IBM - tai visas pasaulis! IBM karščiausios naujienos

Apjuoskime planetą parduotuvių žiedu!

Ten yra viena tokia griežta taisyklė. Atsikėlęs anksti rytą, nusiprausi ir susitvarkai, o po to sutvarkai savo planetą.
(Antuanas de Sent-Egziuperi)

Gegužės 28 d. IBM atstovybė (Šv. Jono 3) seminarą seminarą "Sprendimai mažajai Planetai" apie komerciją "Internet" tinkle, programavimą naudojant "VisualAge" ir "Lotus Domino". Daugelio dalyvių nuomone įdomiausia buvo trečioji tema, pademonstruojant "Lotus Domino" serverio sąveiką su skirtingomis kliento programomis ("Netscape Navigator", "Microsoft Explorer" bei "Notes") bei "Java" galimybės. Šį pranešimą skaitė Jorulf Beitland, Šiaurės šalių "Lotus" programavimo padalinio vadybininkas.

Kitus du pranešimus skaitė Flemming Schmidt ir Lars Steensgaard iš IBM Šiaurės šalių padalinio. Nors pranešimai buvo daugiau apžvalginiai, man patiko konkretūs IBM sprendimai "Internet" tinklui. IBM deda dideles pastangas, siekdama pažaboti "Internet" tinklą - jos šūkis: "Bet kuris vartotojas prie bet kurio serverio".

IBM karščiausios naujienos Voratinkliui "Internet" uždavinius galima būtų išskirstyti į tris kategorijas:

 1. Informacijos tvarkymas ir pateikimas
  pvz., "American Airlines", kurių uždavinys "Internet'u" pateikti turimą informaciją ir pranešti apie naujas paslaugas arba
  Nacionalinė ledo ritulio lyga: įsivaizduokite, kaip patogu - pažiūri rungtynių epizodą, nubėgi į statistikos skiltį, paieškai dar šiokios tokios informacijos, ir vėl grįžti prie rungtynių... O jei prijungus bilietų pardavimą ir kitas paslaugas? Prieš pirkdamas bilietą dar gali "pasėdėti" vienoje ar kitoje vietoje ir patikrinti, kaip iš jos atrodo vaizdas. Puiku?
  O argi nebūtų gražu, jei miesto savivaldybė (merija, taryba) laiku ir patrauklia forma apie padėtį ir savo veiklą informuotų savo miestelėnus?
 2. Bendras darbas
  "Wake Forest University" "Web" pagrindu didina dėstytojų ir mokinių sąveiką, o
  "Delta Lloyd" pagyvino savo ryšius su prekybos agentais.
 3. Ir pagaliau KOMERCIJA! Japonijoje "Fuji Bank" leidžia saugią prekybą ir atsiskaitymų sistemą,
  Suomijoje ISKU prekiauja furnitūra (baldų detalėmis). Galite pasižiūrėti trimatį vaizdą ir užsakyti reikiamas detales;
  Švedijoje - "Livia" pensijų fondas, kurio 25 tarnautojai aptarnauja 250 TŪKST. klientų! (o kad pas mus taip būtų galima!)
  Norvegijoje REMA 1000 - universali prekyba: maistas ir kitos prekės. Užsakymų priėmimas ir tiesioginis pristatymas.
  Danijoje "Egmont" - knygų ir žurrnalų leidyba.

Štai sritys, kur galima panaudoti "Web" sprendimus:

 • Saugios bankinės operacijos;
 • vyriausybės elektroninės paslaugos;
 • sveikatos apsauga;
 • prekyba;
 • mokymas;
 • ir t.t.

Voratinklis jau apraizgė mūsų planetą, apraizgyta jau ir Lietuva. Ar ne laikas išmokti prekiauti panaudojant šias Voratinklio gijas?>IBM naujienų puslapis