Nr.19 prisistatymas

Motto: Knygos rašymas yra tarsi flirtas. Pradedame linksmai ir nerūpestingai, tada ją įsimylime, vėliau ji užvaldo mus ir pradeda terorizuoti. Galų gale, kai atrodo, kad jau susitaikėte su jos priespauda, nužudote tą monstrą ir išmetate publikai.
( Čerčilis )

Bėgo laikas, kaip kiškis, vejamas skalikų. Per tą laiką "Vartiklis" atnaujino VELTUI platinamų programų, o taip pat ir lietuviškos pakraipos programų puslapius. Kviečiu jus ten apsilankyti.

Faktūrų spausdinimo programa turi (kol kas) BETA versiją, kuri tiesiogiai dirba su firmų pavadinimų ir prekių (paslaugų) sandėlio duomenų bazėmis. Ji dar nėra pateikta visuotinam dėmesiui - tiesiog įdomu, ar daug ką sudomino ši programa? Kaip manote, labiau reikalinga DOS, ar Windows (taip pat ir 32-ių bitų variantas) terpėse? Praneškite apie tai?

Be jų, buvo įvesti dar keli papildomi puslapiai:
pagrindinio "Vartiklio" rėmėjo IBM naujienų puslapis;
duomenų bazių biblioteką kuriančios "CodeBase" firmos puslapis;
istorijos savaitraščio "Voruta" puslapis.

Va tik, jau kelintą kartą ruošiuosi ir nerandu laiko, kad pagerinčiau navigaciją ir patvarkyčiau numerio titulinį lapą. Teks laukti vasaros, o šįkart pasitenkinkite tik nežymiais kosmetiniais kai kurių skylučių palopymais.Vartiklis 1997, Nr.1

PAGALIAU! Popierinis "Vartiklis" skrieja link Jūsų

Lietuvoje sunku surasti (jei jie išvis egzistuoja) kompiuterinių žurnalų skirtų plačiai auditorijai. Galime tik džiaugtis, kad populiariausi laikraščiai įvedė kompiuterinius priedus arba puslapius. Tačiau dažnai jie pakankamai eklektišti ir neturi aiškios paskirties. Kartais panašu, kad jie egzistuoja tik tam, kad egzistuotų. Tarp jų solidžiausias ir profesonaliai ruošiamas, galbūt, tik su "Lietuvos rytu" platinama "Naujoji komunikacija". Ir vienintelis tik kompiuteriams teskirtas "Monitorius"!

Žurnalų srityje, kaip minėjau, dar blogiau. Tarp jų verta paminėti tik kompiuterinį "Veido" priedą. Ši plačiai visuomenei skirtų žurnalų stoka ir paskatino išleisti pirmąjį popierinį 100 % spalvotą "Vartiklio" numerį, daugiausia skirtą "Internet" temoms pagvildenti. Atskiri straipsneliai paliečia beveik pagrindines su "Internet" susijusias temas. Jo viršelį ir matote kairėje puslapio pusėje.

Kartu jame pradedami ir HTML kalbos, kuria rašomi "Web" puslapiai pradmenys. Šią temą, gal tik ne taip plačiai, "Vartiklis" tęs ir toliau, tačiau kituose numeriuose planuoja išplėsti temų ratą ir kiekviename numeryje rasite kuo įvairesnės medžiagos.

Į ką dar, be "Internet", galima atkreipti dėmesį pirmajame numeryje. Tai ir būtina jumoro dozė, pamąstymai "apie viską" ir visiems patikusios knygų recencijos - tai irgi nuolatinis skyrelis, kuris neturėtų numirti, juk lietuviškų knygų kartais vis dar išleidžiama.

Žurnalo pabaigoje truputį vietos išskirta ne kompiuterinėms temoms, pvz., apie žymesnius mokslo atradimus, apie Rytų filosofijos karmos sąvoką, apie "minkštas" (žmonių tarpusavio bendravimo) ir "kietas" (pvz., programavimo) kalbas ir t.t.

O mėgstantys spręsti kryžiažodžius ir laimėti prizus, galės išbandyti savo jėgas ir šioje srityje. Laimėtojams skiriama bent 50 (PENKIASDEŠIMT!) įvairių prizų, pradedant kompiuterinės tematikos knygomis, programinės įrangos paketais, o baigiant - modemu. Gal būt kažkam jis taps papildomu langu į "Internet" pasaulį. Nebijokite siųsti ir neužbaigtų (arba jei ir nesate tikri savo sprendimu) kryžiažodžių sprendimų - galbūt jums nusišypsos laimė ir teisingai išsprendusių bus mažiau nei yra prizų...

Labai laukiame visų galinčių padėti platinti šį leidinį pagalbos. Manau, prie to gali prisidėti ir kompiuterinės firmos, siūlydamos jį kartu su parduodama įranga, įvairių renginių ir prezentacijų metu ir t.t. Visoms joms "Vartiklis" būtų pateikiamas už specialią (sutartinę) kainą ir ateityje jos galėtų pretenduoti į įvairias nuolaidas (pvz., galime garantuoti elektroninėje "Vartiklio" versijoje nuorodą į jų WWW puslapius, o taip pat pačiame "Vartiklyje", taikydami nuolaidas, kurti ir palaikyti šių firmų WWW puslapius.

Taip pat "Vartiklis" (už sutartinę kainą, kuri tikrai bus mažesnė už kitų firmų siūlomas kainas) gali sukurti, saugoti ir pastoviai pildyti bet kurios firmos, organizacijos ar bendrijos WWW puslapius.

Šio "Vartiklio" žurnalo ieškokite spaudos kioskuose, didesniuose ir akademiniuose (universitetų ir švietimo įstaigų) knygynuose, kitose vietose. Ten jo kaina 4,80 Lt.

O neradę, siųskite mums perlaidą adresu
 "Vartiklis",
 a.d. 2699,
 2009 Vilnius
 Lietuva
Jis tada pats atskries į Jūsų namus. Tačiau tada jo kaina truputį išauga (už pašto paslaugas) ir yra
 6,2 Lt - paprastąja banderole;
 7,2 Lt - registruotąja banderole;
 18 Lt (4,5 USD) į bet kurią pasaulio šalį oro
                 paštu registruotąja banderoleInformatika Nr.29
Vartikliu pulkas danguje Skaitykite ir pamilkite jį. Ir rašykite laiškus, reiškite nuomones ir pastabas, kritikuokite, bet negirkite... Nors... mes ne tie, kurie užmiega ant laurų... Galite net paskambinti ir žodžiu išsakyti savo mintis ar išsiaiškinti iškilusius klausimus - tereikia pakelti telefono ragelį ir surinkti: (370-2) 729 117. Pypt, pypt, pypt... Alio, "Vartiklis" Jūsų klauso...

Prieš "Vartiklį" pasirodė ir naujas 29-asis "Informatikos" (informacinio-medodinio leidinio, skirto kompiuterių metodologijos ir problemų nagrinėjimui švietimo ir mokyklų srityje) numeris. Jo viršelį matote puslapio viršuje - dešinėje pusėje.

Vyr. redaktorius

Vartiklis skrenda