Ar didžiausia problema - atšilimas?  

Prieš keletą savaičių kelių dienų bėgyje du ekspertai aiškino, kaip blogai Lietuvai atsiliepia klimato atšilimas. Šiaip jau tokiose kalbose nieko keisto kaip ir nėra – dabar madinga keikti žmones, kad jie didina Žemės temperatūrą. Tiesa, niekada nesu girdėjęs, kad kuris nors iš tų kalbėtojų remtųsi savo pavyzdžiu – tai paprastai abstrakčios rekomendacijos visai likusiai žmonijai. Šiuo atveju kalbančios galvos protingais veidais padejavo dviem skaudžiais klausimais: pirma – kyla Baltijos jūros lygis; antra – senka Kuršių marios. Abu reportažai buvo kaip pridera – su filmuota vaizdo medžiaga, turinčia įrodyti teiginių tikrumą.

Tikriausiai ne vienam teko matyti Kuršių marių ir Baltijos jūros susiliejimą. Galbūt teko ir girdėti apie susiekiančių indų dėsnį – vieną iš seniausiai atrastų dėsnių. Teoriškai svarstant – kylant Baltijos jūros lygiui, Kuršių marios nusekti tiesiog negali. Vadinasi, vienas iš pranešėjų tiesiog melavo? Galimas dalykas.
Blogiau, jeigu nemelavo. Kokios jėgos gali paveikti vandenį taip, kad vos per 90 km pasimatytų skirtumai? Geriausias paaiškinimas tai blogai situacijai – kažkur atsirado įduba, o nevėkšlos matuotojai to nepastebėjo ir gylių skirtumą pateikė kaip vandens lygio kilimą.

Visi kiti variantai tik blogesni. Ir akivaizdu, kad tai ne tik Baltijos problema.

Kalbos apie prasidėjusį masinį išmirimą. Mokyklinės programos, ruošiančios siauro profilio specialistus. 2008 metais pradėtas Svalbardo projektas*) – atšiaurioje saloje pradėtas rinkti sėklų bankas. Suintensyvėjęs Marso žvalgymas. Ruošimasis kasti naudingas iškasenas iš įvairių dangaus kūnų. Anksčiau buvusių išsivysčiusių civilizacijų neigimas, nekreipiant dėmesio į artefaktus. Totalus sekimas, atseit nukreiptas prieš teroristus. Vienos didžiausių pasaulio ekonomikų vadovas pradedantis niekam nereikalingą ekonominį karą. Naujai išrinktas britų premjeras, kaip svarbiausią užduotį nurodantis policijos pajėgų didinimą. Kas vyksta iš tiesų?

Bijau, kad atsakymų į šį klausimą nerasime, kaip nerasime ir ką nors norinčio pasakyti asmens – galintys pateikti atsakymus arba bijo, arba suinteresuoti tylėti. Todėl teks bandyti išprotauti patiems. Prasidedantis masinis išmirimas – labai pavojingas reiškinys, tačiau toks reiškinys – jau šeštasis. Kas gi sukėlė prieš tai buvusius penkis? Manau, kad mylimiausią šių laikų baubą homo sapiens galima drąsiai braukti iš sąrašo. Nekaltas jis dėl prieš tai buvusių penkių, nemanau, kad kaltas ir dėl ateinančio. Mokslininkai bando įrodyti, kad prieš tai buvusį išmirimą sukėlė asteroido smūgis, tačiau ši hipotezė turi tiek daug spragų, kad net nėra prasmės jų apžvelginėti. Kalbos nėra, meteoritas buvo, tik ar jis išties sunaikino gyvybę ar tik paslėpė pėdsakus? Apie dar anksčiau vykusius procesus žinių dar mažiau. Mano nuomone, visai realu, kad išmirimus sukelia kažkoks dangaus kūnas, reguliariai Planeta prasilenkiantis su Žeme. Jeigu tas kūnas pakankamai masyvus, jam net nereikia susidurti su mūsų planeta – vien jo traukos jėga gali sukelti neįsivaizduojamus Žemės kataklizmus, neminint jau apie bet kokį kūną esančius didesnius ar mažesnius palydovus, kurie gali pakeisti šeimininką ir tiesiog nukristi į Žemę. Ar galime teigti, kad tokio kūno nėra?
Skaitykite apie Nibiru planetą...

Dabartinės mokymo programos nebesuteikia plataus profilio žinių, todėl galima drąsiai teigti, kad tikėtina, kad didžioji žmonijos dalis kažkokio dangaus kūno tiesiog nepastebėtų, o jei ir pastebėtų – nesugebėtų įvardinti. Dangaus stebėjimą atlieka įvairios vyriausybinės organizacijos, naudojančios didelius teleskopus, kurie taip pat priklauso vyriausybėms. Vienas svarbus aspektas – norint nukreipti tokį teleskopą į tam tikrą dangaus sritį, reikia gauti leidimą ir daug laiko laukti. Kitas – kas gali paneigti, kad kokios nors organizacijos koreguoja nuotraukas? Lieka astronomai mėgėjai, kurie teoriškai galėtų atrasti tokį kūną, tačiau jeigu jis artėja iš „neįdomios“ srities ir yra dar pakankamai toli – tikimybė jį pastebėti beviltiškai menka. O jeigu kas nors jį ir pastebės – pavienį asmenį galima nutildyti, o jo tyrimus išjuokti.

Tačiau tokiai katastrofai ruošiamasi pakankamai intensyviai. 2008 metais prasidėjo Svalbardo projektas – atseit reikia išsaugoti ateities kartoms augalų įvairovę, todėl atšiauriose sąlygose įkurta saugykla. Aš nežinau, kas iš tiesų joje saugoma, kaip, manau, nežino ir didžioji žmonių dalis. Labai lengva pasakyti, kad į sandėliuką kažką padėjau, jeigu sandėliuko raktas tik pas mane ir niekas negali patikrinti, kas ten iš tiesų. Tačiau projektas toks didelis, kad visiškai nuslėpti neįmanoma, todėl paskleidžiama dūmų užsklanda. [ Beje, svarstoma ir a[ie sėklų fondą Mėnulyje, daugiau apie tai Jei žūtų Žemė?...

Pats savaime Svalbardo projektas gal ir nebūtų labai svarbus, tačiau šalia jo, nors ir tiesiogiai nesusiję, vyksta keisti įvykiai. Suintensyvėjusi Marso žvalgyba – vienas tokių signalinių ženklų. Jeigu Marsas išties atrodo taip, kaip mums pateikiama, tai didelės prasmės mesti ten pinigus nėra – žmogus negalės ten įsikurti ir normaliai gyventi. Netgi Jupiterio palydovai atrodo žaviau. Tačiau gal Marsas išties nėra visiška dykynė? Žemėje irgi pakanka vietų, kuriose žmogui gyventi būtų pakankamai problematiška, tai kodėl nenuleidus marsaeigio į analogišką vietą? Pleškink sau nuotraukas ir siųsk Žemėn – žiūrėkite, kaip čia baisu. O jei dar uždėti ant kamerų kokius filtrus? Gal išties jau ruošiamos bazės nusipelniusiems gyventojams, kurie galės sunkius laikus pergyventi pakankamai komfortabiliai?

Kitas panašus ženklas – asteroidų kalnakasyba [dar ta tema paskaitykite >>>>>]. Paprastų palydovų pakėlimas ir paleidimas Žemės orbitoje kainuoja milijonus, tai kokie bus kaštai parvežti kilogramą iškasenų iš asteroido? Šiuo atveju vėlgi peršasi mintis, kad apie kosmines technologijas paprastas žmogelis žino nepaprastai mažai, o tie demonstraciniai skrydžiai tėra tokia pat dūmų uždanga. Ir tai būtų logiška – iki Mėnulio skrista jau prieš 50 metų. Prisiminkite, kaip atrodė ir ką galėjo automobiliai arba lėktuvai 1969 metais, palyginkite su šiuolaikiniais ir užduokite sau klausimą: „O kodėl netobulėjo raketos?“

Dar vienas labai svarbus klausimas – kodėl neigiamos ankstyvesnės civilizacijos? Mes net negalime įsivaizduoti, kaip buvo sukurti megalitiniai pastatai, o juo labiau pastatyti kažką panašaus, tačiau teigiama, kad anksčiau žmonės buvo laukiniai, nesugebantys pagaminti net normalaus kirvuko. Čia jau net į prastą humorą nepanašu. Ir klausimas ne apie pastatus, o kas atsitiko? Tvanas? O kas jį sukėlė? Ta pati Nemezidė?

Šiek tiek nukrypstant į šalį – yra hipotezė, kad žmonės jau kartą atskrido iš Marso, tačiau klausimas vis tiek išlieka tas pats – o kodėl sulaukėjo?

Kam reikalingas visoje planetoje įsigalėjęs totalus sekimas? Neapsigaukite – visų mūsų elektroniniai laiškai keliauja vos per kelis serverius, kuriuose tikrai nesunku surasti norimą asmenį. Pirštų antspaudų ir veido susiejimas su telefonu, kuriame yra aibė programėlių ir, svarbiausia, tas pats elektroninis paštas – ir tai kone visi padaro savanoriškai. Viskas vardan komercijos ir reikiamų prekių parinkimo? O gal dėl vertųjų atrinkimo?

Paskutinės vyšnaitės ant šio torto – JAV prezidento veiksmai. Ką gi daro dabartinis galingiausias žmogus pasaulyje? Didelį šou, kurį stebi visa žmonija. Kokia nauda iš ekonominio karo, grąsinimų įvairioms valstybėms ir organizacijoms, taikymosi ir pykčių? Tiems, kas nors kartą stebėjo iliuzionisto pasirodymą aišku, kad viskas, kas vyksta triuko metu, tėra dėmesio nukreipimas nuo svarbiausio veiksmo. Tiesą sakant, tai daro visos vyriausybės svarbių klausimų priėmimo metu, tačiau kam tai daryti pasauliniu mastu? Matyt tam, kad sekant twitterį ir pergyvenant dėl galimų grėsmių, nepavyktų įžvelgti realiai didelės grėsmės. O ji, matomai, jau artėja – štai naujai išrinktas britų premjeras pirmiausia pažadėjo padidinti policijos pajėgas. Tam, kad visuomenė būtų saugesnė. Tiesa, kai prieš kelis metus tą patį darė Rusijos prezidentas, vertinimai buvo griežtesni – tai naujos pajėgos neramumams malšinti. Tas pats veiksmas su skirtingais motyvais? Gal, nors visiškai tuo tikėti gali tik naivus žmogus.

Taigi – kas iš tiesų bręsta?

Mokslininkai aiškina, kad pasaulis yra 11 matmenų (skaitykite apie superstygas). Pirmi keturi visiškai aiškūs – ilgis, plotis, aukštis ir laikas. Įdomus penktasis matmuo – pasak teorijos jame galima matyti ateitį ir praeitį taip pat aiškiai, kaip ir ilgį ar plotį. Ar gali žmogus jį įvaldyti? Atsakymas turėtų būti teigiamas, nes istorija žino ne vieną pranašą, nuspėjusį ateities įvykius. Kaip garsiausi dažnai įvardijami Nostradamas, Vanga, Malachijas ar Keisis. Tačiau mano nuomone pats svarbiausias iš visų pranašų kūrinių – Jono apokalipsė. Sunku pasakyti, kas iš tiesų jos autorius, tačiau tai nėra labai svarbu. Šiaip jau dažnai tas kūrinys atmetamas dėl gausybės jame veikiančių angelų ir kitų veikėjų, vadinamas mistišku arba astrologiniu, kurį galima suprasti tik perkeltine prasme. Tačiau pabandykite įsivaizduoti – kaip papasakoti neraštingiems aplinkiniams vaizdus iš tolimos ateities? Mūsų laikų žmones pasakotų apie robotus, kompiuterius, o tais laikais pasakojo apie angelus.

Tačiau galimas ir paprasčiausias aiškinimas – autorius tiesiog aprašė tai, ką regėjo. Pažymėti išrinktieji – tai tie, kurie praėjo google ir apple filtrus, o toliau bausmės likusiems. Įdomiausia dalis prasideda Apr 8  6-ių angelų trimitavimu. Nesunkiai galima suvesti pirmus tris angelus: pirmasis, tikėtina, pasaulinio karo atvaizdavimas, antrasis žymi „Skylab“ kritimą, trečiasis – Halio kometą ir Černobilį (metėlė - tai pelynas arba černobyl). Ketvirtojo angelo trimitas užstojo šviesą – tai galėjo būti garsusis neištariamo pavadinimo Islandijos ugnikalnio išsiveržimas, nutraukęs daugybę skrydžių pasaulyje. Arba šis reiškinys dar bus. Tačiau tikrai negirdėjome penktojo angelo:
„Apr 9:1. Ir sutrimitavo penktasis angelas. Aš išvydau žvaigždę, nukritusią iš dangaus žemėn. Jai buvo duotas raktas nuo bedugnės šulinio.
9:2. Ji atidarė bedugnės šulinį, ir išsiveržė dūmai iš šulinio, tartum iš milžiniškos krosnies. Ir aptemo saulė ir oras nuo šulinio dūmų,
9:3. o iš dūmų pasipylė žemėn skėriai, ir jiems buvo duota galia, kaip turi galią žemės skorpionai.“
Manau, interpretacijų čia nėra labai daug. Galima įsivaizduoti stambų dangaus kūną, kuris trenksis į Žemę, tuo pačių sukeldamas katastrofiškus padarinius.

Apibendrinant galima pasakyti, kad dangaus kūnas susidurs su Žeme, kas iššauks daugybę negandų ir baigsis mūsų planetos sunaikinimu.
„Apr 21:1. Aš regėjau naują dangų ir naują žemę, nes pirmasis dangus ir pirmoji žemė išnyko, ir jūros taip pat nebeliko.“
Savaime suprantama, į naująją žemę patenka tik išrinktieji, visi kiti išmiršta. Suprantama ir tai, kad jeigu esi pažymėtas, tikrai nesidalinsi slaptomis žiniomis su pasmerktaisiais. Ir visiškai aišku, kad pasmerktasis ilgiau išliks ramus, jei nežinos, kad jo mirties nuosprendis pasirašytas, juk viltis miršta paskutinė.

O  grįžtant į pačią pradžią – visai neatmestinas variantas, kad kažkokio dangaus kūno traukos jėga iškreipia vandens paviršių – juk lygiai taip pat elgiasi ir Mėnulis.


*) Svalbardo sėklų saugykla - tunelis Norvegijos Špicbergeno saloje, kurio 130 m gylyje įrengta pasaulinė kultūrinių augalų sėklų saugykla. Ji yra apie 1,300 km nuo Šiaurės poliaus; oficialiai atidaryta 2008 m. vasario 26 d. Ją pradėjo įrengti C. Fowler‘is kartu su CGIAR, kur saugomos augalų sėklų iš kitų saugyklų kopijos, kad užtikrintų jų išlikimą pasaulinės katastrofos atveju. 2018 m. joje jau buvo saugoma apie 1 mln. sėklų pavyzdžių. Saugyklos statybą finansavo Norvegija.

Jei žūtų Žemė?..
Šiltnamio efektas
Valdžios kvaitulys
Elochimų alchemija
Išsigelbėjimo arkos
Plejadžių fotonų juosta
Paranoja skverbiasi giliai
Kada bus Armagedonas?
Nelaukti artefaktai – iš kur?
Slaptieji planetos valdytojai
Kur paslaptingoji X planeta?
Alchemikų filosofinis akmuo
Kokia bus pasaulio pabaiga?
Bijokime žmonių, ne asteroidų
Grigorijaus Rasputino pranašystės
Kaip buvo galima pastatyti piramidę?
Nežemiškos Žemės istorijos šaknys
A. Kacajus. Ar yra gyvybė Žemėje?
Tamplierių kryžiaus belaukiant
Dogonas (Sirijaus paslaptis)
Saulė - dvinarė žvaigždė?
Pranašas Nostradamas
Juodoji Mergelė Marija
Atlantai tebėra gyvi?
Saulės ateitis
Monoteizmas
Lėlininkai
Vartiklis