Ar patikėsit?
Prieš 20 metų "North Star" pasiūlė 5,25 colio skersmens diskelių įrenginį už meįtikėtinai mažą kainą - tik 599 dolerius. Pigus daiktas nieko vertas! Tad gal todėl dabar reikia išversti visas palėpes, kad surastum kompiuterį, dar gebantį skaityti tokio skersmens diskelius.
Šiame skyrelyje surinkti šie trumpi straipsneliai:
"Raudonųjų" vado žodžiai
"Raudonųjų" vado žodžiai
Kada kompiuteris prilygs žmogui?
Kur darbo įrankiai?
Ar nenorite skaityti E-mail neturėdami kompiuterio?Paskutinę praeitų metų dieną "Microsoft" vadas Bilas Geitsas "New York Times" laikraštyje pranašavo, kas bus 1997-ais. Bėgant metams jo kalbos vis mažiau ir mažiau pamokančios, tačiau vis daugiau ir daugiau propogandinės. Tačiau ačiū Viešpačiui, kurs suteikė mums sugebėjimą perskaityti tarp eilučių.
"Internet" yra krūva rūpesčių, - taip rašo Bilas. Tik ketvirtis numatytų pajamų bus atgauta, o "Web" veikla bus nuostolinga. Tačiau prabėgo vos pora savaičių ir daug šaltinių praneša, kad pajamos iš reklamos Voratinklyje buvo dideanės nei tikėtasi, - ir panašu, kad jos stabiliai didės. Labai blogai, kai tavoji pranašystė metams "sukertama" per pora savaičių.
Tačiau buvo ir viena keista pranašystė, kad bus bandymai apmokestinti Tinklą! Stop! Tai negali būti pranašyste! Jis kažką žino! Tai kažkas susijusio su palydovais, kuriuos jis nori paleisti skristi.
Tačiau viena pranašystė tiesiog prajuokina. Tik perskaitykite: "Dauguma firmų iki metų pabaigos pradės naudotis elektroninio pašto paslaugomis. Tarnautojai per dieną gaus arba išsiųs po kelis laiškus". Mielas Bilai, ar tikrai taip manai? Tai panašu į pranašavimą, kad iki metų pabaigos dauguma stiklo dirbinių bus skaidrūs ir bespalviai. Tai, nei daugiau nei mažiau, primena Džordžo Bušo nustebimą dėl brūksšninių kodų skaitytuvų naudojimo bakalėjos parduotuvėse. Bet žygiuokim tolyn...
Jis pradeda plepėti apie "Microsoft" planus ir produktus: "Videokonferencijos bus svarbios, tačiau ne tokios svarbios kaip išplintanti tendencija bendrai ruošti dokumentus firmų lokaliuose ir "Internet" tinkluose. Bet toliau - dar blogiau: personaliniai kompiuteriai galės daryti viską, ką daro didelės mašinos. Tikriausiai tai bus NT ir kitų "Microsoft" programų gausa, ar ne?
Kils kišeninių kompiuterių bumas. O juose Windows CE? Ir išgirdus apie tai, kad trimatė grafika bus svarbiausias naujų kompiuterių elementas", įsivaizduoji apie naują "Windows/3-D" operacinę sistemą.
Ir kompiuteriai atpigs! Neįtikėtina!
Kada kompiuteris prilygs žmogui?
Įsivaizduokite du asmenis prisėdusius prie to paties stalo restorane... Ar jie iškart intymiai palinksta viens prie kito? O gal sėdi, kaip baslį prariję? Ar jie gręžia vienas kitą akimis ar suka akis į šalį? Ką jie sako viens kitam ir koks jų balso tonas?
Jų elgsena visiškai priklauso nuo konkrečios situacijos: vienaip, - jei tai du svajingi įsimylėjėliai, kitaip - jei atsitiktiniai praeiviai ar biznio partneriai.
Siekdamas prilygti žmogui, kompiuteriai turėtų perdirbti daug skirtingų informacijos tipų: piešinių, žodžių ir kalbos intonacijų, pozų ir gestų, - ir net rašto. Tada "įprastinis" bendravimas su "protingesniu" kompiuteriu išplėstų juos naudojančių asmenų ratą (tarp jų, ir neįgaliesiems).
Todėl NSF įsteigė 10 mln. dolerių fondą STIMULATE 15-ai prizų kalbos, teksto, piešinių ir daugialypės informacijos tvarkymo srityse. Gal būt ši programa pradės naują erą, - ir kada nors išaus diena, kai su kompiuteriu galėsime bendrauti tarsi su kitu žmogumi.
Tarp apmokamų projektų yra:
- TV ir radijo laidų bei laikraščių peržiūrėjimas greitai sukuriant santrumpas.
- kompiuterinė vertimų programa;
- kalbos atpažinimas;
- ranka rašytų tekstų atpažinimas;
- videoinformacijos indeksavimas ir suradimas;
- "žmogiškas" kompiuteris, turintis veido mimiką, informaciją apie gestus ir galintis kalbėti bei suprasti žmonių kalbą.
Kur darbo įrankiai?
WWW puslapių kūrėjus blaško įvairūs darbo įrankiai, kurie prastai suderinti tarpusavyje. Esminis skirtumas tarp senojo išgirtojo serverio-kliento modelio ir judraus Web'o sutrukdė pirmos kartos programoms sėkmingai tenkinti Web administratorių poreikius. Kaip blynai kepami nauji produktai ir net naujos jų klasės. Tačiau kol jie tesirūpina kokia nors viena funkcija, tol nėra sąryšio su kitais.
Ir dabar Web administratoriai dirba, iš vienos vietos į kitą kilnodami failus, po 12 ir daugiau valandų vietoj to, kad formuotų ilgalaikę strategiją. Ir net tobulėjantys įrankiai nesuspėja paskui lyg varlės prieš lietų besipučiančius WWW serverius ir puslapių sąveikos sudėtingumo lygius.
Anksčiau programuotojai sukurdavo programą, kurios nauja versija pasirodydavo tik po kokių metų ar poros. Dabar Web kūrėjų komandos sudarytos iš skirtingų narių: pradedant programuotojais ir baigiant komersantais.
Tyrimai rodo, kad
- apie 55% laiko sąnaudų sudaro www puslapių turinio paruošimas: teksto ir piešinių įvedimas ir tvarkymas, skirtingų duomenų formatų transliavimas, animacijos elementų kūrimas.
- apie 30% darbo atlieka programuotojai kurdami įvairiausias paprogrames ar realizuodami sąveiką su duomenų bazėmis;
- apie 10% tenka adminstratoriams, tvarkantiems WWW serverius ir tikrinantiems tarpusavio nuorodas.
- ir likusius 5% pasiima rinkos analizatoriai, parenkantys veiklos kryptį ir tiriantys serverio panaudojimą.
Dabartinės darbo priemonės leidžia spręsti tris uždavinius:
- pagrindinių puslapio elementų ("Java" ar multimedia programų bei piešinių) kūrimas;
- puslapio surinkimas į vieną visumą suteikiant galimybę naudotis duomenų baze.
- serverio struktūros tvarkymas.
Ar nenorite skaityti E-mail neturėdami kompiuterio?
Jums užtenka paskambinti paprastu telefonu ir kompiuteris balsu perskaitys Jūsų laiškus. Pašto dėžę valdote spaudinėdami telefono mygtukus. Tereikia, kad kitoje laido pusėje būtų įdiegta MS Exchange, Netscape, Eudora ar kita turinti POP-3 elektroninio pašto kliento dalis.
Nuosava kontora
Ar nenorite susikurti virtualaus ofiso, kuriame rinktųsi kolegos, jie vienas kitam paliktų žinutes, saugotų ir keistųsi dokumentais?
Taip pat jums būtų galima iš kur nors toli, - namų ar Majorkos, - prisijungti prie savo kompiuterio ir pasižiūrėti, ar nėra laiškų, įvukdyti kokias nors programas, pasikeisti failais, palikti žinutes.
Jei susidomėjote, parašykite tiesiog man.