ar filmukus galėsite pažiūrėti virš jų ikonytės spragtelėję dešinį pelės klavišiuką ir po to iš meniu pasirinkę "Show Picture" įrašą.
 10. Kas naujo "shareware" skirto "Windows 95" rinkoje?
  Žinoma, tai "Microangelo" 2.0 versija - ikonyčių ir žymeklių utilitų rinkinys.
  Paimti jį galite iš: http://www.microangelo.us/icon-editor.asp