Kokiu greičiu veikia 56 Kbps modemas?

Tiek "x2", tiek "K56flex" technologijos naudoja panašius metodus, kad padidintų informacijos perdavimą telefono laidais. Teigiama, kad šių tipų modemai gali pasiekti 56 Kbps (kilobitai per sekundę) greitį.

Bėgant metams telekomunikacijų tinklas kito analogines stotis keičiant skaitmeninėmis. Jau daug kur įprastinis telefoninių ryšių principas yra toks: iš namų iki telefono stoties vis dar analoginis ryšis. Toliau stotys tarpusavyje kalbasi "skaičių kalba" (o dauguma "Internet" paslaugų tiekėjų, ISP, į pasaulinį tinklą irgi jungiasi skaitmeninėmis linijomis).

V.34 modemas generuoja analoginį signalą, kurį telefonų stotis verčia jį į skaitmeninį signalą kapodama jį 8000 kartų per sekundę greičiu. Atėjęs iki "antro galo", iš skaitmeninio signalo vėl generuojamas analoginis signalas. Skirtumas tarp pradinio ir atgaminto signalų yra vadinamas kvantinimo (digitizacijos) triukšmu, - ir būtent šis veiksnys neleidžia telefono linijomis perduoti informacijos greičiau, nei 35 Kbps.

Vietoj to, kad telefono stočiai siųstų analoginį signalą, 56 Kbps modemai tiesiogiai (skaičių kalba) bendrauja su telefono stotimi. O jei nėra analoginio signalo konversijos į skaitmeninį, tai, teoriškai, reiškia 64 Kbps greitį.

Tačiau čia išlenda kitas kipšiukas iš maišo ir kyšteli koją. Juk analoginė-skaitmeninė konversija yra skirta atgaminti balsui, o ne duomenims. Iš kai kurių skaitmeninių reikšmių porų yra generuojamas analoginiai signalai, kurie sunkiai atskiriami prastos kokybės (triukšmingose) linijose. Todėl 56 Kbps modemų dešifratoriai naudoja tik 128 (iš 256) skaitmeninių reikšmių poaibį - tik patikimiausioms linijoms. O FCC apribojimas dėl galingumų, kuriais ISP modemas gali siųsti į telefono liniją, tą maksimalų greitį apriboja iki 53 Kbps.

Be to, juk didelis skirtumas, kai įrenginiai ir programinė įranga testuojama įvairių įtaisų prikimštose laboratorijose, kuriose nesunku pailiustruoti asimetrinį 33,6 Kbps perdavimą bei 56 Kbps modemų darbą, ir darbu "lauko sąlygomis". Antruoju atveju ne viskas sklandu. Juk neužtenka vien tik atsisiųsti WWW puslapį. Tenka atsižvelgti į vietines bei tarpmiestines telefono linijas, greitį dirbant vien "savoje" telefono stotyje, ISP atsakymo greitį ir t.t.

Atliekant bandymus JAV (jei kažkas ne taip labiausiai telefonizuotame krašte, tai kituose tikrai nebus geriau) vidutinis susijungimo greitis būdavo apie 49 Kbps. Tačiau šių "x2" ryšių stabilumas nebuvo pastovus ir greitis kartais nukrisdavo, o kartais duomenų persiuntimas būdavo lėtesnis nei naudojant įprastinį 33,6 Kbps modemą. O labai suspaudžiamų duomenų perdavimo greitis kartais būdavo lėtesnis net už tą, kurs yra naudojant 28,8 Kbps modemą.

Tad pirkti jį ar ne? Jei senasis modemas lėtesnis nei 28,8 Kbps, - visais atvejais išlošite. O "x2" įrenginys garantuoja maždaug tokį pat kaip ir 33,6 Kbps modemo darbą - ir beveik už tą pačią kainą. O dažnai, jei ISP teikia 56 Kbps paslaugas, duomenų atsiuntimas gali vykti ir 53 Kbps greičiu.

Pagrindinis Vartiklio puslapis