Akcija - NE grafinei terpei!

Šis straipsniukas skirtas tiems, - beveik kaip ir aš pats - kurie niekaip neužmiršta to senojo priešistorinio tekstinio pasaulio (ar dar daug kas atsimena, kad buvo toks DOS? - o jo vartotojų dar daug, labai daug - tūkstančiai, o gal net ir milijonai). Ne visi dar tapo ikonoziastais! Tai kodėl jie turėdami net "Pentium" vis dar dirba DOS terpėje?

Kai kurie yra šiek tiek šykštūs (taupūs), bet ne čia reikalo esmė. Ir ne todėl, kad jie nemėgtų Bilo Geitso - šio šventeivos su jo mulkio vertais pasirodymais ir grobuoniška rinkos politika. Jam galima tik pavydėti.

Visa tai šalutiniai dalykai, žinoma. O dabar tikiuosi sėdite - tad tvirčiau įsikibkite į krėslo atkaltes - mums _NIEKO_ daugiau nereikia! Na štai, jau kudakuojate lyg vištos aptikusios slieką!

Tai paklausykite! Senaisiais Neolito laikais, kai dar nepardavinėjau kompiuterių ir tuoj tuoj turėjo atsirasti 386-ukai, aš išgirdau istoriją apie vaikiną, kuris atėjo į parduotuvę, sakydamas, kad jam reikia kompiuterio. Ir ne bet kokio, o paties greičiausio 386 su tiek atminties, kiek tik telpa į dėžę. Ir lazerinio spausdintuvo gebančio spausdinti 12 puslapių į minutę. Visko jis norėjo geriausio, - monitoriaus ir t.t.

Jo paklausė, ką su juo ruošiasi daryti. Jis atsakė:
- Rinksiu tekstus ir truputį tvarkysiu apskaitą.
Nieks netrukdė jam tai pirkti (jei tik perka ir šiandieniniai komersantai nesutrukdys žmogui įsigyti nereikalingą daiktą), nors manė, kad jam daug ko perdaug. Bet tai tiesa tik tiems, kurie nenaudoja "Windows" (arba retkarčiais OS/2 ar "Unix").

Tačiau pažiūrėkim, ką aš veikiu su kompiuteriu. Na retkarčiais apsimetu rašytoju ir "suskeliu" pora trumpučių istorijų. Aišku, tai šiokia tokia leidybinė veikla - bent jau reikia tekstą suskaidyti į eilutes.

Na dar vieną kartą kažkas užplaukė ir suvedžiau namų balansą - tam užteko paprasto kalkuliatoriaus.
Na dar esu internautas su 286'u ir 14.4k modemu.

Taigi pasakykite, ar man reikia "Windows"?
Juk visi tie, kurie naudojate "Windows 95" ar dar karštesnį dalyką, turėjote su savo vežimu šiokių tokių problemų. O DOS, gal būt, ir turi kokią klaidą, bet aš jos dar nesutikau.

Galiu užtikrinti, tik nykstamai maža dalelytė Jūsų programuoja (arba tai iš tikro yra reikalinga). Gal mes beviltiški individualai. Arba nenorime kompiuteriui išmesti pinigų daugiau nei vidutinis kubiečio metinis atlyginimas...

O ar Jums nenusibosta klausytis guru Bilo pranašysčių apie ateities gyvenimą? Ir pirkti kompiuterius su 16, 32 ar net 512 MB operatyviosios atminties už beprotišką pinigų sumą.

Gal ir atsiranda požymių, kad reikia patobulinti techniką bent "Windows 95" darbui. Bet dar ne šiandien. Šiandien aš šveičiu vonią ir nedievinu paveiksliukų - nemėgstu negyvų gėlių!

Vonioje nėra Langų!

Tačiau oponentai prieštarauja:


Ko trūksta DOS'ui?

  1. Negalima turėti kelių veiksnių (nebūtinai veikiančių) programų vienu metu. O tai trukdo greitai perduoti informaciją iš vienos programos į kitą.
  2. Daugiau krapštymosi (ir mažiau priemonių) su "Internet", kuris, be kitko, dar ir prikimštas piešinių.
  3. Dažnai nauji įrenginiai (pvz., skaneriai) teturi tvarkykles tik "Windows" terpei.
Taigi, nors DOS ir stabilus ir ekonomiškas, - neužsidarykite vien tik jo kiaute! (-Deivas-)