Išėjus aukso plauti

[ Publikacijos sentencija:
"Išbandoma drąsa esant mažumoje, išbandoma tolerancija esant daugumoje".
Ralfas Sokmanas ]

Naršantys "Internet" tinklą jau turėjo aptikti puslapių, kurie puikuojasi įvairių apdovanojimų ikonytėmis. Kaip jos gaunamos?

Yra įvairiausių WWW svetainių apdovanojimų - ir kiekvienas jų turi savo vertę. Suteikiant daugumą apdovanojimų atsižvelgiama į WWW svetainių lankomumą, tam tikrą jų pakraipą ir apdovanojimų suteikimo dažnį. Ypač lankomos WWW svetainės ("USA Today", "Starting Point" or "Yahoo!") laimėtojams neįtikėtinai trumpą laiką leidžia puikuotis jų "balne". Pavyzdžiui, "USA Today" pasirenka PENKIAS laimingąsias per dieną ir juos įspūdingai pateikia - su trumpu aprašu ir piešinuku iš tos svetainės. Bet... cha cha... toks pasiekimas gali visiškai priblokšti tam nepasiruošusius neypatingai galingus serverius.

Dauguma apdovanotųjų svetainių yra pašvęstos vienai kuriai temai - verslui, prekybai, priemonėms laisvalaikiui, sportui ar politikai. Tačiau, nelaimei, vieno colio pločio apdovanojimo ikonytės, kurias išvystate naršydami Voratinklį, nepajėgia išreikšti to apdovanojimo kriterijus. Ir jei norite išvengti varginančio susirašinėjimo pateikiant savo svetainę apdovanojimui, prieš tai atidžiai perskaitykite kokius kriterijus jie vertina.

Pamąstyti reikia ir apie apdovanojimų suteikimo dažnį (kasdien, kas savaitę, kas mėnesį, retkarčiais). Tai ypač svarbu, jei jūsų svetainė skirta kokiam nors įvykiui. Kovo 5-ą gauti apdovanojimą svetainei, kuri skirta renginiui, vyksiančiam kovo 20-30 dienomis tėra tik savęs pamaloninimo išraiška, o ne tikroji nauda.

Ir paraiškos užpildymas apdovanojimui gali būti laiko gaišimas. Vieniems pakanka nurodyti tik WWW svetainės adresą, kiti paprašo pridėti ir trumpą aprašą. Tai nėra sunku, bet yra ir tokių, kurie papildomai paprašo daug asmeninės informacijos: lyties, pajamų, hobi, išsilavinimo, užimamų pareigų darbe, firmos pavadinimą ir adresą, darbuotojų kiekį straipsnio apie tai, kodėl jūsų svetainė verta gauti apdovanojimą ir kiek svėrėte gimdami.

Toliau, pateikę paraišką, tikitės gauti kažkokį atsakymą. Nebūkite naivūs! Dauguma WWW svetainių, dalijančių prizus, gauna šimtus ir net tūkstančius paraiškų per dieną ir tik per du mėnesius gali peržiūrėti visas jas. Kitos, nesvarbu kaip jos būtų užimtos, iškart atsiunčia automatinį "dėkui už jūsų dėmesį" laiškelį, pranešdamos, kad gavo jūsų paraišką. Dar kitos paprašo patvirtinti savo paraišką. Yra ir tokių, kurios nieko nepraneša - turite patys kasdien aplankyti jų svetainę ir pasitikrinti, ar netyčia negavote apdovanojimo.

Dauguma WWW svetainių kuriam nors laikui įdeda nuorodą į apdovanojimą gavusią WWW svetainę, bet yra ir tokių, kurios jums atsiunčia tik apdovanojimo ikoną, kurią galite įdėti savo puslapyje kaip savo pasiekimų įrodymą.

Kai kurios svetainės nieko mainais už apdovanojimą nereikalauja, tačiau kitos nori, kad jų apdovanojimo ikona dar iki paskelbiant laimėtoją būtų "pakabinta" garbingoje svetainės vietoje. Dauguma paprasčiausiai diplomatiškai paprašo, kad prie apdovanojimo ikonos, kaip kokia padėka, būtų nuoroda į jų svetainę.


Ar visad tai, kas buvo seniai, yra bloga?
Papildomi "Internet" adresai
Kiti "Internet" adresai
Naujesni "Internet" adresai