Ar Netscape bus kelrodė žvaigždė?

"Kur šiandien norite eiti?", įkyriai savo reklamose klausinėja "Microsoft". "Tai nesvarbu, jei imate mus", paaiškina "Netscape".

1995-ais "Netscape Navigator" (NN) pakeitė kompiuterinio pasaulio tėkmę ir tapo populiariausia programa pasaulyje, kurios pagalba "Internet" naršo dešimtys milijonų skaitytojų. "Vartiklį" ją naudodami perverčia apie 90% visų smalsuolių. Likusius 10% dalijasi "Microsoft" IE kartu su kitomis peržiūros programomis. Tik 1996-ais "Microsoft" pastebėjo, kad pražiopsojo svarbią sritį ir puolė vytis plagijuodamas NN galimybes, - ir tai tik vienai, "Windows" terpei. Ir tą tebedaro ligi šiol. Ir visomis priemonėmis bando atkovoti rinką.

Tačiau šio mūšio kertinis akmuo ne peržiūros programos, - kovojama dėl bendro darbo užtikrinimo Tinkle. Ir "Netscape" siekia, kad elektroniniu paštu būtų perduodama tokia pat informacija, kokią regime WWW puslapiuose: su piešiniais, garsais ir programomis. Tai ir yra vienas iš naujos "Communicator" programos tikslų. Antra, duomenų perdavimas Voratinklyje turi būti saugus. Šiuo metu tik maža dalelytė elektroninių laiškų keliauja saugiai.

Trečia, dabartinis paštas užmiršo asmenybę. Tačiau nauja pašto karta į laiškus įrašys skaitmeninį parašą, užtikrinantį, kad laišką atsiuntė tas, kas ir užrašyta jo antraštėje. Ketvirta, vis dar sunku sinchronizuoti paštu, kai juo tenka juo naudotis esant skirtingose vietose: įstaigoje, namuose ar kelionėje. Nauji "Netscape" produktai (pvz., "Constellation") leis skirtingose mašinose turėti identiškas pašto terpes.

Šių ir dar daugelio kitų nepaminėtų galimybių visuma leidžia "Netscape" firmai vėl tikėtis atsiplėšti į priekį nuo į kulnus kvėpuojančio "Microsoft".

Ką daryti "Microsoft"? Jam lieka šeši šansai, leidžiantys ardyti "Netscape" planus.