Fraktalai realiame pasaulyje Atgal/Turinys


    Kaip ir fraktalai generuoti kompiuteriais, realaus pasaulio vaizdaitaip pat gali buti be galo didinami. Pavyzdžiui, kai žemė yra stebima iš kosmoso, galime tik matyti tik bendrą vaizdą pakrančių, didelių įlankų ir pusiasalių. Šie vaizdai sudaro atpažįstamą raštą, kuris iš dalies atsitiktinai kartojasi. Iš lėktuvo jūs galite matyti daugiau pakrančių detalių. Nuo aukšto pastato įlankoje jūs galite matyti ir mažas įlankėles bei prieplaukas. Nauji, bet giminingi vaizdų bruožai iškyla stovint pakrantėje, tiriant saują šlapio smėlio, ar stebint vieną smiltelę per mikroskopą.

    Fraktalų savybės gali būti panaudotos įsivaizduojamų gamtovaizdžių kūrimui skrydžiams modeliuoti, filmams, iliustracijoms ir pan. Michael'as Barnsley atrado, kad yra įmanoma tiksliai kontroliuoti fraktalo vaizdo turinį ir padaryti, kad jis atrodytų neįtikėtinai panašus į tam tikrą realaus pasaulio vaizdą.
    Štai fraktalų vaizdo pavyzdys.Visas papartis yra panašus į kiekvieną iš savo lapų, o jis savaime panašus į mažesnį lapelį jame ir t.t. Kuo daugiau papartis yra didinamas, tuo daugiau lapų lygių galime pamatyti.
    Taigi, realaus pasaulio objektai, tokie, kaip šis papartis, turi fraktalų savybes, kurios gali būti pavaizduotos matematiškai. Michael'as Barnsley pagrindė, kad bet kokiam realaus pasaulio vaizdui gali būti apibrėžtos fraktalų savybės.
Šiuose uolienų pavyzdžiuose taip pat galite įžvelgti fraktalus.