Ko pridaro rimtose firmose?

Duokit man dėžą sargių!

Parikas atrado rimtą skylę "Microsoft" IE peržiūros programoje, per kurią blogiukai-puslapių kūrėjai galėjo gerokai prikiaulinti nieko nenutuokiančių skaitytojų vinčesteriuose.

Ir nors per kelias dienas "Microsoft" vata užkamšė šią skylę, tai dar nebuvo šios nelinksmos istorijos pabaiga. Dar dvi, - ir žymiai rimtesnes, - spragas atrado Meliklando Universiteto ir MIT ekspertai. Jos leidžia tiesiog ištraiškyti failus (ir ištisus katalogus) www skaitytojų diskuose. Bilas ant kojų pakėlė stambias programuotojų pajėgas (per jėgą ir jos buvo užkaltos lentomis). Tad pakubėkite (IE maniakai, - kuo greičiau atsisiųskite pataisymus)). Tiesa, pavojus gręsia tik Windows'95 ir NT terpėms, o senukai Windows 3.x ir Mac'iečiai gali jaustis saugiai.

Gal jau baigėsi tie IE naktiniai?
Gal? Tačiau visi ekspertai pabrėžė, kad visos tos minėtos spragos kilo iš perdaug glaudaus IE ir OS susiliejimo. Tad ateityje galima laukti nemažesnių siurprizų. Ir gerą puodą benzino į ugnį šliūsteli spraga "ActiveX" srityje. O ši technologija yra artima "Java", - abi jos leidžia atsisiųsdinti ir savame kompiuteryje vykdyti mažas programytes, vadinamas "applets". Ar visad žinai, iš kur ant kaklo užsoks šalta varlė?

Taigi, brangučiai, vakariečiai išsigandę! Ką daryti paprastam kaip lietuvis, Voratinklių naršikliui? pirma, nereikia panikuoti ir bliauti, kaip karvei pas jautį vedamai (ar tokį vaizdinį gali suprasti tūlas vakarietis?). Web'e dar yra galimybių saugiam seksui... Kaip ir ginantis nuo AIDS, - truputis sargių ir kitų atsargos priemonių:

 1. Išmeskite velniop Microsoft IE!
  Vistiek, jį naudodami 'Vartiklį' aplanko tiek pat asmenų, kiek naudodami HP-UX plius "Sun" terpėse veičiančias peržiūros programas! Įsiklausykite! "Microsoft" populiarus tiek pat, kiek "niekam nežinomas" "Unix"!

  Drąsiai sakykite "TAIP - Netscape"!

 2. Kaip ugnies (raudono gaidžio) bijokite "ActiveX" ir "Java".
  Beje, visame pasaulyje rasite tik apie 400 www knygų, naudojančių "ActiveX", - ir dauguma jų tėra pačio "Microsoft. Tai nėra propoganda, - šis skaičius gautas naudojant "AltaVista" paieškos sistemą nurodžius jai, kad ji nustatytų WWW puslapiuose naudojamą technologiją. (Įdomumo dėlei, "Java" randama 0.25% visų www puslapių).
 3. Lankykitės tik "švariose" vietose
  (reikalavimas, kaip iš prostitučių paprašyti sveikatos pažymėjimo!)

Pagąsdinau? Nebijokit, rytoj bus dar baisiau!


"Compaq" vartotojai jau gali pažvelgti į ateitį

Ir tam nereikia jokios laiko mašinos ar kokių burtų...

Visai neseniai daug "Compaq LTE" vartotojų pamatė ateitį. Tai atsitiko ne kokios nors pažangios technologijos, įdiegtos į LTE, dėka, o dėl klaidos sistemos BIOS'e. Jeigu tam tikromis dienomis LTE5000 bus įjungtas nuo 23:59 iki 00:01, data gali pasikeisti į 2096-uosius arba dar vėlesnę. "Compaq" pranešė, kad taip gali atsitikti spalio 20-31, lapkričio 20-30 ir gruodžio 20-31 dienomis.

Daug vartotojų ignoravo šią problemą ir galvojo, kad pakanka atstatyti laikroduką į 1996-uosius, bet ši problema gali sukelti baisesnių pasekmių. Pavyzdžiui, "Lotus Notes" vartotojai gali atrasti, kad jų identifikatoriai nebegalioja, dokumentų, kurie turi laiko ir datos atžymas, nebepraleidžia audito sistema, nebeveikia kiti datai jautrūs mechanizmai duomenų bazėse ir serveriuose.

Šią problemą LTE kompiuteriuose lengva ištaisyti, nes jie turi "Flash" sisteminius BIOS'us. Jūs galite atsisiųsti pataisymus iš Compaq svetainės. Atitaisymas yra Compaq SoftPaq SP 2451, atnaujinantis jūsų BIOS'ą į 5.20a versiją (ROM data pasikeis į 10-29-96). Bandymai su atnaujintu BIOS rodo, kad naujoji versija jūsų sistemą tvirtai laiko dabartyje.

Ištaisydama sisteminio laikrodžio klaidą, 5.20a versija išsprendžia ir potencialias laiko problemas LTE5150, LTE5250, LTE5280 ir LTE5300 modeliuose. Taigi, jei jūs naudojatės šiais nešiojamais "Compaq" kompiuteriais, kuo greičiau atsisiųskite atnaujimą, nes gali būti per vėlu (arba jau per anksti).