Web serveriai

Visi veržiasi norėdami parodyti save pasauliui, sukurti savus www puslapius. Tačiau bet kuris turėtų atsiminti, prieš atsiverdamas pasauliui, susimąstyk, ką nori jam parodyti. Ar turi?

WWW knyga susidedanti vien iš statinių HTML puslapių sunkiai išlaikoma. Tai brangus ir nemaža laiko reikalaujantis darinys. Reikia nuolatos kurti, taisyti ar papildyti egzistuojančius failus. Pasenusią informaciją reikia šalinti ar pakeisti - o visa tai susiję su šimtų ar net tūkstančių nuorodų priežiūra.

Todėl vis dažniau stengiamasi panaudoti duomenų bazes ir puslapius generuoti dinamiškai. Ši atmaina turi du pagrindinius privalumus, pirma, leidžia vartotojams pasiimti tik juos dominančią informaciją, pvz. ar yra reikiama prekė sandėlyje. Be to, visuomet pateikiama šviežiausia informacija. Antra, pats vartotojas gali "Internet" tinklu perduoti duomenis, kuriuos reikia įrašyti į duomenų bazę.

Praktisškai visi Web serveriai suteikia priemones darbui su DB, - tesiskiria tik sąveikos mechanizmai. Bendras visiems "arkliukas" vis dar vien tik CGI, - senas kaip pasaulis, bet vis dar gyvas. Jis turi kelis privalumus, pvz.,

1) tinka visiems, nes yra universalus;

2) turi puikias priemones tvarkyti simbolių eilutėms, - juk dažniausiai vis dar perduodama tekstinė (tekstas ir skaičiai), o ne dvejetainė informacija.

Jo trūkumai gerai žinomi: sudėtingas ir nesaugus naudojimas, labai lėtas. Ir nors visi Web serveriai pasiūlo savus API, gal neskubėkim atsisakyti šio senuko? Nes, pirma visi serveriai naudoja tik savus API ir nepalaiko svetimų. Susikirtimuose atsiranda "konfliktai". Jei per Microsoft IIS norime naudoti "Oracle" DB, reikia "Oracle" ODBC draiverio.

Ką rinktis? Microsoft IIS giriasi greičiausiu atsakymu. Puikiai ir greitai vienu metu aptarnauja keletą konkuruojančių užklausų, - jų skaičiui augant atsakymo greitis drastiškai neišauga. Jis glaudžiai "draugauja" su NT ir kitomis Microsoft programomis. Jis įeina į NT 4.0 versiją ir yra lengviausiai prižiūrias. Tačiau jis neremia "Java" ir svetimų DB.

Netscape Web serveris turi neblogą greitį ir teikia daug galimybių. Jis veikia ne tik NT, bet ir daugelyje kitų (dažniausiai Unix) platformų. "Java" priemonėmis galima panaudoti Informix, Microsoft, Oracle ir SyBase bazes.

Oracle Web serveris gali patraukti dirbančius su Oracle DB, nes suteikia galimybes išnaudoti beveik visus jų aspektus arba PL/SQL procedūras. Tačiau jis toks lėtas ir reikalauja tiek resursų, kad nepatariama jo leista viename kompiuteryje su Oracle DBVS, jei vienu metu tranzakcijų skaičius viršija 8-ias. Esant dideliam konkuruojančių tranzakcijų kiekiui serveris gali tiesiog "nulūžti". Be to, tai pats brangiausias serveris.


Galite paskaityti apie Web/SNA serverius