Keletas 'Internet' adresų

97'ieji: rugpjūčio-rugsėjo mėn. rinkinys

Tęsiame nuorodų į kitus puslapius skyrelį (apsilankykite ir ten, kur dar ne viskas sutvarkyta, bet yra jau ir naujesnių - Kalėdinių).
Stengsimės surasti ir siūlyti aplankyti kai kurias įdomesnes vietas pasaulyje. Aišku, pasaulyje viskas kinta, - ir kartais atsitiks, kad šios nuorodos taps neveiksnios, - negaliu dėti dėl jų galvos. Tebelaukiu jūsų pagalbos, - parašykite ką nauja ar įdomaus (nesvarbu, kokia tema) suradote "Internet" tinkle:
j.skendelis@elnet.lt

 1. Nepatikliems - Net Probe, 1800 KB
  Turite keletą savo pamėgtų ir dažnai lankomų WWW puslapių? Kaip sužinoti ar jie pasikeitė, - ir tik tada nukreipti savo žirgą link jų? Padėti, o gal ir skatikėlį kokį sutaupyti, gali ši programa.

 2. Lygintuvams - CS Diff, 825 KB
  Ar kada bandėti palyginti du tekstinius pvz., HTML, failus (arba Word dokumentus). Padėti gali ši programa, kuri apie savo darbą pateikia aiškią ataskaitą.

 3. Pigeivoms - http://www.members.tripod.com/~FreedomHigh/
  Daug visko VELTUI!

 4. http://www.prismnet.com/~pjcassel/
  Liūdnas šriftas. Juk ne visad šypsaisi :-)

 5. Gydytojams - vakcina
  Užplūdo virusai - jie puola iš visų plyšių? Kam pirkti komercinį paketą, jei galite tiesiai iš čia per kelias minutes patikrinti savo kompiuterį - nereikia net siųstis programų! Papildomas straipsniukas apie antivirusines programas.

 6. Betvarkė - bibliotekininkams
  Rugpjūčio 31 - rugsėjo 5 d. Kopenhagoje (taigi Danija) vyksta 63-ioji bibliotekininkų sueiga, o čia - eklektiškai sumestos tos sueigos tezės. Yra gerų gabalų!

 7. Turintiems daug laiko - kiečiausi žaidimai
  Ko tik ten nėra - 3D veiksmo žaidimai.

 8. Kairiarankiams Lorin'o puslapis
  Daug informacijos apie kairiarankius: mitai, kasdienybė, paplitimas, galimos pasekmės, garsūs kairiarankiai ir ryšis su gyvenimo trukme. Juk smalsu, ar ne?

 9. Laukinių Vakarų dvasia dar gyva - Kaubojų puslapis
  Pavadinimas pats viską pasakė!

 10. Tik mėsėdžiams - Virtuali virtuvė vegetarams
  receptai, vegetarai ir jų gyvenimo stilius, alternatyvi medicina, gamtos vaistai, gyvūnų teisės ir daug kitokio šlamšto.

 11. Minties galiūnams - psichologiniai testai
  Ir psichologinė pagalba veltui, straipsniai apie psichinę ir moterų (galinčių atsisiųsti net programinę įrangą) sveikatą.

 12. Verslininkams - ekonomijos aiškinimas
  Tai kursai, kai kiekvienam 'studentui' skiriamas atskiras dėstytojas. Nebūtinos jokios pradinės ekonominės žinios - kaip tik mums iš Bambukų šalies.

 13. Nukvakėliams - lelyčių "Barbių" kolekcionieriams
  Puikesnių dalykų nebūna! Cool! t.y. "Šalta!"

 14. Keliaujantiems į Rusiją - viešbučių rezercvacija.
  Daugiau kaip 150 viešbučių.

 15. Gerbėjams -
 16. Susirūpinusiems sveikata - odos priežiūra
  Apie alergiją ir muilus, šampūnus, losjonus ir kita. Labai patartina pasiskaityti prieš einant į parduotuvę.

Programos Voratinklio gijoms ir kiti adresai

Jei ieškote "Internet" skirtos programinės įrangos, pirmiausia užsukite čia:
http://cws.iworld.com

Šiame "Consummate Winsock Apps" tinklapyje iki viršaus prikrauta pagal temas surūšiuotų listingų ritinių, apžvalgų ir patarimų. Ir ne vien tik visur įprasti ir įgrįsti pradedantys siūlymai atsisiųsdinti peržiūros ar pašto programas. Čia rasite daug įvairiausių kliento programų biržų makleriams, oro prognozei ir naujienoms gauti.

Priminsiu truputį terminiją:

 • klientai yra atskira programų rūšis - tai programos, veikiančios kompiuteryje, prijungtame prie tinklo ir galinčios iš kito kompiutterio (pvz., serverio) paimti informaciją. Dažnas "internetietis" yra susidūręs su tokiais klientais - peržiūros programomis, pvz., "Netscape Navigator" arba pašto programomis, pvz., "Eudora".

Jame daug šaunių dalykėlių:

 • per 400 programų sąrašas, surūšiuotas pagal pavadinimą (taip pat galite peržiūrėti programas pagal jų klases);
 • 20 populiariausių programų sąrašas,
 • geriausia savaitės programa,
 • geriausių kiekvieno tipo programų apžvalga - labai patogi paslauga nespecialistams ir pradedantiems (bet naudinga ir "asams").

Pasistačiau sau namą

Kartu su "Internet" era atėjo "aukso amžius" ir programinei įrangai, surenkamai iš atskirų komponentų. Vienos iš žinomesnių tokios rūšies "plytų" yra peržiūros programų išplėtimai ("plug-ins"). "Microsoft" milžinas neliko nuošalyje pasiūlęs "ActiveX" technologiją. Visi programuotojai ir WWW puslapių kūrėjai turėtų į lankytinų puslapių sąrašą įtraukti ir
http://www.activex.com/
kuriame ras naujų "ActiveX" komponentų, įvairių įrankių jų kūrimui. Svarbiausia - viskas vienoje vietoje - nepasimesi ir nepaklysi tarp Voratinklio gijų.

Nereikia nei misterio Properio

"Internet" klestėjimo metu vieną iš galingiausių failų tvarkymų programų ("File Manager"), leidžiančią, naudojant "ActiveX" komponentus, peržiūrėti net ir su MS Office'97 sukurtus dokumentus, HTML kalba parašytus WWW puslapius, animuotus piešinukas ir ZIP archyvus, užrakinti diskus, spausdinti, konvertuoti į kitus formatus ir mokančią atlikti dar daug kitų reikalingų darbelių rasite adresu:
http://www.turbobrowser.com/

Kažkiek papildomų adresų

 1. Istorikams - 1847-1909 m. Panoraminiai JAV žemėlapiai ir Spalvotas JAV susidarymo atlasas
  Pirmajame rasite keletą panoraminių (iš paukščio skrydžio) žemėlapių, antrajame detalius (bet ir didelius - iki 1 MB) spalvotus žemėlapius. Tikras lobis tyrinėtojams.

 2. Pradedantiems politikams - plakatai
  Garsių ir nelabai veikėjų iš TSRS, Kubos ir Kinijos propogandiniai plakatai. Labai sveika vėl juos prisiminti - tik reikia turėti kantrybės, kol jie nusisunks. Kažkada negalėjai praeiti jų nepastebėjęs, o šiandien išnykę - jie rado naują gyvenimą Web'e.

 3. Web kūrėjams - specialus saitas
  Priežiūra, grafika ir dizainas, serveriai ir aparatūra, prekyba.

 4. Kriauklės
  Jūros kriauklelės, švyturiai, krabai ir kita.

 5. Krabai-atsiskyrėliai

 6. http://www.ecosite.co.uk - European ecology symbol

 7. http://www.lpa.co.uk - Prolog

 8. http://www.next.comhttp://www.metrowerks.com - Objective-C įvadas

 9. http://www.data.com - Data Communication

Papildomi "Internet" adresai
1998m. kovo mėn. adresų rinkinys
Kiti "Internet" adresai
Naujesni "Internet" adresai