Tigro šuolis link virtualios vyriausybės  

Puslapio tęsinys yra "Elektroninė estų vyriausybė"    

Ar Interneto prieiga yra žmogaus teisė? Estijoje - taip! Vasario mėn. Estijos parlamentas balsavo už garantijas Internetiniai prieigai.

Ir visai ne todėl, kad estams būtų sunku "išeiti į pasaulį". Jau dabar kas dešimtas estas turi Interneto prieigą (rodiklis aukštesnis nei Prancūzijoje ar Italijoje). 80% bankinių pavedimų atliekama Tinklu. Ūkininkai savo produkciją parduoda vietiniuose e- aukcionuose. Kaip dalis "Tigro šuolio" projekto, visa šalis raizgoma Voratinkliu - nuo Nacionalinės bibliotekos taline iki pakrantės kaimelių.

Pvz., Hiiumaa yra 1000 km2 sala Baltijos jūroje turinti 12 tūkst. gyventojų. Ir joje šalia kelio į pakrantės miestelį Soru puikuojasi mažas žydrai baltas ženklas "Internetas, 50 m". Ir tai krašte, kuriame pagrindinės pajamos nuo pat 13 a. tebuvo žemės ūkis ir žvejyba. Žlugus žuvų rinkai Ukrainoje ir Rusijoje, salos gyventojai, norėdami išgyventi, buvo priversti pardavinėti savo mišką. O tas ženklas reiškia, kad priartėjome prie vienos iš daugelio viešos Interneto prieigos vietų. Per du metus jų skaičius turi būti 300.

Iš dalies Hiiumaa salai pasisekė, nes jos valdžia, 1997-ais tiesiant "Telia" optinį kabelį į Stokholmą, sutiko leisti vieną paskirstytoją (switcher) pastatyti jų saloje. Ir jau dešimtmetį saloje dirba estų geografas Toomas Kokovkin, sudarinėjęs skaitmeninius žemėlapius [dabar jis gavo užsakymą į skaitmeninį formatą pervesti šūsnį Ugandos žemėlapių].

Estijos prezigentas meri pasiekė, kad 20 mokinių tektų o vieną kompiuterį. O dabar prezidentas nori sukurti "virtualią" vyriausybę, kuri leistų sumažinti valstybės aparatą pakeičiant biurokratus Tinklu atliekamomis paslaugomis.

Bet apie tai kita kalba kitame puslapyje "Elektroninė estų vyriausybė"    

Kibersekso pamokos
Kiber-mūšiai
Dirbtinis protas?
Silicio slėnis, alėja ar dykuma?
Niekada nesakyk, kad mirė
Kas laimėjo mozaikų mūšį?
Karštos naujienos
NSO ir paslaptys
Mano sielos grobikai
Kam Elizai Internetas?
Į ką iškeisčiau muilo operas?
Vartiklis