Didžioji Geležis pasidavė!

Pagaliau Web peržiūros programos galės iš bet kurio pasaulio kampelio vykdyti "mainframe" programas. Tai tapo realybe sukūrus Web/SNA serverius. Užpildytas dar vienas plyšys visuotiniame voratinklyje.

Šio tipo serveriai pašalina poreikį naudoti terminalų emuliacijos programas, kurios galingas darbo stotis paversdavo "bukais" terminalais.

Kaip jie veikia? Web/SNA serveriai įdiegiami atskirame PC (dažniausiai NT platformoje, nors yra produktų skirtų ir "Solaris" ar net OS/2 sistemoms), - tai gali būti net ir tas pats PC, kuris "velka" įstaigos Web serverį. Jo paskirtis - išversti HTTP protokolą į SNA kalbą, kurią supranta "Didžioji Geležis".

Prijungti "voratinklį" prie "mainframe" galima bent trimis būdais:

1) tiesiogiai "mainframe" kompiuteryje "sumontuoti" TCP/IP steką. Tada Web/SNA serveris (esantis tarp Web serverio ir "mainframe") su Didžiąja Geležimi bendraus tiesiogiai per IP. Tačiau tai brangus patogumas, kainuojantis nuo 18 iki 80 tūkst. dolerių. Be to smarkiai apkraunamas svarbiausias "mainframe" resursas - CPU.

2) "mainframe" kompiuteryje galima įdiegti SNA vartus ("gateway"), kurių 100 vartotojų licencija tekainuoja apie 4000 dolerių, perkeliant TCP/IP tvarkymą ant PC pečių. Tačiau SNA ir TCP/IP bendravimas uždeda šiek tiek papildomo darbo.

3) Tarp SNA ir "Internet" įkurdinti "Telnet" serverį, kuris, dažniausiai, emuliuoja 3270 sesiją ir su Web serveriais bei peržiūros programomis bendrauja per TCP/IP. Tačiau šiuo atveju prarandamos kai kurios 3270 funkcijos.

Visi Web/SNA serveriai (išskyrus nebent Attachmate) palaiko visus tris minėtus metodus. Dauguma sugeba dirbti su skirtingų firmų SNA vartais. Detaliau apie tai galite surasti šiuose firmų. kuriančių šio tipo programinę įrangą, puslapiuose:
http://www.attachmate.com
http://www.oc.com
http://www.simware.com
http://www.teubner.com
http://www.ibm.com
http://www.walldate.com