Nr.18 prisistatymas


Motto: Didžiausią sumaištį pasaulyje kelia žmonės,
       o ne skėriai, skruzdėlės ar sparvos. (-ad-)

       Mylėk savo artimą kaip save patį.
       (Čia Pauliaus laiškas galatams).

Jau praeitame "Vartiklio" numeryje buvo pranešta apie ketinimas pradėti popierinio spalvoto "Vartiklio" numerio leidimą. Tačiau visokie trukdžiai ir trikdžiai neleido numatytu laiku pakviesti Jūsų į šio naujo leidinio prezentaciją. Tačiau šįkart daugiau delsti jau negalima (jis jau spaustuvėje) ir nuo BALANDŽIO 21 d., t.y. pirmadienio pradėkite žvalgytis po SPAUDOS KIOSKUS apie 90 pslp. spalvoto žurnaliuko "Vartiklis" - jo kaina turėtų būti apie 4,50 Lt. O jeigu branginate savo batų puspadžius, galite užsisakyti jį iš anksto, - ir jis jus lankys visus metus. Per šiuos metus turi pasirodyti 4-i jo numeriai, o VIENO numerio kainos (tik Lietuvoje, su siuntimo išlaidomis, siunčiant nurodyti, kad "Vartikliui"):


paprastu laišku - 6,20 Lt;
registruotu laišku - 7,20 Lt;

Šiuos pinigus galite pasiųsti pašto perlaidą adresu:


a.d. 2699,
2009 Vilnius
Lietuva

tel. pasiteiravimui: (370-2)729-117

Kuo jis skirsis nuo internetinio WWW varianto? Praktiškai išlaikys visus esamus skyrelius, tačiau pagrindinį dėmesį skirs kompiuteriams, tad jį bus galima laikyti kompiuteriniu žurnalu. Tačiau nespjaus į jokias kitas temas, kurios gali būti jums įdomios. Jei jus tai sudomino ir norite detalesnės informacijos - mestelkit man laiškelį su klausimais (atkreipiu dėmesį, kad pasikeitė el. pašto adresas - jis dabar j.skendelis@elnet.lt) ir aš jums atsakysiu viską, kas reikalinga apie šį ir kitus "Vartiklio" numerius. Šiuo adresu galite siųsti savo pasiūlymus ir kitą informaciją. Laukiame visų, norinčių bendradarbiauti.

Dar ne visi nardo po "Internet" su "Pentium Pro" bei "Turbo". Kai kas dar saugo užlaikęs, užspaudęs ir "Pobiedą" - 286-uką. Su "Porsche" greitai, o su dviračiu - maloniau... Grynas oras, saulė, mergos... Tad "Vartiklyje" patalpinu "Internet" peržiūros programą (browser), skirtą darbui MS-DOS terpėje.

Taip pat pastebėjau, kokie populiarūs "Vartiklio" šriftai - jie siurbiami tiesiog saujomis. Ne vienas ir ne du susidomi ir BDF šriftais, skirtais X-Windows (per pora transformacijų pasiekiant reikiamą formatą). Tačiau "Vartiklyje tebuvo tik 8x13 dydžio šriftelis - raidytės tokios mažos, kad gali ir akis išsinarinti. Tad pagailėdamas svetimų akių, į BDF rinkinį įtraukiau ir didėlesnį 9x15 Bold šriftą. Jeigu pageidaujate dar ko nors tokio maloniai subtilaus, parašykite man - jūsų nelaimės šauksmas tyruose bus išgirstas ir "Daktaras Aiskauda" atskubės į pagalbą.

Va taip,
Redaktorius