Lietuvos valdžios atstovai pareiškė netoleruosią neteisėto programinės įrangos naudojimo valstybės intitucijose.

Taip pat skaitykite:
Suskaičiuoti viščiukai? Kas tie piratai?

Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerija ketina imtis visų būtinų priemonių siekiant legalizuoti programinės įrangos naudojimą valstybinėse institucijose. Tuo tikslu ketinama pateikti Vyriausybei poįstatyminio akto projektą “Dėl privalomo teisėtos programinės įrangos naudojimo valstybinėse institucijose”. Taip pat, bus ruošiami atitinkamų įstatymų pakeitimai, siekiant sukurti palankesnes sąlygas programinės įrangos industrijos vystymuisi.

Apie tai buvo pranešta praėjusią savaitę vykusiame “BSA” (Business Software Alliance – Verslo Programinės Įrangos Gamintojų Aljanso)* atstovų susitikime su LR Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministru p.Kęstučiu Skrebiu ir tos pačios Ministerijos Informacijos ir Informatikos departamento vadovu p.Renaldu Gudausku bei informacijos infrastruktūros planavimo skyriaus vedėju p.Martynu Bieliūnu. BSA susitikime atstovavo p.Sharon Golec Keniger, p.Victoria Espinel, BSA advokatė Jolanta Kaminskaitė-Pranckevičienė. Jame taip pat dalyvavo ir “Infobalt autorinių teisių agentūros” direktorė p.Vilma Misiukonienė.

Susitikimo metu buvo akcentuota, kad bus siekiama įteisinti strateginę partnerystę su užsienio bei vietiniais programinės įrangos gamintojais, kad informacijos srautas iš pastarųjų kuo greičiau pasiektų mūsų IT profesionalus ir vartotojus, taip pat tinkamai pritaikomi pasauliniai metodai ir standartai programinės įrangos lietuvinimui.

InfoBalt autorinių teisių agentūros inf.