Nuotraukytę atminčiai?

Skaitmeninės fotokameros buvo arba pigios "muilinės" arba brangūs aparatai profesionalams. Tačiau "SVmini", nauja "Sound Vision" firmos skaitmeninė fotokamera duoda ypač gerą kokybę už priimtiną kainą. Jos pagrindinis "arkliukas" yra didelės skiriamosios gebos CMOS davikliai (skirtingai nuo kitų firmų CCD daviklių), kurie yra ne tik pigesni, bet ir netokie "ėdrūs", t.y. mažiau naudoja energijos.

Keturi CMOS davikliai kuria 1000x800 taškų (ir 10-ties bitų spalvų vienam taškui) vaizdą. Vidinis "Texas" firmos mikroprocesorius ekstrapoliuoja šį vaizdą iki 2000x1600 dydžio nuotrauką. Triukšmo šalinimo algoritmas pašalina ir nuotraukos grūdėtumą, kuris būdavo neišvengiamas esant mažam apšvietimui.

Fotokamera turi 1 MB DRAM ir 1 MB "fleš" atminties. Nuotraukos saugoti (iš jų) paliekama 500 KB. Kiek nuotraukų telpa joje priklauso nuo JPEG suspaudimo lygio, kurį galima keisti: 80% suspaudimas (100 KB nuotraukai) duoda normalią kokybę, 40% (50 KB) - šį tą praranda. Norint įsiminti daugiau nuotraukų, galima prijungti papildomą "fleš" atmintį (nuo 2 iki 16 MB).

"SVmini" turi dar vieną ypatybę. Skaitmeninės fotokameros bando užrašyti spalvas taip, kaip jas mato žmogaus akis, kurios tinklainė turi trijų spalvų (raudonos, žalios ir mėlynos) daviklius. Tačiau, deja, kameros spalvų daviklių reikšmės ne visai atitinka žmogaus tinklainėje sudaromą vaizdą. Tad "SVmini" turi ir ketvirtą spalvą - "teal". Įdomus sutapimas - kai kurių moterų tinklainės irgi turi 4 spalvų receptorius (ši ypatybė vadinama tetrachromatizmu).

"SVmini" yra "ginkluota" f/4.0 fokuso linzėmis, blyksne ir laikrodžiu. Yra net mikrofonas, per kurį galima "įkalbėti" trumpus WAV formato komentarus nuotraukoms (ir prarandant dalį atminties). Windows'95 terpei skirta programinė įranga leidžia prisijungti prie kompiuterio per nuoseklų uostą, keisti kameros režimus ir ištrinti nuotraukas iš kameros atminties. Papildomai galima įsigyti AC (elektros energijos) adapterį, leidžiantį ilgiau naudoti 6 maitinimo elementus. Kadangi CMOS technologija yra visiškai nauja, "SVmini" yra neabejotinai raktas į ateitį.

O kaip kaina? - ne vienam įdomus klausimas. "SVmini" nekainuoja nė 500 dolerių - tikrai nedaug lyginant su kitomis tų pačių parametrų (pvz., "Fuji") skaitmeninėmis kameromis, kainuojančiomis per tūkstantį ar net ir pora dolerių.


Nemirkčiokite!

Pažvelgę į PK ekrane ką tik gauto el. laišką antraštę, jį "atplėšiate" arba "metę" žvilgsnį į "Internet" nuorodą, ten atsiduriate. Nereikia jokios klaviatūros ir net pelytės. Berlyno Heinrich-Hertz tyrimo institute sukurta "Blick" ("žvilgsnis") sistema jau leidžia ir tokias fantastines galimybes. Autostereoskopiniame displėjusje įtaisytos galvos ir akių padėtis sekančios kameros seka žmogaus žvilgsnį.

Toks sprendimas labai patogus. Pirma, nereikia ant galvos maukšlintis specialaus "šalmo" ar užsidėti "akinių" ar kitų papildomų įrenginių. Antra, nereikia laikyti galvos tam tikroje vietoje. Kad išvengtų pauzių, kol atpažįstamas kameros pateiktas vaizdas, naudojamas algoritmas, kuris prognozuoja galimus galvos padėties pokyčius. Sistema stengiasi atpažinti, į ką žmogus atkreipė dėmesį ("užlaikė žvigsnį" bent 0,1 sek.), ir priimti atitinkamus sprendimus (judėti trimatėje erdvėje, vykdyti meniu komandas ir t.t.) Vizuali OS (VOS) veikia "Silicon Graphics" firmos Onyx sistemoje ir leidžia net "gyvas" videokonferencijas trimatėje erdvėje.


Truputis sekso?
Pagrindinis Vartiklio puslapis