Taip...

Kiekvieno interniečio žydra svajonė yra galimybė visur ir visada laisvai pasiekti bet kokią informaciją. Tačiau likimo ironija, - didėjant konkurencijai puslapių ruošimo kainos auga. Tie, kurie į Web sudėjo daug pinigų (ar laiko, - iš esmės tai vienas ir tas pats) tvirtai žino: GERA INFORMACIJA KAINUOJA. Ir todėl didėja tendencija, kad atsiranda prenumerata ir apsimokėjimas už peržiūrėtą geros kokybės informaciją.

Išimtis tėra tik keli gerai paruošti serveriai, kurie sugeba pritraukti pakankamą kiekį reklamos. Net Lycos ar Yahoo per mėnesį surenka nepilną milijoną dolerių. Atrodo neblogai, tačiau dideliems daiktams ir tai nėra labai riebu.

Ir todėl net didžiosios masinės informacijos firmos, pvz., 26% dienraščių planuoja imti prenumeratos mokestį.

Bet čia 'Vartiklis', todėl dabar

Pora žodžių tinklo programuotojams

"Niekada nelaikėme, kad peržiūros programa gali būti kaip produktas". Šiuos žodžius galima priimti kaip raktinius daugeliui firmų, kuriančioms įrankius Internet'ui. "Vartotojui nereikia palikti programos, su kuria jis dirba, kad galėtų įsijungti i Web".

O kad tai būtų galima, programuotojai gali naudoti bent trijų firmų įrankius, kad galėtų sukurti Web reziduojančius pagalbos failus, programinės įrangos platinimą ir registraciją Internet'e ir Web peržiūros galimybes savo programose.

Microsoft dabar gali pasiūlyti du 32-ių (ir TIK 32-ių) bitų sprendimus. Tai "Internet Control Pack", duodantis peržiūros komponentes, o taip pat FTP, POP3 ir NNTP protokolus, paruoštus kaip ActiveX valdymo elementai ("Controls"). O taip pat "ActiveX Development Kit", kuris anksčiau vadinosi "Sweeper". Jis, suteikia 32-ių bitų API, kuri, be kitų, užkloja (žemo lygio) priėjimą prie HTTP, "Gopher" ir FTP. OLE pagrindu veikianti "URL Monikers" komponentė leidžia klientams asinchroniškai pasiekti objektus, žinant jų URL.

O "Spyglass" siūlo visą rinkinį komponenčių nuosavai peržiūros programai sukurti. Jos moduliai yra suskirstyti į "Media Viewers" (pvz., HTML arba "Java"), protokolų (pvz., HTTP) ir įvairiausių pagalbinių programyčių grupes. Ir skirtingai nuo "Microsoft", neužsidaroma vienoje OS - priemones galima naudoti Windows, MacOS, Unix ir QNX terpėse.

Ir kiti....
Kaip bėga metai...