Aukštesnioji HTML?

[ Publikacijos sentencija:
"Pasitenkinimas yra, po visa ko, tik tobulas tingumas".
Ričardas Haliburtonas ]

Žvilgsnis į praeitį? Sveiki sulaukę 1970-ųjų?

Pasiūlydama "Windows Based Terminal Server" "Microsoft" firma arba smarkiai šoktelėjo į priekį arba gerokai žengtelėjo atgal. Ši programinė įranga leidžia daugeliui vartotojų vienu metu NT serveryje (o ne savo darbo vietose!) vykdyti "Windows" programas, kurių rezultatus matyti "terminalo" ekrane (t.y. savo darbo vietoje). Vartotojas darbo vietoje turi arba nedidelį kliento paketėlį arba pigų "kvailą" terminalą. Negi nepanašu į senų gerų laikų "Unix" darbo stilių?

Tačiau vienas trūkumas - "Terminal Server" nors ir greitas, bet ėdrus. Jam pačiam reikia 32 MB operatyviosios atminties ir dar po 8 MB - kiekvienam klientui. Bet jei reikia - ką padarysi... Ir paversim NT - "Unix" terpe.

"Heitml" (tariama Hi-TML) sistema išplečia HTML galimybes leisdama pačiam vartotojui kurti savus aprašus (tags). Tai įgalina valdyti dinaminius puslapius ir duomenų bazes neprogramuojant CGI (pvz., "Perl" kalba) ar ISAPI specifikacijų. "Heitml" sistema veikia WWW serveryje ir pati dinamiškai sukuria WWW puslapius. Ji turi didelį aprašų rinkinį, kuris WWW pulapių kūrėjus atskiria nuo poreikio suvokti serveryje vykstančius procesus.

"Heitml" gali įsiminti kintamųjų reikšmes ir jas perduoti į kitus WWW puslapius. Todėl ryšio sesijos metu galima sekti lankytojo užklausas (pvz., surinkti jo "pirkinių krepšelį". Sistema NT terpėje integruota su ISAPI specifikacija - todėl užtikrinamas didelis jos greitis. "Unix" terpėse "Heitml" gali tiesiogiai bendrauti su "Apache" WWW serveriu, o kitais atvejais - naudojasi CGI specifikacija.

"Heitml" kaina serveriui yra apie 350 dolerių. Daugiau informacijos ieškokite šioje WWW svetainėje


Naujausias Vartiklio numeris
Vartiklio naujienų puslapis
Pagrindinis Vartiklio puslapis