Skyrelis Internet kiekvienam

Ar užmiršim visokias ten Javas?

Kas ten sužiūrės tuos internetiečius!? Pats velnias susuko jiems galvas! Nėra būdų jiems suvaldyti ir priversti šokti pagal "Sun" ar kitokią dūdelę. Ir aš žinau kodėl - šitie ponai turi ir daro pinigus. Prieš juos stoja tie, SU ŽYME KAKTOJE, - ir mes norime sekti paskui juos.

Bet kodėl ir kur mes einam? Dabar, kol rimtos kompanijos sudarinėja sąjungas ir rašo bendradarbiavimo kontraktus, besistengdamos nukąsti riebaus kąsnio nuo naujų technologijų, pvz. "Java", paprasti žmoneliai jau kelintą kartą švenčia savo gimimo dienas, nesėkmingai tebebandydami _GREITAI_ užsikrauti jiems patikusį "Web" puslapį. Retas iš jų namuose ar darbe (o Lietuvoje gal tokių ir nėra) turi "Sun" su tiesioginiu ryšiu į ISDN ar panašiai. Dažniausiai jų ryšio priemonė tėra 14.4k modemas. Tai kodėl _NIEKO_ nedaroma jų gyvenimui palengvinti?

Na ne visai nieko.... "Netscape" ir kitos tobulesnės peržiūros programos turi "kašytę", kurioje saugo paskutinius aplankytus puslapiukus. Bet ką tai kainuoja? Daugelis mano lankomų puslapių (pvz., NBA) yra atnaujinami kasdien - ir aš dažnai pamirštu spragtelėti "reload" mygtuką.

Taigi, kol dar neperkandote "Java" specialių efektų programų kūrimo paslapčių, galite sukurti keletą piešinukų ir juos "sukti" rateliu sudarydami judėjimo įspūdį. Tačiau tokia technika visą laiką man "stumia" bereikalingus baitus nes reikia vis krauti ir krauti į tą pačią vietą piešinuką (taip kartais elgiasi net pats "JavaWorld" puslapis! - ar ne tikra "likimo ironija"?)

Todėl ir nesiruošiu ilgai ir pompastiškai girti šios technologijos. Daugeliui atrodo, kad jei neišbandys visų jos formų - pavėluos į traukinį. Ir taip gali atsitikti, bet kodėl? Tikrai dar nežinau visų jos paslapčių, tačiau galiu patvirtinti - puslapyje atsiranda malonių daikčiukų, tačiau tačiau greitis nučiuožia į patį dugną. Ir atrodo, kad "Java" vieta šioje "Web" istorijoje yra pakelti kartelę į reikiamą aukštį - tačiau ji, greičiausiai, nebus šios revoliucijos kertinis akmuo. Juo turėtų tapti ta technologija, kuri prisimins, kad egzistuoja modemai.


Keletas "Internet" puslapių

AlphaBlox puslapis:
http://www.blox.com/

Viena iš populiariausių Sietlo radijo sročių "KISW Radio":
http://www.kisw.com/


Reikia slaptažodžio - prašau!

Kaip prisijungti prie FTP serverio, kuris prašo vartotojo vardo ir slaptažodžio naudojant "Microsoft Internet Explorer"?

  1. Įjunkite "Address box" - iš "View" meniu pasirinkite "Address Bar".
  2. spragtelėkite "Address box" ir surinkite prisijungimo informaciją, kurios formatas:
    ftp://vartotojas:slaptažodis@serverio_vardas
    pvz.,
    ftp://jonas:xxxx@ftp.lietuva.net

Šiemet "Microsoft" dosnus kaip niekad - jis jau išleido kelis veltui platinamus priedus "MS Office" programoms tai
"Internet" asistentai ir peržiūros programos "Access", "Schedule+" ir "PowerPoint" programoms. Prie jų dar pridurkite ir "Word" bei "Excel" - visai neblogas rinkinukas.

Priedo, juk yra ir "ActiveX Animation Player for PowerPoint" skirtas "gyvoms" prezentacijoms. Argi visada blogai, kai didelė kontora skverbiasi į naują rinką - šis tas nubyra ir pilkiems žvirbleliams. O kai tik smarkiau pakritikavo "FrontPage" - "Microsoft" priemonę "Web"'ams kurti - paketo kaina iškart nukrito penkiagubai!