Taikos žygio dalyviai baigė kelionę Lotynų Amerikoje

Argentinos sostinėje Buenos Airėse vienuolika Didžiojo tūkstantmečio taikos žygio dalyvių iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Turkijos, Meksikos ir Peru užbaigė pirmąjį kelionės etapą - po Šiaurės, Vidurio ir Pietų Ameriką. Pradėję beveik pusantrų metų truksiančią kelionę dviračiais aplink pasaulį 1998 metų rugpjūčio šeštąją Sietle (JAV), jie sėkmingai įveikė 13 Amerikos žemyno šalių: JAV, Meksiką, Gvatemalą, El Salvadorą, Hondurą, Nikaragvą, Kosta Riką, Panamą, Kolumbiją, Ekvadorą, Peru, Čilę ir Argentiną.

Iš viso dviračiais per šešis mėnesius nuvažiuota 9107 km, patirta daug įspūdžių. Buvo ir nelaimingų atsitikimų: Edvardui Žižiui teko operuoti akį Gvatemaloje, Sigitui Kučui - gydytis nusiplikytą verdančiu vandeniu koją, Argentinoje tris dviratininkus sužeidė užsnūdęs lengvojo automobilio vairuotojas. Vis tik reikia laikyti, kad dviratininkus lydėjo sėkmė: jie išsigydė traumas, laimingai išvengė liūčių, nusiaubusių Meksiką, paspruko nuo siaubingiausio mūsų amžiuje uragano “Mitch” ir jau buvo palikę Kolumbiją, kai ten nugriaudėjo žemės drebėjimas…

Peru: Lithuanians at Great Millenium Peace Ride. Peru desert
Peru dykumoje

Na, o nesėkmes ir patirtą fizinį nuovargį visą dieną minant pedalus atpirkdavo minios sveikinusių žmonių Meksikos ir Peru miestuose, garbingi sutikimai su pučiamųjų orkestrais, nuotraukos pirmuosiuose laikraščių puslapiuose, radijo ir televizijos stočių dėmesys, apdovanojimai ir šiltas bendravimas su draugiškai nusiteikusiais gyventojais.

Skelbdami šūkį “Su taika į Naująjį Tūkstantmetį” ir propaguodami dviratį, kaip sveikiausią transporto priemonę, žygeiviai kiekvienoje šalyje kvietė ir kviečia bent trumpam prisijungti prie jų visus geros valios žmones. Daugiausia vienminčių pavyko suburti Limoje, kur per 200 vietinių dviratininkų palydėjo žygį iš Peru sostinės į tolimesnę kelionę. Tačiau iš vienuolikos atvykusių į Buenos Aires tik septyni pradėjo kelionę Sietle. Tai keturi lietuviai: Sigitas Kučas (žygio vadovas), Goda Čiplytė, Edvardas Žižys ir Gediminas Vasiliauskas, lenkas Slavomiras Platekas, vokietis Oliveris Stephanas ir turkas Ahmetas Mumcu.

Lietuvos komandos dalyviai po paskutinio apsilankymo lietuvių šeimoje Kolumbijoje gruodžio mėnesį, Buenos Airėse vėl atsidūrė gausioje tautiečių apsuptyje. Taikos žygį maloniai sutiko pagloboti Jono Basanavičiaus Argentinos Lietuvių Centras, įkurtas 1926 metais. Žygeiviai dalyvavo Aušros vartų bažnyčios mišiose, skirtose vasario 16-osios atminimui. Jie apžiūrėjo lietuviškų suvenyrų muziejų, kuriam Gediminas Vasiliauskas padovanojo savo pašto ženklų, išleistų nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje, kolekciją. Argentinos Lietuvių Susivienijimo salėje buvo surengti pietūs. Žygeiviai pasidalijo kelionių įspūdžiais, atsakė į smalsuolių klausimus, padovanojo bukletų apie Lietuvą ispanų kalba, surengė fotografijų parodėlę. 40 m ilgio Taikos juostoje, kurioje pirmuosius žodžius įrašė Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus, pasirašė Lietuvos Garbės konsulas Argentinoje Algimantas Rastauskas, Argentinos lietuvių organizacijų Spaudos tarybos pirmininkas Jurgis Brazaitis, Argentinos Lietuvių Centro pirmininkas Arturas Kaminskas, Aušros Vartų parapijos kapelionas kunigas M. J. Augustinas Steigvilas, Argentinos Lietuvių Susivienijimo pirmininkas Raulis Stalioraitis.

Chile: Lithuanians at Great Millenium Peace Ride. Montain lake
Ežeras Čilės kalnuose

Užbaigę pirmąjį kelionės etapą Amerikos žemyne, į Ganą tęsti kelionės Afrikoje išskrido aštuoni Taikos žygio dalyviai – trys lietuviai, lenkas, vokietis, turkas, meksikietis ir perujietis. Gediminas Vasiliauskas dėl lėšų stokos pasiliko Argentinoje ir toliau bandys keliauti individualiai.

Visus, kas norėtų ir galėtų paremti Lietuvos komandą, prašome susisiekti su Lietuvos GMPR (Great Millenium Peace Ride) fondo sekretore Danute Tomkevičiene (tel. 8-22-618337, faksas 616273) arba parašyti el. paštu sigitas@gmpr.lt.

"Vartiklyje" - paskaitykite ankstesnįjį:
Čilėje: Lietuvos žygeiviai pagerbė Igno Domeikos atminimą
ir puslapį su įspūdžiais iš Vėlinių Gvatemaloje.