[ Publikacijos sentencija:
"Kai žaidžiu su savo katyte, kaip galiu sužinoti, kad ji, o ne aš, tiesiog praleidžia laiką su manimi".
M. Montenis ]

"Apple" firma kiša Niutoną į mokyklas

Atsisakiusi "stumdytis" su "Newton" operacine terpe, "obuoliukas" sako, kad nesiruošia supūti vartotojų kišenėje. Taip pat kišeniniai kompiuteriai (handheld computers) skiriami mokymo rinkai, pvz., "eMate 300", kurio kaina 799 doleriai.

"Newton" vystymo sustabdymas "Apple" firmai buvo skausmingas žingsnis, bet ji tikisi, kad skaudžių pamokų neužmirš ir dar su šaknimis neišrauna mobilių skaičiavimų. Per metus ar pusantrų i praras kažkiek klientų, bet tikisi juos susigrąžinti ateityje. Bet mokyklose šeimininkaus ne vien "obuoliukai" - į ten ateina ir "Dell" ir "Compaq" firmos. Mokyklos nori mokyti su ta technika, kurią mokiniai galės naudoti darbo vietose. Ar tikrai jos pasirinks "eMate"?

Pasauliui apie Lietuvą
Resources about Lithuania

Ką pasauliui pasakoja apie Lietuvą ir lietuvių kalbą, galite pažiūrėti:
http://www.sil.org/ethnologue/countries/Lith.html - apie kalbą;
http://www.muc.muohio.edu/~griniujl/lt.html - daug nuorodų į lietuviškas svetaines, iš kurių dažnai paminimos atsitiktinės, o praleidžiamos daug vertingesnės

Kovo 1-ą dieną
yra Eudoros vardadienis, kurią turėtų atšvęsti visi "Eudoros" vartotojai.

Kovo 1-ą dieną
taip pat gimė Seimouras Papertas, Logo vėžliuko sukūrėjas, didis kompiuterinio mokymo "Logo" pagrindu pradininkas, pernai viešėjęs Lietuvoje. Lietuviškai yra parengta jo knyga, "Minčių audra", kurios recencija bus perspausdinta vėliau.

[ Publikacijos sentencija:
"Sąmonės atžvilgiu dar nieko nereiškia, kad sprendimą priima dauguma".
Mohandas Karamčandas Gandi ]

"Apple" firma spjauna ant Niutono

Ne ne ant to garsiojo mokslininko ar kokio jo biusto, o nutraukia taip vadinamos operacinės terpės ("Newton") pagrindu sukurtų gaminių (daiktų, panašių į kompiuterius) tolimesnę plėtrą. Į "juodąjį" sąrašą papuola ir "MessagePad 2100" bei "eMate 300" kišeniniai kompiuteriai.

Priežastis - gal dėl to, kad žmonės atprato rašyti ranka (būtent tokiu principu buvo įvedama informacija šio tipo kompiuteriams - užrašoma ranka ant specialaus ekrano). Čia biškį pajuokavom - bet jau pernai gegužės mėnesį "Apple" įkūrė atskirą padalinį Niutonams - su slapta viltimi, kad jis ką nors sudomins ir bus nupirktas su visais skarmalais ar kaip kitaip remiamas.

Tai jau ne pirma firma, siaurinanti savo akiratį ir tikinti, kad tada jis bus daug aštresnis. Ir labai keista, kad jos pradeda taip elgtis tik tada, kai atsiranda pinigų stygius ir pasipila kitokios bėdos - neblogas pavyzdys - "Corel" firma, sugrįžtanti prie savo ištakų - grafinių paketų. Kol firmos "eina į kalną" - jos viską aplink be galvos superka, išpampsta ir pradeda nebežinoti, ką daro.

Toks posūkis leis firmai programinės įrangos gamybos srityje sutelkti didesnį dėmesį "Macintosh" operacinei terpei, kuri, jos vadų žodžiai, galės patenkinti firmos ambicijas.


Naujausias Vartiklio numeris
Pagrindinis Vartiklio puslapis