Informacinės technologijos
Julius Kavaliauskas

Pastabos: 1. jei turite kokią nors kitą ar papildomą nuomonę, - ją galite išsakyti "Vartiklio" "Diskusijų klube". Laukiame ten jūsų...
Taip pat savo nuomonę (ar pasiūlymus) galite pasiųsti "Vartiklio" redaktoriui el. paštu adresu j.skendelis@elnet.lt.
2. Tekstai yra autorinė "Vartiklio" nuosavybė ir negali būti be leidimo platinami ar panaudoti bet kokiems kitiems tikslams - nei visi, nei bet kuri jų dalis.

IT ir Oracle

Banginiai - IT ir Oracle

1. Kas svarbaus pas jus?
Svarbiausias akcentas buvo naujas "Oracle" serveris. Jį jau turi kai kurie mūsų klientai: "Lietuvos rytas", Lietuvos bankas ir kiti klientai. Nors parodos metu atradome ir naujų klientų, bet dominavo švietėjiška akcija. "Oracle" serveris yra galingas įrankis didelėms organizacijoms. Paroda nėra ta vieta, kur galima būtų nagrinėti įvairius technologinius šio serverio aspektus.

2. Jūsų nuomonė apie "InfoBalt" parodą?

Parodoje man pritrūko bendravimo tarp atskirų kompiuterinių firmų. Nebuvo ir bendrą problematiką nagrinėjančių seminarų - vienintelis įdomus seminaras tebuvo "Inovacijos ir informacinė visuomenė", kuriame šnekėjo R.Krukauskas, pareiškęs, kad "jeigu norime Lietuvoje padaryti rimtas informacines sistemas, tai turi būti įrašyta į politinės partijos programą". T.y., jokia firma negali garantuoti, kad išspręs pasienio, mokesčių ir kitas problemas. Ji tegali pateikti technologijas, tą "motoriuką", kuris tai suks, - bet negali kuo nors tai užpildyti ir sujungti su organizaciniais sprendimais.

Visi kiti seminarai buvo tik apie tai, kas ką parduoda. Labai dažnai atvažiavęs užsienietis nieko nauja mums nepasako. Jie teatveža tam tikras naujienas, kurias pasiruošę pasakyti labai didelei auditorijai. Pvz., iš mūsų praktikos: "Oracle" atstovas šnekėjo apie "Oracle" bendradarbiavimą su "Microsoft" firma dėl "Windows" NT. Šiandien bet kuris Lietuvos specialistas, atsivertęs "Internet", iškart pamatys tai. Mes jau esame lygūs su jais - informacijos kiekiu ir žinių kiekiu, apie tai, kas vyksta pasaulyje. Pvz., Vilniaus universitetas gauna tokią "Oracle" versiją, kurios dar neturi Stokholmo universitetas. Praėjo tie laikai, kai užsieniečiai galėjo važiuoti čia kaip pas kokius atsilikėlius ir atnešti "šviesą".

Pastebiu dar vieną tendenciją. Žmonės, kurie pradėjo prekiauti kompiuteriais, pradėjo kurti technologijas, buvo atėję iš Mokslų akademijos, kur užsiėmė rimtais dalykais - jų intelekto potencialas buvo žymiai aukštesnis nei paprasto komersanto. Tie žmonės nori labiau bendrauti ir plėtoti, sakykim, informatikų gildiją. Taip pat norėtųsi informatikos sąvoką išplėsti komunikacijos sritimi prie informatikos prijungiant informacijos vadybą.

Patiko "Lema", kuri pateikė informaciją apie tai, ką ji veikia, bet nedemonstravo kompiuterių. Tai Ozerinsko sukurtas videomenas - netikėtas ir labai geras sprendimas. Kai kurie žmonės net pareiškė, kad tai jau paskutinės rinkos gyvavimo dienos. Daugiau dėmesio reikia kreipti į socialinius aspektus, nes kompiuteris plačiai auditorijai yra "juoda" dėžė - ir jei jis nėra tas įrankis, kaip pvz., tušiukas, kuris reikalingas tuo metu, jis apie jį nieko nesupranta.

Firmos nepakankamai atidžios bendraudamos su klientais, - informaciją gausi, jei pats per jėgą prieisi ir tiesiai paklausi. Bet šiaip atėjusių smalsių žmonių srautus dažniausiai ramiai plaukia pro šalį ir negauna nieko. Užsukęs į stendą gali stovėti ir dairytis, - ir ne visad kas nors prieis ir paklaus, kuo gali padėti.

Yra dvi kryptys - vieniems parodos dalyviams tai mugė. Pvz., "Omnitel" ir "Bitė" plečiasi, šios firmos rodo savo jėgą. Ir jiems tie dideli plotai yra pateisinami.

Kiti reprezentuoja save. Pvz., "Info-tec", galėjęs, ko gero, sukurti didelį stendą, pasirinko kuklų sprendimą, medžio karkasą, - ir tai įstringa mintyse (prisimenant ir šiais metais "Šiuolaikinio meno centre" panašiai apipavidalintą jau minėto Ozerinsko parodą). Taip atsisakoma pompastikos ir grįžtama prie paprastų dalykų, kad kompiuteris yra namų aplinkoje, kad jis yra draugiškas, jis yra patrauklus ir suprantamas.

3. Kokie ateities planai?
Tikimės, kad ir ateityje vykdysime savo didžiuosius projektus, - juk, kažkokiu būdu, esame lyg ir banginiai. O ką gali padaryti banginis - nebent pliaukštelėti uodega ir aptėkšti kitus.Vartiklio diskusijų klubas
InfoBalt'97 apžvalgos pagrindinis puslapis
Vartiklio skelbimų ir naujienų lenta
Pagrindinis Vartiklio puslapis