Didžiojo tūkstantmečio taikos žygio vadovas Sigitas Kučas praneša:

Edvardas: The great millenium peace ride

Prisiminkite, kokia buvo šio žygio pradžia 1998 m. liepos 21 d.

1998.10.16. Didžiojo Taikos žygio dalyvius ištiko pirmoji nesėkmė. Edvardui Žižiui reikėjo skubiai operuoti akį - atšoko tinklainė. Jis dabar guli Gvatemalos ligoninėje, Goda pasiliko jo slaugyti. Kiti du lietuviai su kolegomis tęsia žygį ir dabar turėtų būti Hondure. Informacija labai vėluoja, nes jiems labai mažai galimybių prisijungti prie Interneto. Striuka ir su pinigais - tad visų prašoma finansinės paramos žygiui paremti.

IŠ ACTEKŲ ŽEMĖS

Nepaisant sekinančių dykumos karščių ir aukštų kalnų, rugsėjo 25 dieną Didžiojo tūkstantmečio taikos žygio dalyviai pagal numatytą grafiką atvyko į Mechiką, Meksikos sostinę. Per 50 dienų žygeiviai dviračiais įveikė 3600 kilometrų. Pradėję Taikos žygį š.m. rugpjūčio 6 dieną Sietle, žygeiviai aplankys 46 šalis ir, apvažiavę pasaulį, užbaigs šią taikos akciją, pasitikdami 2000-uosius metus Japonijoje, Hirosimoje.

Taikos žygį Sietlo žmonių vardu pasveikino Keith Orthon, Sietlo mero pavaduotojas, ir David Mozer, Tarptautinio dviračių fondo pirmininkas. Daugiau kaip 60 šalių dviratininkai buvo išreiškę norą dalyvauti žygyje, tačiau dėl finansinių sunkumų į Sietlą atvyko tik nedaugelis. Šiuo metu grupės branduolį sudaro 4 lietuviai (trys vyrai ir mergina), 3 vokiečiai, turkas, lenkas ir meksikietė, pasiryžę įveikti visą maršrutą (26000 km per 519 dienų).

Tiek riedėdami gaivia Ramiojo vandenyno pakrante Oregono ir Kalifornijos valstijose (JAV), tiek važiuodami per skurdžius Meksikos kaimelius, visur žygio dalyviai susilaukė didelio žmonių dėmesio. Amerikiečiai smalsavo, apiberdami klausimais, ir linkėjo sėkmės, Amerikos lietuviai maloniai kvietėsi į svečius, paremdami materialiai, ir žadėjo kitąmet prisijungti, žygiui atvykus į Lietuvą. Meksikoje Taikos žygį pasitinka būriai moksleivių, sveikindami balsu ir modami rankomis, o vietiniai dviratininkai lydi per savo miestą ar valstiją, tokiu būdu išreikšdami pritarimą žygio idėjoms. Iš viso prie Taikos žygio jau buvo prisijungę 33 dviratininkai, o žygis aplankė 10 valstijų: Vašingtono, Oregono, Kalifornijos (JAV), Baja Kalifornijos, Sonoros, Sinalojos, Nayarito, Jalisko, Mičokano ir Mechiko (Meksikoje).

Žygio idėjomis domisi ir renginį kasdien gausiai nušviečia vietos spauda. Rugsėjo 23 d. apie Taikos žygi informavo trys Meksikos laikraščiai - CAMBIO, EL SOL DE MORELIA ir LA VOZ. Savo ruožtu žygeiviai apsilankė trijose mokyklose, perdavė Lietuvos Prezidento linkėjimus, įrašytus Taikos juostoje, pasakojo vaikams apie žygio tikslus ir savo šalies istoriją, Novojoa miestelio aikštėje surenge žygio nuotraukų parodėlę. Žygeiviai ketina padėti liūčių užtvindytos Chiapas valstijos žmonėms, tuo išreikšdami solidarumą nukentėjusiems.

Keturiasdešimties metrų ilgio Taikos juostoje, kuria žygeiviai simboliškai nori apjuosti visą Žemės rutulį, keliomis kalbomis jau pasirašė apie šimtas geros valios žmonių, tame tarpe Vytautas Čekanauskas, Lietuvos Respublikos garbės konsulas Los Angeles, rašytojas Algirdas Gustaitis, poetas Bernardas Brazdžionis. Jis palinkėjo: “... eikit per pasaulį, neškit ir palikit gerą Lietuvos vardą”. Iš Meksikos žygeiviai patrauks i Guatemalą, kitas Centrinės ir Pietų Amerikos šalis, kitų metų pradžioje laivu pasieks Afriką. Birželio mėnesį Taikos žygio dalyviai atvyks į Lietuvą.


Daugiau naujienų apie Didįjį Taikos žygį galima surasti svetainėse: www.gmpr.lt ir www.peaceride.org.
Susisiekti su žygio dalyviais galite el.paštu: kucas@itpa.lt