Naršyk greičiau!

Pastaba: Skyrelio pabaigoje galite pasidalinti savo patyrimu!

Kartais naršymas Internete primena pilno smėlio karučio stūmdymą mūsų gintariniame paplūdimyje. Tačiau yra nemažai patogių ir pigių priemonių, padedančių gerokai pagreitinti jūsų Voratinklio klajones.

http://www.web3000.com svetainėje rasite "Windows" 95/98 terpėms skirtą nemokamą "NetSonic" greitintuvą. Aplankius kurią nors svetainę, tol kol jūs skaitote puslapį, "NetSonic" išnagrinėja puslapio nuorodas ir į "kašę" (cashe) sudeda jų turinius. Spragtelėjus bet kurią nuorodą ir tą puslapį jums pateiks akimirksniu. Tai ypač tinka tais atvejais, kai pakartotinai aplankote svetaines, kurių turinys kinta retai. Tokiu atveru tereikia atsisiųsti tik naujausius pakeitimus.

Analogiška programa "Macintosh" savininkams yra "SurfExpress", kurią galite atsisiųsti iš: http://www.connectix.com/html/surfexpress.html

http://www.boostweb.net svetainė siūlo "Windows" 95/98/NT terpėms skirta "BoostWeb" programą, kuri Interneto naršymą pagreitina net 7 kartus - ir tam net nereikia jokių aparatūros atnaujinimų. Tarpinis "proxy" serveris perima WWW puslapius, juos suspaudžia ir atsiunčių į jūsų kompiuterį, kur veikiantis "BoostWeb" klientas išarchyvuoja duomenis ir juos pateikia naršyklei. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo klaikiai painu, tačiau veikia puikiai. Tai panašu į tai, tarsi atsisiųstumėt ZIP failą, kurį automatiškai išarchyvuoja. Atsisiųsti galite bandomąją versiją, veikiančią tik iki 1999 m. sausio 4 d. O jos kaina 30 dolerių.

http://www.chip.de/downloads/MTUSpeed-Pro_13000983.html svetainėje yra maža puiki pagalbinė nemokama MTUSPEED programa (utility), optimizuojanti "Windows" 95 modeminį ryšį. Juk Microsoft Dialup Networking nutylimosios reikšmės yra neblogos lokalaus tinklo (LAN) vartotojams, bet nėra stebuklas besujungiantiems modemu. MTUSPEED peržiūri "Windows" registrą ir jį pataiso taip, kad galite išlošti net 30% greitaveikos.

Tai buvo pigūs programiniai sprendimai. Labai gaila, kad nieks nedalija aparatūros veltui. Ir vistiek, jei turite seną modemą, reiktų susimąstyti apie jo atnaujinimą, nes Telekomui sumokate daugiau, nei kainuotų jo atnaujinimas. Ir atminkite, kad kompiuteris turi dar vieną svarbų faktorių, aprašantį jo greitaveiką (net labiau nei procesoriaus taktinis greitis). Tai operatyvioji atmintis. Ji dabar yra pigi, - ir jums vertėtų pagalvoti apie jos išplėtimą. Naujesnės naršyklės yra labai "ėdrios". Tad, ypač jei turite senesnį kompiuterį ir dirbate "Windows" terpėje, net ir naujas modemas neatneš laukto pagerėjimo jei nėra pakankamo atminties kiekio. Ir jai kišenė leidžia, atnaujinkite kompiuterį. Už 300 dolerių ar truputį daugiau galite nusipirkti motininę plokštę su 300 Mhz procesoriumi ir 64 MB atminties.

Pamąstykite apie tai. Jei modemu naudojatės bent 15-20 min. per parą, šios papildomos išlaidos jau atsiperka.

 

Jūsų žodis

Šiame skyrelyje galite nurodyti savo surastas Voratinklio naršymo programas arba pasidalinti patarimais, kaip greičiau ir patogiau naudotis Internetu.

Su visais pasidalinkite nuorodomis

     Jūsų vardas: 
   El.pašto adresas: 
    Nuoroda (URL): 
Programos pavadinimas: 
Trumpas aprašas:               

Jūsų pateiktos nuorodos

Programa Programos trumpas aprašas Informaciją pateikė
browser'is OPERA -Win3.1x/95/98/NTChebryte, siūlyčiau pabandyt šitą Interneto naršyklę: paprasčiausiai pabandykit, ir patys pasidarykite išvadas. Nereikės galvoti nei apie tai, kaip pagreitinti kompą ar rūpintis, kad pritrūks kompo resursų (puikiausiai veikia ir ant 386 su 8Mb RAM), nei apie tai, kad reiks atlaisvinti diske vietos (suinstaliuotas užima 6Mb, iš kurių 4Mb yra 'cache'), nereiks medituoti, kol Opera pasikraus (START-> Netscape...ir užmiegi :(), vienu klavišo paspaudimu galima pasididinti ar susimažinti (Zoom 20%-2000%), uždėti foną ir fontus neįskaitomiems puslapiams, atsidarius DAUG langų vienu metu naršyti po begalę vietų, vienu klavišo paspaudimu įjungti-išjungti paveikslėlių krovimą (jeigu laaabai lėtas ryšys), vizuliai matosi puslapio siuntimo greitis, ir t.t. Žodžiu, tai tikrai pilnavertė (galbūt su kai kuriomis išimtimis), lengvai konfigūruojama pagal vartotojo norus naršyklė. Svarbiausia, kuo Opera mane sužavėjo - tai puslapių atsiuntimo ir išvedimo į ekraną GREITIS. Jis neįtikėtinai didelis ! Pabandykite Operą ir nebereiks diske vietą užimančių IE ar NC su nesibaigiančiais versijų keitimais (patch update), nereikės jokiu ten spartintuvų. Vaidas
NetSonicLabai greitai atsiveria puslapiai,kuriuos lankote ne pirmą kartą Lauris
FastNet99Naršymo greitintuvas Jonas S.
CNet: anotacijos ir nuorodos į 11 programinių priemonių InternetNet.Medic, Starfish Internet Utilities, Dial-Up Networking 1.2, TweakDUN 2.0, MTU-Speed 4.03, PPP Boost, Net Lightening 1.1.2, PeakJet 1.5, Blaze Web Performance Pack 1.5, Oil Change, CNET's Download Manager Saulius
TweakdunPrograma Internet ryšiui pagreitinti. Lauras

O čia yra jūsų žinutės:

 

Minties virusai
Tylos kalba
Kompiuteris rodo dėmesį
Ką Internetas davė Elizai?
Nematomo žmogaus kultūra
Niekada nesakyk, kad mirė
Istorijos ratas: pasikartojimai?
Toji pirmoji naktis arba Failas 'X', Nr.3
Mitas apie kompiuterių revoliuciją
Kas ten skrieja prie degančios žvakės?
Pasakykite tai mano avatarui
Surask geriausią!
Shareware - veltui platinamos programos
Voratinklio puslapiai: Nuorodos
Vartiklis