Programuotojai ignoruoja Java ir ActiveX

Visi tie pasirėkavimai, manevrai rinkoje ir kova siūlant kalbą bei aktyvius elementus gali būti pamiršti kaip pamirštas prabėgusios žiemos sniegas. Jau du metai prabėjo nuo tada, kai "Sun" nusprendė pavilioti "Java" kavos kvapeliu, ir metai, kai "Microsoft" išstūmė "ActiveX" alternatyvą. O programuotojai tebenaudoja archaišką CGI technologiją. O naujosios technologijos vaidina tik nežymų vaidmenį Voratinklyje.

Ne, tai nėra subjektyvi kieno nors nuomonė, - tą įrodo tyrimai, atlikti naudojant galingiausią DEC firmos "Altavista" paieškos sistemą, kuri suindeksavo beveik visą Internet registruodama, kokie puslapiai kokias technologijas naudoja. Juk tik "Internet" suteikia galimybę surinkti tikrąją statistiką, kurios pasigendame rinkos tyrimuose, kurie dažniau parodo geidžiamą, o ne realią padėtį.

Iš 20 mln. analizuotų www puslapių beveik 50% buvo "sustiprinti" CGI sąsaja. "Java" nepasiekė nė 0.25% (t.y. mažiau nei vienas iš 500 puslapių). Dauguma iš tų 400 www puslapių, naudojančių "ActiveX", buvo paties "Microsoft" serveryje, - tai nenuostabu, nes ši technologija užsisklendusi vienos terpės rėmuose.

Programuotojai nenori kurti www puslapių siaurindami skaitytojų ratą. Daugeliui tikslų pasiekti užtenka gryno HTML ir truputėlio "Java". Ir nepanašu, kad poslinkis į "Intranet" smarkiai pakeis padėtį, juk jį kurs daugiausia tie, kurie dirbo ir "Internet". Kam iš naujo išradinėti dviratį? Jei kartą parašei veikiantį dalyką, tereikia, galbūt, pakeitus vieną kitą kintamąjį ar panašiai, panaudoti kitam panašiam uždaviniui spręsti. Kam įsisavinti naują technologiją ir iš naujo kurti programas? Tad kažin, ar artimiausiu metu "Java" ar "ActiveX" pakeis CGI. Gal pasikeis tik santykis?

S. Lemas. Televizija be korseto